Anasayfa » Baskı Yönetimi » İkincisi de Yüksek Katılımla Gerçekleşti

İkincisi de Yüksek Katılımla Gerçekleşti

resim3_odak_10_14İlki 7 Mayıs’ta yine İstanbul’da gerçekleştirilen X-Rite Pantone Innovation Days etkinliğinin ikincisi yine şirketin Türkiye dağıtıcısı Odak Bilgi Teknolojilerinin ev sahipliğinde yapıldı.

24 Eylül’de Holiday Inn’de gerçekleştirilen toplantıda ilkinde olduğu gibi yine önemli sayıda katılımcı yer aldı. Tüm gün süren etkinliğinin konuşmacıları Türkiye ve MEA bölgesi satış Müdürü Simone Viscomi, Uyguluma Uzmanı Jochen Mohr, Pazarlama Uzmanı Clizia Capecchi, oldu.

Programın öğleden önceki bölümünde Jochen Mohr, Pantone Live, eXact ve yeni tarama opsiyonu ve ColorCert yazılımı ile ilgili bilgileri anlattı. Öğleden sonraki bölümde ise Odak Bilgi Teknolojileri Ürün Müdürleri Göksel Şen ve Hakan Çalışan’ın da iştirakiyle eXact ve ColorCert canlı demoları gerçekleştirildi.

resim2_odak_10_14eXact renk ölçüm çözümü

Etkinlikte tanıtılan ve bir de canlı uygulaması gerçekleştirilen X-Rite eXact yeni nesil bir renk ölçüm sistemi. Sektörün ilk renkli dokunmatik ekran teknolojisi sayesinde tek bir dokunuşla rengin doğru bir biçimde ölçümünü ve iletimini sağlayan eXact, tamamen kişiselleştirme, en iyi eşleştirme özellikleri hızlı ve kolay kullanım imkanı, renk ağı boyunca entegrasyon ve yine X-Rite’ın Color IQC, Ink Formulation ve Pantove Live ile entegre olarak kullanıldığında çeşitli baskı teknikleri ve zeminler için belirlenen renklerin doğrulaması ve yönetilmesi için kullanılıyor. ISO, JMPA, G7 ve PSO gibi tüm önemli baskı standartları eXact tarafından destekleniyor ve renk işlem sürecinin gözlenmesine imkan tanıyor. Renkli dokunmatik ara yüzü son derece esnek, kullanımı kolay ve renk verisine çabuk erişim sayesinde üretimi hızlandırıyor ve baskı için gerekli becerileri basitleştiriyor.

Color IQC Print

Baskı ambalaj sektörlerindeki gelişen renk ölçüm ve yönetim ihtiyaçları için tasarlanan Color IQC Print, renk kalitesini en iyi biçimde kontrol etmek amacıyla en yeni dijital teknolojiler ve standartlarla çalışan bir süreç kontrol çözümü. PantoneLIVE lisansı, matbaa ve esnek ambalaj firmalarına PantoneLIVE veri tabanına ulaşım, marka renk paletlerinden kesin spektral değerlere garantili güvenli erişim ilk ve her seferde doğru renk teminine imkan sağlıyor.

PantoneLIVE Platformu

PantoneLIVE, marka sahibinden baskı sonlandırıcıya uzanan tüm iş akışlarının gözlemlenebileceği bir bulut uygulaması. Basılacak ürün üzerinde onay yetkisine sahip herkes tüm bilgileri takip edebiliyor ve tüm aşamalarda renk ile ilgili onay yetkilerine sahip olabiliyor. Marka sahipleri, tasarımcılar, esnek baskı yapan ve diğer matbaalar, mürekkep üreticileri PantoneLIVE ile renk tutarlılığının tüm tedarik zincirine iletildiğinden emin oluyor. Baskı firmaları için QA Complete ve QA Qualified olmak üzere iki çözüm bulunuyor. Bu çözümler, matbaaların ve esnek ambalaj üreticilerinin renkten beklentilerine hızlı ulaşımları için tasarlanmış. Basık sırasında yapılan tutarlı ölçümleri, spektral değerleri ve ilgili standartları kullanarakdaha etkili bir iletişim kurulmasına yardımcı oluyor. Üretim kalitesi artırılarak gereken ayarlama sıklığını ve hazırlık ve baskı esnasındaki israfı azaltıyor.