Anasayfa » Aktüel » InPrint 2017 Sahne Aldı

InPrint 2017 Sahne Aldı

Endüstriyel Baskı Fuarı InPrint 2017 Münih Fuar alanında bugün açıldı. Fuar endüstriyel baskı daha açık bir ifade ile baskının geleceğine odaklanıyor. İşin merkezinde de elbette inkjet teknolojisi var. Inkjet teknolojisi kendi içinde o kadar hızlı gelişiyor ki makine üreticileri de her sene daha yüksek baskı kalitesinde aklımızın alıp alamadığı her şeyi basmak için dijital inkjet baskı çözümleri üretiyorlar.

Fuarın 19 ülkeden 153 katılımcısı var. Ziyaretçiler metal, plastik, tekstil, cam, seramik, ağaç ve diğer yüzeylere baskı süreçlerini izliyorlar. Fuarın tanıdık isimleri arasında Heidelberg, EFI, Fujifilm, Mimaki, Inca Digital, Roland DG, Screen, Agfa gibi büyük oyuncuları sayabiliriz. Bunun dışında geçtiğimiz yıllarda yapılan ilk iki edisyonlarından sayfalarımıza taşıdığımız  Tonejet, Debaut, Himmenn gibi katılımcılar ile baskı kafası üreticileri Xaar, Kyocera, mürekkep tedarikçileri Nazdar, Marabu hemen akla geliveren isimler.

Fuar aynı zamanda tam zemenli konferans, teknik konuşmalar gibi bilgilendirici etkinliklere de sahip. İlgilisi ve dinleyeni de çok çünkü inkjet hakkında öğrenilecek o kadar çok şey var ki. Fuarın ilk günü Innovation Ödülleri de dağıtlıd. İki kategoride ( İnnovatif İş Birliği ve Alışılmışın dışında ürün) dört şirket bu ödülleri aldılar. Ödül alan şirketler Tonejet, Cefla, Sioen ve ThallosJet.

 

MATBAA&TEKNİK dergimizin medya partneri olduğu fuarla ilgili detaylı haberler, röportajlarımız Aralık sayımızda bulunabilir. MATBAA&TEKNİK Aralık sayısı ile FESPA Eurasia fuarı A58 nolu standda yer alacak.

 

 

#InPrint #InPrint2017 #InPrintGermany #inkjet #DijitalBaski #Print4Life #Heidelberg #Fujifilm #Agfa #Tonejet #Xaar #InnovationAwards