Anasayfa » Aktüel » Lidya Grup’un 2017 Başarısı “İLK 500 BİLİŞİM ŞİRKETİ TÜRKİYE 2017- BİLİŞİM 500”

Lidya Grup’un 2017 Başarısı “İLK 500 BİLİŞİM ŞİRKETİ TÜRKİYE 2017- BİLİŞİM 500”

Baskı sistemleri gelirlerine göre ilk 15 şirket kategorisinin sonuçlarını değerlendiren Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi:

“Baskı sistemleri gelirlerine göre ilk 15 şirket sonuçlarına göre, Lidya Bilişim 6.sırada, Lidya Dağıtım 8.sırada oldu. Diğer kategorilerde listeye giren Lidya Donanım ve Lidya Dokümantasyon şirketlerimiz de eklendiğinde, 4 şirketimizin geliri ile sektörümüzün ilk 3. firması arasında yer alıyoruz.”

Bilişimde 1 TL’lik yatırım, 25 TL katma değer sağlıyor

Şirketlerin geleceğe hazırlanmasının ve küreselleşmenin “dijitalleşme” ile sağlanabileceğini ifade eden Bekir Öz, “Önümüzdeki dönemde işletmelerin, dijitalleşmeyi iş süreçlerine katmak için ciddi yatırımlar yapacağını öngörüyoruz. Bilişimde 1 TL’lik yatırımın, 25 TL’lik katma değer sağladığının bilincinde olan şirketler, dijitalleşme yatırımlarını ertelemek istemiyorlar. Buradaki önemli konulardan birisi, büyük şirketler kadar, küçük ve orta boy işletmelerin de dijitalleşme sürecinde yer almasıdır” dedi.

Törende, Bilgi ve İletişim Teknolojilerindeki toplam sektör büyüklüğünün, Türk Lirası bazında %18,2’lik büyüme ile 2017 yılında 116,9 milyar TL’lik hacme ulaştığı kaydedildi. Bilgi Teknolojileri kategorisinde, bir önceki yıla göre en yüksek büyümenin %29,1 ile hizmet kategorisinde gerçekleştiğine dikkat çekildi. Hizmet sektöründeki büyümeyi ise, %20,5 ile yazılım ve %13,8 ile donanım sektörlerinin takip ettiği belirtildi.

 

#LidyaGrup #İSO #ilk500 #Bilisim #Grafik #Baski #DijitalBaski #Xerox #Matbaa #BekirOz