Anasayfa » Baskı Sonrası » Masterwork Ortaklığıyla Geliştirilen Yeni Ürünler Ambalaj Sektörünü Hedefliyor

Masterwork Ortaklığıyla Geliştirilen Yeni Ürünler Ambalaj Sektörünü Hedefliyor

4_MK-Promatrix-3Yeni MK Easymatrix 106 CS, optimum fiyat-performans oranı sayesinde kalıp kesim ve ayıklamada ciddi avantajlar sunuyor. MK Qmini 420/550 ile offline kontrol sayesinde yüksek kalite sağlanıyor. Diana serisinden koli yapıştırma makinesi hem geniş ambalaj grupları hem de orta ölçekli karton üreticileri tarafından başarıyla kullanılıyor.

Karton üreticisi ya da kısa-orta tirajlarla çalışan bir ticari matbaa olarak nasıl yeni perakende müşterileri bulurum? Özellikle ilaç ve lüks gıdalar sektöründe gereken yüksek kaliteyi nasıl sağlarım? Etkili ve maliyet etkili üretimi sağlayacak  makineler nelerdir? Ambalaj Günlerinin 150’den fazla ziyaretçisi bu sorulara detaylı yanıtlar aldılar. Heidelberger Druckmaschinen AG tarafından düzenlenen bu etkinlik Kasım ortasında şirketin Wiesloch-Walldorf merkezinde düzenlendi. Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Güney Amerika’dan gelen müşterileri, yeni MK Easymatrix 106 CS kalıp kesici ve MK Qmini 420/550 offline kontrol sisteminin sunumuna şahit oldular. Bunlar özellikle müşteri ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş olmalarıyla dikkat çekiyor. Bu makineler, Heidelberger ve Çinli ortağı Masterwork Machinery Co arasındaki başarılı işbirliğinin bir sonucu.

Müşteriler, MK Easymatrix 106 CS’nin yüksek kalitesini ve optimum fiyat-performans oranını beğeniyorlar

Başarılı saha testlerinin ardından  MK Easymatrix 106 CS şekilli kesim makinalarının satışları son derece etkileyici oldu. Avrupa, Güney Amerika, Ortadoğu’da şimdiden sekiz makine kuruldu. Asya’dan da talepler geliyor. Giriş seviyesi bir model olarak bu makine, şekilli kesim ve kabartma uygulamalarını kendi katma değer zincirlerine katmak ve bu şekilde fason işleme gerek duymak istemeyen ticari matbaaları da hedefliyor. MK Easymatrix 106 CS, şekilli kesim ve kabartma işlemlerini saatte 7 bin 700 tabaka hızla yapıyor ve hızlı ön hazırlık süreci, kesintisiz işlemi ve güvenlik cihazıyla sunumu sayesinde çok güzel bir izlenim bırakıyor. Makinede GS mührü var ve ilk kullanıcılar özelikle yüksek kaliteden etkileniyorlar. Satış ve hizmet Heidelberg kontrolünde gerçekleştiriliyor ve bu sayede müşteriler herşeyi tek bir kaynaktan alabiliyorlar.

3_MK-DianaMK Easymatrix 106 CS, Heidelberg’in bu senenin başından beri sattığı yüksek performanslı MK Promatrix 106 CS’in başarısına dayanıyor. Şimdiden on müşteri MK Promatrix 106 CS’in kurulumunu yaptı ve yüksek otomasyon seviyelerinden faydalanıyor. İngiltere’deki ikinci MK Promatrix 106 CS, sene sonuna doğru ticari bir matbaada kullanıma geçecek.

Kalite herşeydir- MK Qmini 420/550 offline kontrol sistemi sayesinde kalite garantisi

Yüksek kalite ve uçtan uca güvenilirlik, özellikle ilaç sektörü ve lüks mallar sektöründe son derece önemli. Mevcut inline kontrol sistemlerinde, yaldız uygulamalar ve kabartılmış bölgelerle ilgili olarak çeşitli sorunlar mevcut. Ambalaj Günleri ziyaretçileri, MK Qmini 420/550 offline kontrol sisteminin bu sorunların üstesinden nasıl geldiğini gösterebilirler. MK Qmini sadece baskı kalitesini kontrol etmekle kalmıyor aynı zamanda kabartma, yaldız ve hologram pozisyonlarını ve kağıtların tersini de kontrol ediyor. Çeşitli ışık kaynakları ve dört taneye kadar kamera bu işlem için kullanılıyor. Operatörün tek yapması gereken ne tür bir kontrolün gerektiğini belirtmek. Bundan sonrasında makine otomatik olarak ışık kaynakları ve kameraların gereken kombinasyonunu seçiyor. Patentli ışık kaynağı teknolojisi piyasada tek ve saatte 120 bine kadar kartonun kontrol edilebilmesini sağlıyor.

MK Qmini, 420 ve 550 mm enlerinde kartonlar için kullanılabiliyor. Heidelberg şimdiden ilaç sektörü ve lüks mallar sektörlerinde yüksek kalite gerekliliklerine sahip müşterilerine satışlar yaptı. Bu müşteriler en zorlu işlerde bile %100 kontrol sağlanabildiğini ve bu esnada üretim sürecinde hiçbir yavaşlama olmadığını, müşteri şikayetlerinde ciddi azalma olduğunu, atıkların düştüğünü anlatıyor. MK Qmini, son müşteriler için dokümantasyon olarak kullanılan kalite raporları hazırlıyor.

Bu şekilde kontrol edilen kartonlar daha sonra kolaylıkla Diana karton tutkallama makinesi içine yerleştiriliyor. Bu da, Diana Smart 80 ve Diana X 115 kullanılarak Ambalaj Günlerinde gösterilmişti.  Diana Smart serisi için sergilenen yeni seçenekler arasında içine katlanabilir kutu modülü de var. Bu sayede tüm standart karton kolilerin yüzde sekseni Diana Smart ile üretilebiliyor.

Genel olarak Nove Mesto’da Diana serisi üretimi tam kapasitede devam ediyor ve makineler geniş ambalajlama grupları ve orta ölçekli koli üreticileri tarafından beğeniyle karşılanıyor.

Mükemmel ortak ve yenilikçi teknoloji

MK ve Heidelberg arasındaki ortaklık öncelikle, o müşterilerin ihtiyaç duyduğu etkinlik ve maliyet etkinliği sağlayan ürünler sunuyor. MK Promatrix ve MK Easymatrix yanında, MK portföyünde sıcak yaldız kabartma makinesi de var. Bu makinenin Polonya’da başarılı bir kurulumu gerçekleştirildi ve Fransa ve İtalya’dan da siparişler geldi. Yüzey işleme uygulama talepleri ise oldukça yüksek.

Almanya’daki Ambalaj Günleri yanında Heidelberg, ABD, Güney Amerika ve Asya’da popüler open house’lar düzenleyerek yenilikçi teknolojisini gözler önüne serdi. drupa 2016’da bunların da dışında yeni ürünler sergilenecek.