Anasayfa » Ambalaj » Laser Cean – matkim – Lennart Duijvelaar: “Şimdiden iyi sonuçlarımız var.”

Laser Cean – matkim – Lennart Duijvelaar: “Şimdiden iyi sonuçlarımız var.”

Laser Cean – matkim – Lennart Duijvelaar: “Şimdiden iyi sonuçlarımız var.”

Duijvelaar, “Geçen yıllarda çok sayıda baskı şirketi, Aniloks silindirlerinin derinlemesine temizlenmesi için lazer temizliğe geçiş yaptı. Lazerli temizlik en iyi temizlik sonucunu veriyor ve tüm mürekkebi, artıkları ve polimerleri temizlerken silindirin yüzey gerilimini de arttırıyor. Hiç kimyasal, granül veya su kullanılmadan, en az mürekkep kullanımı ile en yüksek kaliteli baskılar elde ediliyor” diyor.

LaserClean ürünleri hakkında bilgi

Printtek fuarından sonra Avrasya Ambalaj Fuarı’nda da Türkiye’deki iş ortağı matkim’in standında aniloks temizleme sistemini tanıtan Hollanda bazlı Laser Clean ise 2003 yılından beri, baskı sektörü için yenilikçi lazerli temizleme makineleri geliştiriyor, imal ediyor ve satıyor. En yeni nesil mobil lazer ünitesi ALCS 2500, hafif (70 kg), hızlı (en geniş silindirlerle 2,5 m/saat) ve kullanımı kolay bir ünite. Şirketin, tüm Avrupa genelinde müşterilerin fabrikalarında faaliyette olan buna benzer çok sayıda lazer sistemi temizlik hizmeti sunuyor. Statik lazerli temizlikte mükemmellik, 4metre uzunluğa ve 800 kg ağırlığa kadar silindirlerin off-line temizliği için şaşırtıcı bir makine olan ALCS 2500 S ile sağlanıyor! Laserclean daha küçük silindirler ve sleeve’ler ile 2,20 metre uzunluğa ve 300 kg ağırlığa kadar silindirler için, ekonomik bir off-line lazerli temizlik makinesi olan JNL 2200’ü piyasaya sürdü. Lennart Duijvelaar, “Lazer teknolojisi sürekli iyileşirken, zamanla daha fazla şirket Aniloks silindirlerinin günlük temizliği için lazer kullanmaya başlıyor. Daha yüksek baskı kalitesine doğru atılan bu dev adım çevre üzerindeki etkiyi de azaltıyor” diyor ve ekliyor:

“matkim ile birlikte güzel işler yaptık, yapacağız.”

“Yılın hemen başında sizinle ICE Europe fuarındaki ilk görüşmemizin ardından matkim ve Tan Bey ile temasa geçtik. İkili görüşmeler yaptık ve işimizi Türkiye’de matkim ile en iyi biçimde temsil edebileceğimizi düşündük. Geçtiğimiz Printtek fuarında da cihazımızı sergiledik ve ilgi gördük. Ancak Avrasya Ambalaj bizim için daha fazla bağlantı imkanı sundu. Çünkü bizim işimiz anilokslarla ve aniloks kullanan ambalaj matbaaları burada. matkim’in pazarda etkileyici bir çekiciliği var. Stand sürekli kalabalık ve ziyaretçiler iş ortaklarından çok eski dostlar gibi davranıyorlar. Bu matkim’in başarısının önemli bir göstergesi. Laser Clean olarak bu fuarda önemli bağlantılar yaptık. Satışa doğru yönelen önemli bir anlaşmamız da oldu. Bu cihaz ilk anda pahalı bir yatırım gibi görünüyor. Dolayısıyla sadece Türkiye’de değil herhangi bir Avrupa ülkesinde de ilk soru fiyata yönelik olduğu için biz her zaman toplam maliyetleri göz önüne koyuyoruz. Doğru hesabı yaptığınızda, size sağladığı verimliliğin kısa bir süre içinde yatırımınızı size geri ödediğini, görebilirsiniz. Amacımız Türkiye’de yeni müşteriler edinmek ve bir de servis sağlayıcı bulmak. Servis konusunda da bu fuarda bir şirketle anlaştık. Makine yatırımını yapacak ve aniloks temizlik hizmetini matbaalara kendi yerlerinde verecek. Özetle bu yıl içinde Türkiye pazarına girme konusunda hızlı davrandık, iyi sonuçları aldık. Bunun için de matkim’e teşekkür ederiz.”

#LaserCean #matkim #AvrasyaAmbalajFuarı #LennartDuijvelaar #Fuar #Ambalaj #anilokstemizlemesistemi