Anasayfa » Aktüel » Kotkamills, Amerikan Bristol Ailesine Yeni Bir Üye Daha Ekledi

Kotkamills, Amerikan Bristol Ailesine Yeni Bir Üye Daha Ekledi

Kotkamills’in Amerikan Bristol ailesi AEGLE, ailenin en yeni üyesinin de katılımıyla tamamlanmış oldu.

AEGLE Barrier Plus adındaki yeni üye, çevreci ambalaj çözümlerinin daha yaygın kullanımını destekleyici nitelikte olup, kolayca geri dönüştürebilmektedir. Aegle Barrier Plus, özellikle yağlı yiyecekler, sandviçler, pastane ürünleri ve dondurulmuş gıdaların doğrudan paketlenmesi için uygun özelliklere sahiptir.

Çevre kirliliğinin önüne geçilmesinde en önemli oyuncular arasında yer alan ambalaj sektörü, geleneksel olarak yağ ve sıvıların ambalaj malzemesiyle etkileşimini engellemek için plastik bariyer katman kullanmaktadır, organik flora kimyasallar da yağ bariyerleri olarak aynı işlevde kullanılabilmektedir. Plastiğin doğada ayrışması ise yüzlerce yıl sürdüğünden, büyük çevresel sorunlara işaret etmekte ve hatta bu ayrışma besin zincirimiz içerisinde de gerçekleşebilmektedir.

Flora kimyasallar, plastik ve parafin içermeyen Kotkamills AEGLE kartonlarının bariyer katmanı, doğaya zararlı malzemelerin ağaç liflerinden ayrılmak zorunda kalmadığı, kolay geri dönüşüm sağlayan, su bazlı bir polimer uygulamasıdır. Bu sayede AEGLE kartonları, normal veya atık kâğıtlar ile beraber kolayca geri dönüştürülebilir. Kolay geri dönüştürülebilirlik, değerli materyallerin dairesel ekonomi içerisinde kalmasını sağlar.

Ailenin ilk üyesi olan ve fastfood uygulamaları için geliştirilen Aegle Barrier Light’a da bu ilkbaharda sahip olan AEGLE ailesinin, artık yeni bir üyeye sahip oluşunu duyurmaktan gurur duyuyoruz. Kotkamills Ceo’su Markku Hamalainen yeni geliştirilen ürünlere yönelik; çevre dostu ambalaj kartonlarımız dairesel ekonomi içerisinde değerli materyallerin korunması, dünyamızı kirletecek ilave çöplerin önüne geçilmesi gibi birçok toplumsal ihtiyacı karşıladığını belirtti.

Gıda sektörünün bugünümüz ve yarınlarımız için ambalaj çözümleri talep ettiğini sözlerine ekleyen Hamalainen, burada kendilerine düşenin tüketicilerin günlük ve kolay tercihlerinin yanında, aynı zamanda çevre dostu ve sürdürülebilir tercihler yaratmak olduğunu aktardı.

Bilinçli tüketiciler erişim ve kullanım kolay hale getirildiği zaman çevre için daha faydalı ve sürdürülebilir çözümleri seçecektirler.

29-31 Mayıs tarihleri arasında Helsinki’de gerçekleşen, orman ürünleri ve ambalaj sektörlerine yönelik PulPaper fuarına güçlü bir katılım gösteren Kotkamills, geliştirmiş olduğu yeni ürün ve çözümlerini burada katılımcılara aktardıktan sonra, fuar sonunda da katılımcılar için bir fabrika gezisi organize etmiştir.

Kısaca Kotkamills, ağaçtan ve yenilebilir hammaddeden üretilen ürün yenilikleriyle müşterilerine yenilenebilir ürünler sunan ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştiren sorumlu bir partnerdir. Ürün yelpazesi tamamen geri dönüştürülebilir Bristol kartonlar AEGLE ve ISLA ailelerinden meydana gelmektedir.

#Kotkamills #Fineks #Kagit #Bristol #AmerikanBristol #GidaAmbalajı #MarkkuHamalainen #AegleBarrierPlus #AegleBarrierLight