Anasayfa » Dijital » Komori Imprimia IS29

Komori Imprimia IS29

Burhan Kuturman, Satış Müdürü, Aras Grup

Komori Impremia IS29, dijital mürekkep püskürtmeli baskının tutarlı baskı özelliklerini Komori’nin ofset baskı makinelerinin mükemmelliği ve dayanıklılığı ile birleştiren 29 inçlik (B2 boyutunda) tabaka beslemeli bir dijital baskı makinesidir. IS29, son derece keskin fotoğraflar ve metinler, yüksek kaliteli geniş renk gamut’u ve UV sistemi ile mürekkeplerinin anında kurutulmasını sağlar, bu sayede baskı tabakalarını baskı sonrası işlemlerine beklmeden geçilebilir. 1200 x 1200 dpi baskı kafaları, boyut olarak dört pikolitreye kadar UV mürekkep damlacıkları üretir.

IS29, ofset baskı makinelerinde kullanılan baskı mükemmelleştirme sistemlerini entegre ederken, kağıt geçişleri ve çevirme sistemleri ile basılabilecek medya genişliğini çoğaltırken üretkenliğini arttırarak pazar taleplerini  ele almak üzere tasarlandı. UV kürünün LED kürleme teknolojisini kullanarak, UV mürekkep, dayanıklı bir mürekkep filmi olarak kullanılabilen alt tabakanın yüzeyinde anında “kuru” hale gelir. Bu kürleme sistemi ile tüm kâğıt grupları ve plastik malzemelere dahi hiçbir baskı uygunluğu yapılmaksızın yüksek kaliteli baskılar gerçekleştirir. Tüm bu unsurlar, Komori Imprimia IS29’u kısa-trajlı, kişiselleştirilmiş baskı projelerine uygun hale getirmektedir.

Impremia IS29 Temel Özellikleri:

  • 1,200 dpi çözünürlükte ve ofset baskı hissi yaratan yüksek baskı kalitesi
  • Ofset kâğıtlarına basabilme özelliği (baskı malzemesini baskıya uygun hale getirmek için herhangi bir işlem gerektirmez)
  • Besleme için mükemmel kağıt ebadı ve ambalaja uygun kağıt kalınlığı
  • Tam otomatik değişim ile tek veya çift taraflı baskı imkanı
  • UV mürekkep sayesinde hızlı kuruma ve yüksek hızda çalışma imkanı
  • Ofset baskı ile renk eşleştirme

Dijital baskı makineleri konvansiyonel sistemlerin tamamlayıcısı olarak verimli bir üretim sergilemekteydi ve üreticinin baskı enstrümanlarını genişletmiş ve geliştirmiş olmaktaydı bu entegrasyonla matbaacı üretim planını iş akışını işim hacimleri ve özelliklerine göre bu iki sistemde dağılımını yapıp müşterilerinin beklentileri doğrultusunda istenilen ürünü sağlıklı bir şekilde sunmuş bulunuyor. Bu baskı sistemimizin karşılaştırmasına bakacak olursak:

Piyasalar zamanla değişiyor ve ihtiyaçlara cevap verebilen değişimlere gereksinim duyuluyor. Komori bir matbaanın başarısında ekonomik etkileri maksimize edebilmek için geçişkenliği ofset ve dijitali kombine ederek üretkenliği arttırmanın anahtar rolü oynadığının farkında. Ve bu farkındalıkla müşterilerle birlikte dijital baskı için yeni bir gelecek oluşturmayı hedefliyor.

 

#Komori #IS29 #BurhanKuturman #ArasGrup #dijitalbaski #Dijital #ImpremiaIS29