Anasayfa » drupa 2016 » Lentiküler Sevgiyi Paylaşmak

Lentiküler Sevgiyi Paylaşmak

“Kalp” üçüncü Lenstar® Lentiküler Baskı Ödülleri’nde Supreme Public Preference Ödülü’nü aldı

Üçüncüsü düzenlenen Lenstar® Lentiküler Baskı Ödülleri’nde Rus Sanatçı Olga Tobreluts, jüri üyelerinin gönüllerini kazandı. Sanatçının “Kalp” isimli çalışması 2D’den 3D’ye Egor Korotkov tarafından dönüştürüldü ve baskısı MagicVision.RU tarafından yapıldı. Eser 2016 Sanatsal Lentiküler Ödülü’nü kazandı ve aynı zamanda drupa 2016 ziyaretçileri arasında en fazla beğenilen eser olduğunu Supreme Public Preference Ödülü’nü alarak gösterdi.

Magic Vision.RU’dan Evgeniy Ogorodnikov şöyle konuştu: “Magic Vision takımı adına Lenstar® Lentiküler Baskı Ödülleri’ni düzenleyenlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca “Kalp” isimli çalışmamıza oy veren ziyaretçilere ve yarışmaktan onur duyduğumuz rakiplerimize teşekkür ederiz. Bu ödülü kazandığımız için çok mutluyuz ve dünyada 3D Lentiküler baskının popülaritesinin artmasında katkısı olan DP Lenticular’a bize bu muhteşem baskı tekniğinin en yüksek standartlarını gösterme fırsatını sunduğu için minnettarız. Bir dahaki sefere yeniden herkesi hayran bırakmayı umuyoruz.”

Ödüller drupa innovation park, DP Lenticular, Pacur ve Heidelberg tarafından sahnelendi ve sektördeki tüm paydaşlar arasında üretkenliği ön plana çıkararak Messe Düsseldorf’ta drupa 2016 süresince devam etti.

Supreme Public Preference Ödülü’nün kazananı drupa 2016’ya katılan ziyaretçiler tarafından seçildi. DP Lenticular Yöneticisi Daniel Pierret şunları ifade etti: “2012 yılında drupa’nın devam ettiği 14 gün boyunca 11.123 ziyaretçi oy kullandı. 2016 yılında drupa’nın süresi 11 güne indirildi ama 16.662 adet oy kullanılması bizi çok memnun etti. Bu inanılmaz bir rakam ve ziyaretçilerin Lentiküler Baskı Ödülü alan eserlerin bulunduğu “Onur Listesi Duvarı – Wall of Fame”e olan ilgisini gösteriyor. Etkinlik süresince bize verdiği muhteşem destekten ötürü Sandra Winter’a, drupa ve drupa inovasyon park’a teşekkür ederiz.”

99de70bb-1dc0-4054-af44-8335186ce77dDaniel Pierret şunları kaydetti: “Ödüller lentiküler baskı sektöründe üretkenliği ve uzmanlığı kutlamak için düzenleniyor. İmkânlar çok heyecan verici ve cazip. Biz de lentiküler baskının sunduğu ve daha geniş kitlelere hitap eden olanakları getirebilmeyi istiyoruz. Daha muhteşem bazı işleri de sergileyerek satın almacıları etkilemek ve bunu günlük yaşamda kullanılan ürünlere adapte etmek istiyoruz. LLPA 2016 ayrıca lentiküler baskıyı sanatta ve mimaride kullanmaya olanak sağlayan yeni uygulamalara da odaklanıyordu.” Pierret sözlerini şöyle sonlandırdı: “Yarışmaya yapılan başvuru sayısı olağanüstüydü ve jürinin işi çok zordu. drupa 2020 için şimdiden sabırsızlanıyoruz.”

Insomnia_RWB_label_2011 SBUX_POP XCOM_2_PosterV#lentiküler #ofset #baski #matbaa #drupa2016 #DanielPierret #OlgaTobreluts #LLPA