Anasayfa » Aktüel » Matbaacılar Halı Sahaya Basım Ligi 2017 Başlıyor
Matbaacılar

Matbaacılar Halı Sahaya Basım Ligi 2017 Başlıyor

 

 Kuruluşunun 60.yılını kutlayan İMEDDER ( İlk Matbaacılar Eğitimi Destekleme Derneği), bu kapsamda gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek; BASIM LİGİ 2017 adıyla basım sektörünü yeşil sahalara taşımaya hazırlanıyor.

Organizasyon hakkında bilgi veren İMEDDER yönetim kurulu üyesi ve sportif faaliyetler komitesi başkanı Ali Geçili, mesleki eğitimin sadece dört duvar arasında kara tahta önünde ya da makine başında değil, yeşil sahalarda birlik ve kardeşlik duyguları içinde centilmence yapılacak bir turnuva ile hayatın her aşamasında yapılabileceğini düşündüklerini, söyledi.

4 okul takımı ve 20 işletme takımının katılımı ile gerçekleşecek turnuva matbaacılık sektörü içinde geçmişte yapılan lokal turnuvalardan farklı olarak çok çekişmeli ve eğlenceli anların yaşanacağı bir etkinlik olarak hazırlanıyor.

Turnuvaya katılacak olan okul takımlarının sadece öğrencilerden değil, okulda görevli öğretmenlerin, hizmetlilerin hatta kantin çalışanının, servis şoförünün dahi katılabileceği geniş tabanlı bir oyuncu kitlesinden oluşabileceğini belirten Geçili “Amacımız yeşil sahada top koşturacak tüm okul takımlarının temsil ettikleri okullarını tüm organları ile bütünleşerek bir sinerji doğurup, kenetlenerek birlikte hareket etmelerini sağlamak”, dedi.

9 hafta boyunca devam edecek olan turnuva 6 takımdan oluşan 4 grup olarak kura çekimi sonrası yapılacak grup maçları ile gruplarda ilk dörde giren takımlar playoff, çeyrek final, yarı final ve final maçları ile yollarına devam edecekler.

Turnuvaya katılacak olan takımlar iki ya da daha fazla işletmenin ortak oluşturduğu takımlardan da oluşabilecek. Turnuva sonunda şampiyon olan takımı şampiyonluk kupası dışında aynı zamanda güzel bir hediye tatilde bekliyor.

Haftanın golcüsü, haftanın asisti, haftanın centilmeni ve haftanın takımı

Gecili, turnuvayı farklı kılacak profesyonel bir yapı oluşturacaklarını belirterek, şu bilgileri verdi: “Turnuva için özel web sitesi hazırlıyoruz, bugün süper ligde ne yaşanıyor ise aynı heyecanı tüm sektöre yaşatmak için; maç öncesi ve sonrası röportajların, maçların önemli anlarının yayınlanacak. Final maçlarının canlı olarak yayınlanacak. Profesyonel futbol hakemlerinin görev alacağı turnuvanın maçlarının sadece cumartesi günleri oynanacak. Her hafta oynanan maçların sonunda haftanın en başarılı takım ve oyuncular çeşitli ödüller ile onurlandırılacak. Maçların oynanacağı Seyrantepe 700.yıl sportif tesisleri bünyesinde çocuk oyun alanlarının, çay bahçesi, kafeterya  hatta mangal başı tesisi de yer alıyor. Sporcuların aileleri ile birlikte keyifli zamanlar geçirebilecekler.”

Önümüzdeki yıllarda takım sayısının artması hedeflenen BASIM LİGİ organizasyonu için İMEDDER’e ve turnuvaya katılacak olan tüm takımlara başarılar dileriz.

#Matbaacılar #Halısaha İMEDDER #BasımLigi #Turnuva

Bir yorum

  1. Fikstür ve mac saatleri bellimi. Nerden bakabiliriz.