Anasayfa » Aktüel » Konica Minolta Avrupa’ya Yeni Başkan

Konica Minolta Avrupa’ya Yeni Başkan

Konica Minolta Business Solutions Europe, Ikuo Nakagawa’nın ardından, Avrupa  Bölge Ofisi’nin lideri olarak Keiji Okamoto’yu atadı. 30 yıldır Konica Minolta’da, çeşitli yönetici pozisyonlarında hizmet veren Keiji Okamoto, Konica Minolta Inc. Kıdemli Başkan Yardımcılığının ardından, 2014’ten itibaren üç yıl boyunca Konica Minolta Business Çin Başkanı olarak görev yaptı. Okamoto; Konica Minolta’nın Avrupa ve Amerika’daki stratejik planlamaları ve operasyonlarında zengin bir deneyime sahip.

Okamoto’dan önce Konica Minolta Business Solutions Europe Başkanlığını yürüten Ikuo Nakagawa, Konica Minolta Inc. Tokyo ofisinde üst düzey yönetici olarak görevine devam edecek.

Yeni atama hakkında konuşan Ikuo Nakagawa; “Bayrağı devretmek için,  Konica Minolta’ya gönülden bağlı Keiji Okamoto’dan daha uygun birini düşünemiyorum ve Avrupa’daki yeni görevi sebebiyle kendisini kutluyorum. Konica Minolta’nın bugün pazardaki güçlü konumunu şekillendiren ve sürekli büyümemize katkıda bulunan Avrupa ​​ekibini de takdir ettiğimi ayrıca ifade etmek isterim. Bu zamana kadar olan başarısı ve tecrübesi ile Keiji Okamoto, Konica Minolta’nın başarılarının devamı için gerçek bir değer olacaktır” dedi.

Başarı ve dönüşümün mirası üzerine inşa edilmiş güçlü bir gelecek

“Konica Minolta Business Solutions Europe’un liderliğini üstlenmeye değer görüldüğüm için ayrıcalıklı olduğumu düşünüyorum” şeklinde konuşan Keiji Okamoto, “Özellikle, ‘daimi dönüşüm’ felsefemizin güçlü temellerini oluşturmaya devam etmek istiyorum. Geçtiğimiz yıllardaki başarımızın temelini bu felsefe oluşturdu. Bu felsefe; bir kamera üreticisinden, müşterilerimizin dijital çağda ustalaşmasına yardımcı olan çok yönlü bir çözüm tedarikçisine dönüşmemize yardımcı oldu. Bugün, asıl pazarımız olan baskı sektörünün ötesine geçiyoruz ve BT hizmetleri, sağlık ve dijital üretim gibi pazarlarda başarılı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Avrupa ​​ekibimizle bu heyecan verici yolda devam etmekten mutluluk ve onur duyuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

#KonicaMinolta #KeijiOkamoto