Anasayfa » Aktüel » bidolubaski.com ‘a Göre Matbaada Anadolu’nun Payı Giderek Artıyor

bidolubaski.com ‘a Göre Matbaada Anadolu’nun Payı Giderek Artıyor

Anadolu’daki işletmelerin yılda yaklaşık 7 milyar TL ciroya sahip matbaa pazarındaki önemi gittikçe artıyor. Türkiye’nin basım alanında en geniş ürün yelpazesine sahip e-ticaret sitesi olan bidolubaski.com’un satış verileri, Anadolu’daki işletmelerin matbaa sektöründe yaptığı harcama eğilimlerini ortaya koydu.

Bu verilere göre, bidolubaski.com’un Anadolu’da en çok sipariş aldığı iller Kocaeli, Antalya, Bursa, Gaziantep ve Kayseri. Anadolu’ya yapılan satışların bidolubaski.com’un toplam satışları içindeki oranı ise yüzde 56.

Türkiye’de matbaa pazarı yılda yaklaşık 7 milyar TL ciroya sahip olmasına rağmen, bu alanda kapsamlı hizmet sunan firma sayısı yok denecek kadar az. Özellikle de Anadolu’daki işletmeler, birçok alanda olduğu gibi kaliteli kâğıt ürünlerine kolaylıkla ulaşma konusunda sorun yaşıyor. Öte yandan, az sayıdaki ürünle yetinmek istemeyen ve fark yaratmayı amaçlayan Anadolu’daki işletmelerin matbaa sektöründeki payı da gittikçe artıyor.

Türkiye’nin basım alanında en geniş ürün yelpazesine sahip e-ticaret sitesi olan bidolubaski.com’un satış verileri, Anadolu’daki işletmelerin matbaa sektöründe yaptığı harcama eğilimlerini ortaya koydu.

Anadolu’ya satış oranı yüzde 56

bidolubaski.com’un ücretsiz kargo aracılığıyla sipariş edilen tüm kağıt ürünlerini müşterinin ayağına götüren hizmeti, özellikle kaliteli ve hızlı alışveriş konusunda sıkıntı yaşayan Anadolu’da büyük ilgi görüyor. bidolubaski.com’un Anadolu’da en çok sipariş aldığı iller Kocaeli, Antalya, Bursa, Gaziantep ve Kayseri. Anadolu’ya yapılan satışların bidolubaski.com’un toplam satışları içindeki oranı ise yüzde 56.

İl bazında sipariş verilen ürünler, bölgenin ekonomik uğraşına bağlı olarak değişiyor. Ege ve Akdeniz bölgelerinin en önemli ekonomik kaynaklarından biri turizm olduğu için bu bölgelerde kafe ve restoran sayısı da çok fazla. Bu sebeple bu bölgelerde daha çok Amerikan servis, pos rulosu, ıslak mendil, tek kullanımlık gıda ürünleri, kartvizit, el ilanı ve broşür satın alınıyor.

Çeşitli illerdeki küçük ve orta ölçekli sağlık kurumları, kurum içerisinde kullandıkları etiket, hastane dosyaları ve çeşitli baskılı formlar için sipariş veriyor. Yine Türkiye’nin çok farklı noktalarındaki özel okullar ve eğitim kurumları tanıtım broşür ve el ilanı sipariş ediyor. Güneydoğu’da ise birçok benzin istasyonu rulolarını bidolubaski.com’dan alıyor.

İstanbul kalitesinde hizmet

Serem-Ozekbidolubaski.com Kurucusu Serem Özek, Anadolu’daki işletmelere verdikleri önemi şöyle açıklıyor: “İstanbul dışındaki işletmeler ve şirketler, ürün satın alırken İstanbul’daki kaliteye ulaşmakta sıkıntı yaşayabiliyorlar. Aslında sorun sadece ürün bulmak değil, elbette istedikleri pek çok ürünü bulabiliyorlar. Ancak matbaacılık çok geniş bir kavram. Bir makine ve ufak bir yeri olan da kendisine matbaa diyor, makine parkı dünya standartlarının üzerinde olan tesisler de. Ancak bu iki matbaa arasındaki fark, ürünün kalitesine ve üretim hızına yansıyor. Anadolu’da da farklılık yaratmak ve yarattığı bu farklılığı müşterisine yansıtmak isteyen çok sayıda firma var. Biz bidolubaski.com olarak bu firmalara istedikleri her türlü kağıt ürününe ulaşma imkanı sunuyoruz” diyor.

Bir yorum

  1. Anadoluda gerçekten baskı konusunda alınan hizmet çok yavaş