Anasayfa » Aktüel » interpack 2017’ye Büyük İlgi
interpack 2017

interpack 2017’ye Büyük İlgi

interpack 2017, 55 yılı aşan tarihinde en yüksek katılımcı talebine ulaştı. Ambalaj endüstrisi ve bununla bağlantılı işleme endüstrilerine yönelik bu uluslararası etkinliğin bitiş tarihinden itibaren katılımcılar, fuar merkezindeki sergi alanından (Toplam 19 Salonda 262 bin 400 metre kare) yaklaşık %20 daha fazlası için rezervasyon yaptırdı.    

4-10 Mayıs 2017 tarihleri arasında 60 ülkeden 2 bin 700 civarında katılımcı olması bekleniyor. Daha önce de olduğu gibi, bu etkinliğe paralel olarak, bileşenleri konu alan bir başka ticaret fuarı daha yapılacak. Ambalaj sektörünün tedarikçilerinin ürünlerinin yer alacağı bu etkinlik için rezervasyonlar tamamlandı. Bu yılki etkinlikte katılımcıların sergi alanları, 2014 yılındakinin iki katı kadar yer kaplayacak.

Fuara gelişmiş teknolojilerini sergileyecek olan üreticilerin Türkiye distribütörleri de katılacak. Dolayısıyla fuar alanında gerekli bilgileri almak için çok sayıda Türkçe konuşan tanıdık yüzler görebilirsiniz. Bununla birlikte fuarın Türkiye açısından önemli bir detayı da toplam 68 katılımcının yer alacak olması. Bu katılımcılar ambalaj makinelerinin yanı sıra ambalaj üreten matbaacılardan oluşuyor.

Özel başlık: Industry 4.0 – VDMA ile ortaklaşa

interpack ambalaj teknolojisi ile bağlantılı süreçlerde ürünler ve çözümler sunan işletmelerin yanı sıra çeşitli endüstrilerin çeşitli segmentlerindeki (yiyecek, içecek, şekerleme ve unlu mamuller, farmasötikler, kozmetik, gıda dışı tüketici ürünleri ve endüstriyel ürünler) ambalaj araç ve malzemeleri için benzersiz bir platform. Burada tanıtılan ürünler ve hizmetler çok sayıda yenilikçi uzmanlık alanıyla tamamlanacak. German Engineering Federation (VDMA) ile birlikte çalışan Interpack 2017 özellikle Industry 4.0’ü odak noktası yapacak.

Bu özel şov VDMA standında, paketleme makineleri ve süreç mühendisliğinde çözüm örnekleri ve güvenlik, izlenebilirlik, kopyalama ve taklit korumada ve ayrıca özel ambalajlamada yeni fırsatlar yaratan bir Technology Lounge formunu alacak.

SAVE FOOD innovationparc

Daha önce de olduğu gibi, SAVE FOOD interpack 2017’de de önemli rol oynayacak. Gıda kayıplarını ve atıklarını azaltmak amacıyla tasarlanmış ambalaj fikirleri ile çözümlerine yer verilen innovationparc (Innovation Park) adlı özel bir sergi düzenlenecek. World Ambalaj Organisation (WPO) tarafından verilen SAVE FOOD Ambalaj Ödülleri için uluslararası yarışmayı kazananlar bunların arasından seçilecek. Ödüller, interpack öncesinde verilecek ve kazananlar ticaret fuarında verilecek WorldStar Ödülleri için birbirleri ile yarışacak. innovationparc’da fikirlerini ve çözümlerini sergilemek isteyen şirket tarafından kullanılabilecek bir tanıtım forumu yer alacak. Daha önce de olduğu gibi, innovationparc Salon 2 ile 3 arasındaki yüksek kaliteli bir çadırda yapılacak.

Ticaret fuarının ilk gününde aynı zamanda, UN Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) ile ortak düzenlenen uluslararası SAVE FOOD convention’ın üçüncüsü yer alacak.

ipack14_BL15483components ticaret fuarı interpack ile aynı yerde ve zamanda düzenleniyor

2014 yılında interpack tarafından düzenlenen özel bir ticaret fuarı olan components’in prömiyerinin ardından, bu ticaret fuarının genel fikri 2017 için revize edildi. Ziyaretçiler, şimdi sergi merkezi içinde, yaklaşık 5 bin metrekare büyüklüğündeki geçici hafif bir salon olan 18. Salondaki merkezi bir yerle karşılaşacaklar. interpack süresince Salon 10 ve 16’da yer alıyor.

Tedarikçi endüstrilerinden yüzlerce şirketin her biri kendi standında, sürücü, kontrol ve sensor teknolojisi, endüstriyel görüntü işleme, malzeme taşıma teknolojisi ve diğer (makine) bileşenler ile ilgili ürünleri sunuyor. components’e, tüm interpack ziyaretçileri ve katılımcıları serbestçe girebilir. İlave ayrıntılar, www.ambalaj-components.com adresinde mevcut.

Ticaret fuarı ziyaretçileri için online hizmetler

www.interpack.com adresinde ziyaretçilerin ticaret fuarındaki her günü verimli şekilde hazırlamasına ve planlamasına yardımcı olacak faydalı kaynaklar yer alıyor. Bu kaynaklar arasında, özelleştirilmiş bir salon planı derleme seçeneği de bulunan bir katılımcı veri tabanının yanı sıra katılımcılarla iletişim kurmak ve ticaret fuarında temsile dilen şirketlerden haberle almak için bir “eş bulma” işlevi bulunuyor. Sitenin, mobil cihazın küçük ekranına göre kendini ayarlayan bir arayüzü var.

Buna ilave olarak, iPhone ve Android için bir ziyaretçi uygulaması da mevcut. Uygulamanın işlevleri arasında katılımcı ve etkinlik veri tabanı bulunuyor. Burada, günlük olarak güncellenen, grafiksel olarak optimize edilen salon planları ile katılımcı ayrıntılarının (iletişim ayrıntıları ve ürün bilgisi), bir görevlendirme formunun ve katılımcı girişlerine özel notaların eklendiği bir seçenek yer alıyor. Orijinal olarak oluşturuldukları cihaz ne olursa olsun, kullanıcı ayarları ve notları tüm platformlarda mevcut. interpack web sitesinde aynı zamanda otel rezervasyon işlevi ile Düsseldorf’un kültürel özellikleri ile ilgili çok sayıda ipucu bulunuyor. Böylece, ziyaretçiler konaklamalarını planlayabiliyor. Etkinlik hazırlık hizmetlerinin tam bir listesi www.interpack.com/tradefairplanner adresinden elde edilebilir.

Bununla birlikte, www.interpack.com ticaret fuarı için doğrudan hazırlık imkânı sunuluyor. Düzenli aralıklarla yayınlanan interpack dergisinde, endüstri eğilimleri konusunda çok sayıda ilginç makalenin yanı sıra bazı faydalı bilgi verici grafikler ile endüstri uzmanlarıyla yapılmış röportajlar yer alıyor.

GeländeplanWIFI

Fuarın ziyaret saatleri ve giriş ücretleri

interpack 4-10 Mayıs 2017 tarihleri arasında her gün saat 10:00-18:00 saatleri arasında açık olacak. E-biletleri Aralık 2016’dan itibaren alabilirsiniz. Günlük bilet, www.interpack.com adresinden önceden 52.00 euroya (Gişede 65.00 euro) çevrimiçi olarak satın alınabilir. Öğrenciler ve kursiyerler için gişe fiyatı 15.00 euro.  Üç günlük bilet önceden çevrimiçi olarak 105 euroya (Gişede 130.00 euro) satın alınabilir. Çevrimiçi alınan tüm biletlerin çıktısı doğrudan bilgisayardan alınabilir. interpack 2017 giriş bileti veya katılımcı giriş kartı sahipleri yerel ulaşım şirket VRR’yi kullanarak fuar merkezine ücretsiz gidip gelebilir. Bu ulaşıma, Düsseldorf Exhibition Centre’ın hizmet alanındaki tüm kasabalar ve şehirler dahildir.

#interpack #ambalaj #düsseldorf #fuar #Almanya #çomponents #SAVEFOODinnovationparc #KartonAmbalaj #PlastikAmbalaj #Oluklu #Dijital #Flekso #EsnekAmbalaj #Rotogravür #Ofset