Anasayfa » Aktüel » Konica Minolta Borsa İstanbul Kavaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti

Konica Minolta Borsa İstanbul Kavaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti

Basım endüstrimizin yeni ve hızlı adımlarla ilerleyen Lisesi Borsa İstanbul Kavaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sanayii desteğini yakından hissediyor.

Okulun öğrenciler ve sanayii ile ilişkisini sağlamlaştırmak için öğrenciler tarafından hazırlanan Genç Matbaacı GM Bistal Magazin dergisinin ilk sayısı Gezegen Basım sponsorluğunda basıldı ve sektörün önde gelen tedarikçilerine Okul müdürü Esra Garip imzalı bir mektup ile ulaştırıldı. Okul ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı mektubun ardından önemli tedarikçilerden okula geri dönüşler başladı.

GM-BISTAL-DER-SON-HALI-1

Mesajı ilk cevaplayan ise Konica Minolta Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Orhan Doğan oldu. Okulu bizzat ziyaret ederek Okul Müdüründen bilgi alan ve şirketin bugüne kadar Türkiye’de matbaacılık eğitimi veren okullara verdiği destekleri anlatan Doğan, bir Japon şirketi olarak desteklerin doğru biçimde kullanılması ve sinerji oluşturması gerektiğini, anlattı. Konica Minolta olarak okullara verilen desteğin karşılıklı bir fayda sağlaması gerektiğinin altını çizen Doğan, özellikle makine hibelerinin okullarda atıl bir makine kapasitesi oluşturmaması tam tersine öğrencilerin araştırma yapabilecekleri bizzat deneyimleyecekleri cihazlar haline getirilmesi gerektiğini, anlattı.

Borsa İstanbul Kavaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin konumu ve henüz biçimlenmemiş atölyelerinin doğru desteklerle maksimum bilgi düzeyine sahip ve öğretimin önünde “eğitilmiş mavi yakalılar” için önemli bir fırsat olduğunu ve Okul Müdürü Garip’in samimi gayretlerini önemsediklerini söyleyen Doğan, üst düzeyde destek için hazır olduklarını belirtirken Garip ise sanayiinin okula olan destek ve ilgisinden ne kadar mutlu olduklarını, anlattı. Garip’e göre tüm bu ziyaretler karşılıklı iyi niyet anlaşmaları, Proje Okulu olarak seçilen ve yönetiminde Endüstrinin de söz sahibi olması söz konusu olan kısa zamanda beklenen usta ve kalfaların yetiştirilebileceği ve Avrupa ve Japonya’daki örneklerine ulaşabilecek bir eğitim kurumu haline gelmelerini sağlayacak.

#BorsaIstanbulKavakli #MeslekiEgitim #OrhanDogan #KonicaMinoltaTurkiye #KonicaMinolta #EsraGarip #MatbaaOkulu #DijitalBaskı #KavaklıMeslekiTeknikAnadoluLisesi #GezegenBasim