Anasayfa » Aktüel » IPEX 2017, 31 Ekim – 3 Kasım Tarihleri Arasında NEC Birmingham’a Dönüyor

IPEX 2017, 31 Ekim – 3 Kasım Tarihleri Arasında NEC Birmingham’a Dönüyor

Informa, IPEX 2017 fuarının 31 Ekim, 3 Kasım tarihleri arasında Birmingham’da NEC’de gerçekleştirileceğini duyurdu. IPEX 2017 edisyonuyla Londra’dan çok bilinen ve özdeşleşmiş mekanına geri dönüş yapıyor. MATBAA&TEKNİK IPEX 2017’nin Türkiye için tek resmi medya partneri olarak yıl boyunca fuara ilişkin detayları paylaşmayı sürdürecek.

Ünlü İngiliz üreticiler IPEX 2017’nin değişen piyasa koşulları karşısında belirlediği yeni vizyonuna desteklerini güçlü bir şekilde gösterdi. Informa’nın, otomasyon, finishing ve dijitalleşme gibi en önemli baskı trendlerine yer verdiği etkinliğe, Apex Digital Graphics, Duplo, Intelligent Finishing Systems, Renz ve Watkiss Automation da katılacak.

Etkinlik Müdürü Rob Fisher şunları söyledi: “IPEX kendi ülkesindeki imalatçıların güvenini kazandı. Katılımcılar, fuarın formatına ve yenilikçi satış formülümüze yönelik kapsayıcı yaklaşımımızın, IPEX 2017’e güveni arttırdığını söylüyor.”

Watkiss Automation, IPEX markasının endüstrisinin değişen ihtiyaçlarını sunma gücüne gerçekten inanıyor. Firma İletişim Müdürü Jo Watkiss bu konuda şöyle diyor: “IPEX’i dört gözle bekliyoruz ve hem tedarikçiler hem de ziyaretçilerin gerçekten istediği şekilde bir endüstri fuarı olacağını umuyoruz. Watkiss, baskı hizmet sağlayıcıları için sürekli yeni ürünler ve bunlarla ilgili teknolojiler geliştiriyor. drupa fuarlarının arasında gerçekleşen IPEX 2017 ise müşterilerimiz ile iletişim kurabilmemiz için önemli bir platform.”

Birleşik Krallık merkezli uluslararası bir sonlandırma çözümleri üreticisi olan Duplo UK’nin Pazarlama Müdürü Sarah Crumpler, yeni yaklaşımın gerçekten cezbedici olduğuna inandığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “IPEX, Birleşik Krallık öncülüğünde olmasına rağmen uluslararası bir fuar olacak ve printer’ların en son yeniliklerimizle ulaşmasına olanak sağlayacak bir başka önemli platform olacak. Hem İngiltere’den hem de daha uzaktan müşterilerimizi ve potansiyel yeni müşterilerimizi standımıza heyecanla bekliyoruz.”

Ryobi’nin İngiltere Temsilcisi Apex Dİgital Graphics, kararında piyasanın durumun önemli bir rol oynadığını söylüyor. İdari Müdür Bob Usher şunları söyledi: “IPEX piyasayı dinledi ve hem ekipman imalatçılarının hem de baskı hizmet sağlayıcılarının ihtiyaçlarını dikkate aldı. Brexit belirsizliği, ekipmanlarını yenileme konusunda printing şirketlerinin iştahını kaçırmış gibi görünmüyor. LED-UV’li RMGT Ryobi preslerimizi ve çok değerli Cron CTP sistemlerimizi IPEX 2017’de sergileme fırsatını değerlendireceğiz. Fuar bizim için her zaman mükemmel bir iş platformu oldu. Yeni ve mevcut müşterilerimize çığır açan ekipmanımız tanıtmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Intelligent Finishing Systems (IFS) İdari Müdürü Bryan Godwyn ise şunları söyledi: “Akıllı Finishing Sistemleri uzun süredir IPEX’i destekliyor. Bundan önce de birçok kez IPEX’e katıldık ve çok başarılı geçti. Birleşik Krallığın en büyük print etkinliğinde otomatik sistemlerimizi sergilemeyi dört gözle bekliyoruz. Diğer pek çok markanın yanı sıra Horizon International, Foliant, Tecnau ve Perfecta’nın distribütörü olarak standımızda, IPEX’in ‘print in action’ temasına uygun canlı gösterimler yapacağız.”

IPEX ile yakından bağlantılı bir başka şirket ise bir binding ve laminating sistemleri üreticisi olan Renz. Şirket, henüz sadece prototip halinde olan iki makinesi dahil tüm ürünlerini IPEX 2017’ye getirecek. Renz’in 1993 yılından beri IPEX’e katıldığını, hiçbir fuarı kaçırmadığını ve asla başarısız bir fuar geçirmediğini belirten Renz UK İdari Müdürü Iain Bullock sözlerine şöyle devam etti: “2017 yılında IPEX ve NEC’ e katılacak olmaktan mutluluk duyuyoruz ve Informa ekibinin düzenleyeceği bir başka başarılı etkinliği dört gözle bekliyoruz. Son sekiz senedir hem fuar hem sektör zorlu zamanlar geçirmiş olsa da, IPEX, İngiliz fuar takviminin önemli etkinliklerinden olmaya devam ediyor. Fuarın baskı sektöründeki ismi büyük bir itibara sahip ve birçok tedarikçi ve ziyaretçiyi çekeceğine şüphe yok.”

IPEX’in 1880’li yıllarda başladığından beri,  piyasadaki trendler doğrultusunda değiştiğini ve 2017 yılındaki etkinlikte de bu durumun devam ettiğini belirten Fisher sözlerine şöyle devam etti: “Ortak İdari Komitemiz aracılığı ile, Print In Action’a yönelik olarak IPEX 2017 için yeni bir vizyon ve format geliştirdik. Ziyaretçilerin çalışan ekipmanları görmek istediğini biliyoruz. Katılımcılar ise bize maliyetleri yönetmeleri gerektiğini söylüyor. Biz de buna uygun katılımcı paketleri oluşturduk. Bu, katılımcılarımıza sunduğumuz önemli bir hizmet. Ziyaretçiler, yeni bir içerik programı istediklerini belirtti. Bunun ayrıntıları yeni yılda duyurulacak.”

IPEX-216

Jo Watkiss durumu şöyle özetliyor: “IPEX gibi fuarlar diğer ortamların yapamayacağı şeyler sunuyor. İşletmenizde gerçek fark oluşturabilecek ve başka şekilde göremeyeceğiniz veya dikkatinizi çekmeyecek yeni fırsatlar, ürünler ve uygulamalar sunuyor. Sadece bildiğiniz markalar değil, aynı zamanda işletmenizde fark yaratabilecek markalar da sunuluyor.”

“IPEX’in ülkesinden önde gelen üreticilerin katılması, bu şirketlerin IPEX’in 2017’nin önemli bir etkinliği olacağına inandıklarını gösteriyor. Diğer büyük üreticiler ile görüşmeler devam ediyor ve Yeni Yılda daha fazla duyuru yapmayı dört gözle bekliyoruz” diye sözlerini tamamlıyor Fisher.

#IPEX2017 #Birmingham #ipex #RobFisher #Matbaa #Baski #Fuar #JoWatkiss #Renz #Royobi #Apex #DuploUK #Horizon