Anasayfa » Aktüel » Komori ‘den 2017 İçin Yeni Yıl Temennilerimiz…

Komori ‘den 2017 İçin Yeni Yıl Temennilerimiz…

Satoshi Mochida, Komori, President and Representative Director

Yeni yıl için en iyi dileklerimizle…

2016 boyunca global ekonomi Çin’deki büyüme hızının azalmasına bağlı olarak normalin altında seyretti.

Japonya’daki baskı sektörüne bakacak olursak reklamcılıktaki sabit trendler sebebiyle matbaaların karlarının arttığını söyleyebiliriz.

Avrupa’da merkezi harcamalarda iş dünyası duyarlılığı son ekonomik kalkınmalar sebebiyle yükselişe geçti.

Amerika’da iyileşme paketlerinde baskı taleplerinin düşük tutulmasına rağmen matbaalar yeni yatırımlar yapmakta çekimser kaldılar.

Çin’de ekonomik büyümenin yavaşlaması finansal dünyanın bozulması ile talebin yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Hindistan ve diğer bazı Asya ülkelerinde ise oldukça iyi durumda olan talep , hammadde fiyatlarının uygunluğu ve döviz kuru matbaaları yeni yatırımlar yapmaya teşvik ettiler.

Komori olarak 2016 da birçok uluslarası organizasyonlara katıldık, yeni iş alanları araştırdık, iş yapısını yeniden şekillendirmeye çalıştık ve güvenlik baskı alanında deniz aşırı genişleme yoluna gittik.

Daha da fazlası dört yılda bir yapılan dünyanın en büyük baskı ekipmanı fuarı olan Drupa dan alnımızın akıyla ayrıldık. Bu etkinlikte mottomuz ‘Bağlantılı Baskı’ ile beraber ‘Yeni Sayfalar Açın’ idi. Bu ilkelere bağlı olarak sunumlarımız baskı sürecini yeni çözümler üreterek entegre hale getirmek üzerine yoğunlaştı. Daha spesifik konuşmak gerekirse küresel bir dinleyici kitlesi önünde Impremia IS29 dijital baskı sistemini ve baskı sürecinin zihinde canlandırılmasını sağlayan  Cloud KP-Connect ürünümüzü gururla sergiledik. Ofset ve dijital baskıyı bağlayarak kullanıcıların katma değer yaratan hizmetler sunmasını sağlayan bu ürünleri örneklerle gösterme imkanı bulduk. Bu çalışmaların PESP (baskı mühendisliği hizmet sağlayıcı) yaklaşımımız ile de ilişkili olarak dünya genelinde tanınırlığımızı arttırdığından eminiz ve geniş kapsamlı baskı mühendisliği hizmet ve çözümleri sunan bir üreticiye dönüşüyoruz.

KomoriG640Dünya’nın en hızlı büyüyen banknot baskı merkezlerinden olan Crane Currency’den gelen baskı makinaları siparişi bizleri çok mutlu etti.

PESP işkolunda baskı kalitesi ve verimliliğini desteklemek amacıyla yüksek hassasiyete sahip yüksek kalite ve performans sunan UV mürekkepleri için Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ‘da hizmet sunan Siegwerk firması ile üretim ve destek anlaşması imzaladık. Bu anlaşma ile birlikte Komori’nin H-UV sistemi için bu mürekkepleri arz edeceğiz. Ayrıca 2017 başlangıcı için 800 makinayı aşan sipariş aldığımızı da büyük bir mutlulukla belirtmek isterim.

Küçük işlerin yapımına, üst üste baskıya, kısa işlere ve değiştirilebilir data baskısına imkan sağlayan 2 adet yeni jenerasyon dijital baskı makinası yapımı için partnerlerimizin işbirliği ile birlikte kalkınma çalışmalarımız devam ediyor.

08_Impremia-NS40Impremia IS29, 29 inç ebadında kağıt beslemeli UV dijital baskı sistemi olarak Konica Minolta işbirliğiyle geliştirilmiş ve Avrupa, Amerika ve Japonya’da KGC özellikleri ile tanıtılmıştı. Hemen ardından tam ölçekte pazarlanmasına Nisan 2016’da başlanmıştı. Japonya ve diğer ülkelerde halen bu makinamızı geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. İlaveten inovativ çözümler sunan ve drupa sunumunda tekrarlayan alkışlara maruz kalan nanografik baskı  sistemi Impremia NS40 Landa Corporation ile birlikte geliştirildi.

KomoriIS29Global ekonomide görülen belirsizlik tüm iş dünyasında  gelecek dönemle ilgili soru işaretleri yaratmaya devam ediyor. Bu ekonomik ve sektörel iklimde Komori olarak bizler her şeye rağmen dönüşüm elde etmeyi, PESP yaklaşımını geliştirmeyi ve daha da ileri bir noktaya taşımayı, marketing sınırlarımızı genişletmeyi ve daha düzgün ürünler ve hizmet sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca müşteri taleplerine uyumlu ve kar yapısını destekleyici bir şekilde dijital baskı tarafını da güçlendireceğiz.Müşterisini iyi bir şekilde anlamak olan yönetim felsefemiz yeni yılda da hedefimiz olarak kalmaya devam edecek. Ve Komori yeni yılda da karşılıklı gelişim için yeni çözümler sunmaya aynı zamanda beklentilerinizi karşılamak için her çabayı göstermeye devam edecek.

 

#Komori #CraneCurrency #ofset #matbaa #baski #2016 #2017 #SatoshiMochida #Impremia #G40 #ArasGrup #BurhanKuturman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*