Anasayfa » Dijital » İnkjetin Her Alanında Fujifilm Var

İnkjetin Her Alanında Fujifilm Var

Fujifilm inkjet baskının her alanında geliştirdiği baskı kafalarından mürekkebe, sistemden teknolojiye bir çok ürün ve inovasyonla pazarı domine eden birkaç şirketten biri olmayı sürdürüyor.

İnkjet pazarı ne kadar geniş bir alanı kaplıyorsa Fujifilm de bu alan içinde o kadar büyük bir kısmı idare ediyor. InPrint 2016 fuarında da endüstriyel inkjet baskı için geliştridiği ürünleri sergileyen Fujifilm’de Endüstriyel ve ambalaj bölümü Pazarlama Müdürü  Jon Harper Smith, ve Ürün Müdürü Dr Alexander Grant ile yaptığımız kısa bir stand turu esnasında bu gerçeği bir kez daha teyid ettik.

SAMBA piezo elektronik baskı kafaları, UV, su bazlı ve hibrid mürekkepler yanı sıra yazılım ve sistem entegrasyonu gösterilen standda ayrıca LED-UV mürekkepler ile çalışan SAMBA ve su bazlı mürekkep ile çalışan StarFire SG1024 modülleri Fujifilm’in inkjet teknolojisinin endüstriyel ve ambalaj üretiminde yüksek performans ve verimlilik için tam entegrasyonu nasıl sağladığını gösteriyordu. Ayrıca standda sergilenen Acuity LED 1600 II UV hibrid inkjet yazıcı da esnek ve sert malzemeler baskı örnekleri için demo yapıyordu.

Fujifilm Teknolojisi

Jon Harper Smith, Fujifilm’in InPrint standını üç kısıma ayırdığını anlattı; Teknoloji, Uygulamalar ve Sistem. Teknoloji başlığı altında farklı baskı kafaları ve kullandıkları farklı mürekkepler ile farklı baskı altı malzemelerine baskı gerçekleştirilen baskı modülleri bulunuyordu. 42 baskı kafasından oluşturulan 1,8 metre genişliğindeki SAMBA Print bar ön plandaydı. Özellikle tekstil baskısında tek geçiş için üstün verimlilik ve baskı kalitesi sağlıyor. Bir diğer baskı modülünde ise StarFire SG1024 su bazlı latex mürekkepler ile tek geçişte ve çok hızlı baskıyı gösteriyordu. Bu demonun baskı altı malzemesi oluklu idi. Bir diğer modülde ise UV LED mürekkepler kullanılarak dar en etiket baskısı gerçekleştirildi. 150 metre/dakika hızla çalışan baskı modülü 600 dpi çözünürlükte elbette değişken data baskısı yapıyordu.

Fujifilm Uygulamaları ve Sistem

DSC_0053Standın tam ortasına konumlandırılmış uygulamalar standında ise farklı Fujifilm mürekkepleri ile ne kadar farklı baskıların yapılabileceği gösteriliyordu. Bu stand hakkındaki bilgileri aktaran Dr. Grant, her farklı iş farklı özelliklerdeki mürekkeplerin mevcudiyetine temasla özellikle UV hibrid mürekkeplere vurgu yapıyordu. Sistem alanında ise dört farklı inkjet baskı teknolojisine dikkat çekildi. Yüksek verimlilik ile ön plana çıkan endüstriyel flatbed yazıcı serisi Onset X, Etkili ve kreatif baskılar için Acuity LED 1600 II, matbaacıların yakından tanıdığı hızlı ve yüksek kaliteli B2 baskılar yapan tabaka beslemeli Jet Press 720S ve drupa 2016’da sahne alan ve esnek ambalaja odaklanan LED UV baskı makinesi MJP 20W. Her üç sistem için de mürekkep, baskı kafası, renk optimizasyonu ve entegrasyon sunan Fujifilm, bizi bu haberin spot cümlesine geri taşıyor. Fujifilm inkjet baskının her alanında…

#Fujifilm #inkjet #endüstriyelBaski # #Jetpress720S #AcuityLED #InPrint #MJP20W #UVLED #Samba #PrintHead