Anasayfa » Dijital » Kişiye Özel Tasarımın Önemi Ambalaj Sektöründe de Her Geçen Gün Artıyor

Kişiye Özel Tasarımın Önemi Ambalaj Sektöründe de Her Geçen Gün Artıyor

Epson Türkiye Pro-Grafik Ürünler Uzmanı Selçuk Saygın Türkiye Ambalaj Sektörünü Değerlendiriyor…

Sektörün kurumlarından edinilen bilgilere göre kişi başı ambalajlı ürün kullanma oranı her geçen gün daha da yaygınlaşmakta ve artmakta. Günümüzde ambalajlı ürünlerde kişiye özel tasarımların ve kişiye özel pazarlama materyallerinin kullanımında ciddi oranda bir artış gözlemlemekteyiz. Dijital baskı sistemlerinin pazardaki payı da her geçen gün artmakta. Bu trendin yıllar içerisinde kişiye özel ambalajlı ürün sayısının artışıyla birlikte daha da ilerleyeceği kanısındayız. Dijital baskının konvansiyonel sistemlere göre birçok avantajı var. Bunları özetlemek gerekirse;  dijital baskı,

  • Kısa ve orta tirajlı işlerin hızlı bir şekilde sonuçlandırılıp müşterilere ulaştırılmasını kolaylaştırmaktadır,
  • Değişken data işleme kabiliyetiyle, kişiye özel ambalaj tasarımı ve üretiminde sınırları ortadan kaldırmaktadır,
  • Konvansiyonel sistemlerin gerektirdiği baskı öncesi ve baskı esnasındaki süreçler, dijital baskıda yer almadığından maliyet-zaman açısından ciddi oranda tasarruf sağlanmaktadır,
  • Kurulum sonrası, operasyon ve bakım süreçleri açısından minimum personel gerekliliğiyle yine maliyet-zaman tasarrufu sağlanmaktadır.

epson_02_17_KK-(1)

 

Epson olarak dijital baskı sektörüne yönelik Ar-Ge yatırımlarımız her geçen gün daha da artmaktadır. Epson Pofesyonel Grafik Sanatlar bölümü olarak, dijital etiket baskı sektörüne geniş format alanında yüksek tirajlı baskı öncesi prova amaçlı kullanıma yönelik Epson Stylus Pro WT7900 ürünümüz ile birlikte giriş yaptık ve müşterilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldık.

Endüstriyel etiket baskısına yönelik olarak ise ağırlıklı olarak Epson SurePress L4033A dijital etiket baskı yazıcımız ile hizmet veriyoruz. Entegre beyaz boya ile sunulan Epson SurePress L4033AW modelimiz de endüstriyel baskıda öne çıkan bir diğer ürünümüz.

Ambalaj&Etiket baskı pazarının kısa-orta tirajlı baskı ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış SurePress L4033A ve L4033AW ürünlerimizden bahsedecek olursak; Epson Micro-Piezo çift baskı kafası dizilim teknolojisi ile 5m./dk. baskı üretebilen, 4 ana renk haricinde  ekstra Turuncu, Yeşil ve Mat Siyah su bazlı boya setiyle birlikte kullanıma sunulan ve çok çeşitli etiket materyallerine hızlı ve yüksek  çözünürlüklü baskı sağlayan ürünlerdir.

 

Epson SurePress ailesinin ürünü olan L4033A&L4033AW modelleri, hafif üretim alanında tek olması sebebiyle dünya genelinde 100 ünitenin üzerinde kurulum ile Epson SurePress ailesinin etiket sektörü tarafından en yüksek oranda tercih edildiğinin göstergesidir.Ayrıca müşterilerimizin yüzde 20’lik kısmının ikinci, hatta üçüncü kez Epson Surepress modellerine yatırım yaptıklarını söyleyebiliriz ki bu da sektörün markamıza ve kendilerine katma değer sağlayan modellerimize yönelik olan ilgisinin her geçen gün daha da artacağını gösteriyor.

Bu noktada dijital etiket baskısına yönelik Epson SurePress 6034V ve 6034VW modellerimizden de bahsetmek isterim. Epson SurePress 6034V&6034VW modelleri, Epson’un PrecisionCore teknolojisi kullanılarak üretilmiş baskı kafası dizilimi ile orta tambur sistemi, korona şarj uygulayıcıları, beyaz boya, dijital lak ve LED-UV kurutma ünitesiyle donatılmış bir donanıma sahiptir.

Epson SurePress 6034V&6034VW, toplam 6 adet baskı kafası dizilimi ve 11 PrecisionCore Baskı işlemcisi (Toplam 52,800 nozül)  ile en keskin, en kaliteli çizgi, yazı, imaj ve yüksek baskı kalitesini yakalamaktadır.

Epson SurePress 6034V&6034VW; kısa tirajlı işlerde, kaplamasız, dokulu malzemelere baskı için ‘Su Bazlı’ boya seti ve kısa-orta tirajlı işlerde, daha geniş malzeme desteği sunan UV boya seti olmak üzere iki boya seti opsiyonuyla satışa sunulmakta.

EpsonSurepress 6034V&6034VW, 600X600dpi çözünürlükte 15mt./dk. üretim hızına ulaşabilir ve çok çeşitli medya desteğiyle sektörün ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak için tasarlanmıştır.

Epson olarak dijital baskı sektörüne yönelik teknoloji yatırımlarımız kesintisiz olarak devam edecektir.

#Epson #SurePress #DijitalBaski #Etiket #Matbaa #Baski #LED #UV #Inkjet