Anasayfa » Ambalaj » KBA @interpack 2017

KBA @interpack 2017

Koenig & Bauer Group, baskı, işaretleme, sonlandırma ve diğer işleme teknolojilerine sahip yeni makinelerinin satışının yaklaşık %70’ini büyümekte olan ambalaj pazarında gerçekleştiriyor.

KBA Group’dan dört şirket bu yıl Düsseldorf’da düzenlenecek interpack’de Salon 12’deki ortak bir stantta (Stant No. C36) çeşitli çözümlerini tanıtacak. Bu şirketler ve tanıtacakları teknolojilere ilişkin bazı detaylar şöyle:

KBA-Metronic: Akıllı işaretleme – markalama çözümleri

İnsan, makine ve ürün arasındaki dijital iletişim KBA-Metronic’deki işaretleme uzmanları için önemli bir sorun. Akıllı fabrika çağında, ürünlerin kamera tarafından okunabilen kodlaması, otomatikleşmiş süreçler (ambalaj hatlarında algılamadan lojistik ve ticarette izlenebilirliğe kadar) için bir ön koşul. Artan kişiselleştirme ve sorunlu ürün bilgisi için güçlü ve esnek işaretleme çözümleri gerekiyor.

Foto1_ME_code-M_g

 

code-M yazılım modüllü Metronic işaretleme sistemleri, diğer şeylerin yanı sıra, baskı işlerinin merkezi şekilde yönetilmesine, işaretleme hatlarının izlenmesine ve kamera kontrol sistemlerinin entegrasyonuna olanak sağlıyor. code-M veri modülü ile veri tabanlarından elde edilen veriler basılı metinlere yerleştirilebiliyor. Baskı sistemleri ve alanları otomatik olarak algılanıyor ve imprint şekilleri kullanıcı tarafından belirleniyor. code-M veri ve code-M editör modülleri ile pek çok kullanıcı kendi başına komplike metin yerleştirmeleri yapabiliyor. İş hazırlama departmanı mizanpaj ayarlamalarını gerçekleştirebiliyor, işaretleme departmanı ayarlamaları yapabiliyor, pazarlama departmanı ise reklam kampanyalarını eylem kodları ile birlikte hızlıca uygulayabiliyor.

KBA-Metronic  betaJET xenio’yu ilk defa bu etkinlikte tanıtacak. Denenmiş ve test edilmiş DOD inkjet sistemi çok yönlü bir sistem. KBA-Metronic ürünlerin işaretlenmesi ve ambalajı birleşik bir süreç olarak görüyor ve yeni gelişmeler konusunda kullanıcılar ve mekanik mühendisleri ile iş birliği yapıyor. Termal, inkjet, lazer ve kombine baskı ünitelerinden oluşan ürün portföyü mevcut piyasa ihtiyaçlarını kapsıyor.

KBA-Sheetfed: karton kutu baskısı, geleneksel ve dijital

Karton ambalaj baskısı için tabaka ofset makinelerde piyasanın önde gelen üreticilerinden olan KBA-Sheetfed de ortak stantta yer alıyor.  KBA-Sheetfed, sanal tanıtımlarda, karton kutu baskısı için kullanılan dijital bir tabaka beslemeli baskı makinesi olan KBA VariJET 106 – Powered by Xerox’u sergileyecek. KBA VariJET geleneksel baskı ve sonlandırma teknolojilerini dijital inkjet baskısı ile birleştiriyor. Bu hibrid makine bölgesel ve kampanyaya özel ambalaj çeşitlerini, katma değerli ambalajları ve eğleneli ve bilgi verici ambalajlarının yanı sıra veri tabanı yardımlı satış kampanyalarını da destekliyor. KBA ayrıca flatbed ve rotary baskı üniteleri hakkında da bilgiler sunacak.

Foto3_FLT_NEO_XD_g

KBA-Flexotecnica: Esnek ambalaja migrasyonsuz baskı

KBA-Flexotecnica, esnek ambalaj malzemeleri için kullanılan yeni nesil CI flekso baskı makineleri için, su bazlı mürekkeplerle yapılan migrasyonsuz baskıya odaklanıyor. Solventsiz tutkalların kullanılmasına imkan sağlayan yeni laminasyon makinesi EVOLAM da tanıtılacak.

Foto4_KAM_Jaegermeister_K15CNC_g

 

KBA-Kammann: cam gövdelere doğrudan dijital baskı başlıyor

Dijital inkjet baskı, camdan, plastikten ve metalden yapılmış premimum oluklu gövdelerin doğrudan dekorasyonunda da mesafe kat ediyor. Oluklu cam gövdelerin dekorasyonu için serigrafi, sıcak kabartma ve dijital baskı sistemlerinde uluslararası piyasada lider olan KBA-Kammann, interpack’da bu çalışmaları sergileyecek. Esnek Kammann sistemleri çeşitli hedef piyasaların ve müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için uygulamaların optimum şekilde yapılandırılmasına imkan sağlıyor.

 

#Kammann #KBA #interpack #VariJet106 #FlexoTecnica #Metronica #betaJETxenio #ambalaj #kartonAmbalaj #Sheetfed #CamAmbalaj #EsnekAmbalaj #Dijital