Anasayfa » Dijital » Kordon Etiket HP Indigo 6800’e Yatırım Yaptı
Kordon

Kordon Etiket HP Indigo 6800’e Yatırım Yaptı

Ege Bölgesinin lider etiket üreticilerinden Kordon Etiket, Printtek 2017 fuarında MATSET A.Ş standında HP Indigo 6800 dijital ofset baskı makinesi yatırımı kararı aldı. Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Canpolat, etiket pazarındaki kısalan tirajlara ve özelleştirme çabalarına dikkat çekiyor ve yatırımlarının amacını bu yönde belirlediklerini, söylüyor. Canpolat’ın açıklamaları şöyle:

“Kendinden yapışkanlı etiket üretimi konusunda uzmanlaşmış bir şirketiz. Baskı işinin geleceğinin dijitalde olduğunu, görüyor ve inanıyoruz. Bu yeni baskı akımının liderinin ise HP Indigo olduğuna inanıyoruz. %70 pazar payına sahip olan HP Indigo kullanıcılarının yanılmış olduğunu inkâr etmek hata olur. Biz de bu sebeple dijital yatırımı yapmaya karar verdiğimizde HP Indigo ile birlikte yol almak istedik.” Amaçlarının niş bir pazar oluşturmak ve özellikli etiketler üretmek olduğunu sözlerine ekleyen Canpolat’ın değerlendirmeleri şöyle devam ediyor:

“Amacımız değişken data baskısının gücünü de kullanarak niş üretime geçmek. Bununla birlikte baskı kalitesini ve hızını da artıracağız. Stokların düşük tutulduğu, taleplerin daraldığı ve tirajların düştüğü bir dönemde dijitalin hızlı iş değişimi, hızlı iş teslimi ve baskı kalitesi ile birlikte özelleştirilebilir baskı yapma imkânlarını kullanarak müşterilerimizin bu yöndeki taleplerini karşılamak amacındayız. Bununla birlikte bu tip taleplerini karşılayamadığımız müşterilerimizi de kazanmak istiyoruz, tabii ki.” Bu cümleden hareketle Canpolat yeni bir çalışma da başlatacaklarını, sözlerine ekliyor.:

“Müşterilerimizi biz yönlendirmeliyiz. Onların üretim planlamalarına kullandığımız teknoloji ile yön vermeliyiz. Bunun için zaten var olan ve dijital baskı gerektiren taleplerin karşılanmasının yanında HP Indigo teknolojisinin kabiliyetlerini de pazara anlatmak istiyoruz. Özellikle parçalı baskılar için dijitale ihtiyacımız var. Müşterilerimizin yüksek tirajlı işlerini bir defada üretip stok maliyeti oluşturmak yerine ihtiyaç ve talep kadar üretebilmek ve aynı baskıyı yeniden hazırlama maliyeti olmadan süratle hemen yapabilmek önemli bir avantaj. Bunun yanında ürünlerin farklı etiketlere sahip olmasını sağlayacak özelleştirme ve bölgeselleştirme gibi imkânları üreticilerin hizmetine sunmuş olacağız.

Matset A.Ş. Genel Müdürü Doğu Pabuççuoğlu da dijitalin avantajlarının baskı pazarında anlaşılmış olmasından duydukları memnuniyeti dile getiriyor. Pabuççuoğlu, ticari baskının yanında etiket ve ambalaj baskılarında da matbaaların en çok kurulumu yapılmış marka olarak HP Indigo çözümleri ile hızlı dijitalleşen pazara uyum sağlayabileceklerini, söylüyor.

#KordonEtiket #MatsetA.Ş. #HPIndigo #DoğuPapuccuoğlu #HüseyinCanpolat #Printtek2017