Anasayfa » Aktüel » Matbaa Mürekkeplerinin Öncü Markası ‘DYO’ 43’üncü Yaşını Kutladı
Matbaa Mürekkeplerinin Öncü Markası ‘DYO’ 43’üncü Yaşını Kutladı

Matbaa Mürekkeplerinin Öncü Markası ‘DYO’ 43’üncü Yaşını Kutladı

 

Matbaa Mürekkeplerinin Öncü Markası ‘DYO’ 43’üncü Yaşını Kutladı

Yaşar Holding Boya Grubu şirketlerinden, Türkiye’nin ilk matbaa mürekkepleri üreticisi DYO Matbaa Mürekkepleri, 43’üncü kuruluş yıldönümünü çalışanları ile birlikte kutladı. 2011 yılına Manisa’daki yeni fabrikasında başlayan DYO Matbaa Mürekkepleri, sektördeki 43’üncü yılını lider olarak bitirmenin mutluluğunu yaşıyor.
Matbaa mürekkepleri alanında faaliyet göstermek üzere 1968 yılında kurulan DYO Matbaa Mürekkepleri, 5 alt sektörde birden üretim yapan tek şirket olarak pazar liderliğini de elinde bulunduruyor. Manisa’da 2010 yılı sonunda törenle açılan fabrikası, Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük üretim tesisi olmasının yanı sıra Avrupa’da ilk beş arasında yer alıyor.
Sektörde 43 yılı geride bırakan DYI Matbaa Mürekkepleri’nin kuruluş yıldönümü kutlamasına Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşarda katıldı. Törende; Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ve DYO Matbaa Mürekkepleri Genel Müdürü İrfan Çimen birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından DYO Matbaa Mürekkepleri’nde 5 yıldan 25 yıla kadar görev yapan çalışanlar Hizmet Onurlandırma Sertifikası ile ödüllendirildi.
Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, matbaa mürekkepleri alanında yerli üretimin liderliğini yaptıklarını belirterek, matbaa mürekkepleri üretiminde Avrupa’da ilk beşte yer alan, bölgenin ise en büyük üretim kapasitesine sahip olan Manisa fabrikasının DYO Matbaa Mürekkeplerine uğurlu geldiğini söyledi.
Konuşmasında, Yaşar Holding Boya Grubu hakkında da bilgi veren Yiğitbaşı, boya grubunun 400 milyon TL olan satışlarının, önemli bir büyüme ile 2011 yılında 500 milyon TL’nin üzerinde gerçekleştiğini ifade etti.

DYO Matbaa Mürekkepleri Genel Müdürü İrfan Çimenise, törende yaptığı konuşmada DYO Matbaa Mürekkepleri’nin 43’üncü kuruluş yıldönümünü ve Manisa fabrikasının açılışının birinci yıldönümünü kutladıkları için gururlu olduklarını belirtti. Çimen, 2011 yılını hedefledikleri üretim ve satış rakamlarının da üzerinde kapattıklarını dile getirerek, verimlilik ve operasyonel etkinliklerini artırmak amacıyla pek çok yeni uygulamayı hayata geçirdiklerini, teknoloji ve insan kaynağı altyapılarını güçlendirdiklerini söyledi. Bu çalışmaların meyvesini toplama zamanının geldiğini de vurgulayan İrfan Çimen, 2012 yılında farklılaşmaya odaklanacaklarını kaydetti.