Anasayfa » Baskı Yönetimi » matkim Yenilikleri ile Printtek’teydi ve Mutlu Ayrıldı
matkim

matkim Yenilikleri ile Printtek’teydi ve Mutlu Ayrıldı

matkim Matbaa Kimyasalları, Printtek 2017’de en çok ilgi toplayan standlardan birini kurmuştu. Tekniği bir an için bir kenara bırakırsak standın arka duvarındaki grafiti önünde en çok resim çektirilen ve sosyal medyada en çok görünen yer oldu, mesela.

matkim

matkim Matbaa Kimyasalları şirketi ortaklarından Şafak Yılmaz

matkim katıldığı her fuara uygun bir konseptle hazırlanıyor ve haliyle tüm ülkede çok iyi tanınan bir firma olarak da çok sayıda ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Hemen hemen masaların hiç boş kaldığına şahit olmadık ve sohbetlerin de hep teknik içerikle olduğunu kulaklarımız şahit. matkim Matbaa Kimyasalları şirketi ortaklarından Şafak Yılmaz, fuarı MATBAA&TEKNİK için değerlendirirken yenilikleri de anlattı. Elbette ürünler heyecan verici ve inovatif ama fuarın en çok konuşulan konusu matkim’in Topkapı 2. Matbaacılar Sitesi’nde bu ay içinde açacağı mağaza oldu. Bu matkim’in tarihi için de bir ilk ve tabii şirket için de yeni bir yapılanma anlamına geliyor. Yılmaz bu fuar bizim fuarımız ve bizim olmamamız söz konusu değildi diyor:

“Printtek bizim fuarımız, dört yılda bir yapılıyor. Bizim bu fuarda olmamamız söz konusu değildi. Dolayısıyle burdaydık. Yine bayiilerimiz geldi. Bütün Türkiye’den misafirler ağırladık. Çok memnun olduk. Yeni ürünlerimiz vardı onları tanıttık. Tüm ürünlerimiz çok büyük ilgi gördü. Çok net bir ziyaretçi profili vardı. Hakikaten matbaa ile ilgili iş yapmak niyetiyle gelmiş, bilgi paylaşmak amacıyla gelmiş çok iyi bir misafir kitlesi vardı. Yoğun ve görüşmelerimizin hepsi çok verimli geçti. Fuar çok kalabalık değildi diyorlar ama biz bunu hiç hissetmedik. Verimliliği çok yüksek bir fuardı. Bunun için zaten TÜYAP’a sonsuz teşekkürlerimi paylaşıyorum.” Yılmaz, fuarda tanıtılan yeniliklere ilişkin de şu bilgileri verdi:

Yepyeni merdane bakımı ürünleri ve diğer haberler

“Bu sene Printtek fuarında merdane bakımına odaklandık. Yıllardır zaten alkolsüz baskı sunumları yapıyoruz. Bir önceki fuarda alkolsüz baskıyı anlatmaya başlamıştık. Tam bir fuar yani dört yıl sonra alkolsüz baskıda artık ciddi bir noktadayız. Yüzlerce matbaayı alkolsüze çevirdik, bu dört yıl içerisinde mürekkebin kaderi değişti diyebiliriz. Şimdi bu fuarda alkolsüzü çok rahat konuşuyoruz. Hikâye kısmı geçmişte kaldı. Alkolsüz baskının çok önemli bir aşaması olan merdane bakımı, bu sene çıkan merdane bakımı ürünlerimizle önemli başlıklardan bir tanesi oldu. Gelen ustalara, teknik kişilere merdane bakımının önemini anlattık. Standımızda ürünleri ön plana çıkardık. Yeni bir kataloğumuz var.

Bunların ötesinde ürün ambalajında bir yeniliğimiz var. Solvent ve alkol gibi yanıcı maddeler için artık piyasaya teneke ambalajı sunuyoruz. Bu bizim için çok önemli bir hareket. Plastik ambalajların yüksek yangın riski taşıyor olması, AB normları çerçevesinde bunların yasaklanması bizim de hemen Türkiye’de bu işi devreye sokmamız neticesinde ambalajlarımız değişti ve teneke ambalaja döndü. Matbaaların iş güvenlikçilerin bundan çok memnun kalacaklarını, düşünüyorum. Ve bir de makine çözümümüz vardı bu fuarda. Pratik bir anlamda mobil anilox temizleme sistemi LaserClean çözümünü ilk kez sergiledik. Biraz pahalı bir ürün ama çok verimli. İlgilenenler de oldu. Önü açık, satılabilir ve faydalı bir ürün olarak standımızda yer aldı.”

Matkim 2. Matbaacılar Sitesi’nde

“Printtek 2017’de ilk defa bir mağaza açtığımızı duyuruyoruz. İkinci Matbaacılar Sitesinde Kasım ayında devreye girecek bir mağazamız olacak. Buradan direkt matbaacı dostlarımıza hem teknik desteğe devam edeceğiz hem de ürünlerimizi onlar açısından çok daha kolay ulaşılabilen bir noktaya getirmiş olacağız. Malzeme satan arkadaşlara da faydası olacak. Stok yükünden kurtulacaklar. Topkapı için iyi bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Matbaalara yakın olmak bize bilgi paylaşımı sağlıyor. Önemli bir gelişme bizim için.

Çok değerli arkadaşımız Levent, bizden ayrıldı başka bir tecrübe yaşamak istedi. Biz onu seviyoruz ve çok başarılı olacağına da eminiz gittiği yerde. Biz de mağaza ile birlikte satış organizasyonumuzu da değiştirdik. Teknik satış ve içeriden satış olarak ikiye ayırdık. Biz de Teknik ayrı bir bölümdü şimdi o bölümü teknik satış olarak sunuyoruz. Serkan arkadaşımız Teknik Satış Yöneticisi oldu. İçerinden satış konusunda da Aysun arkadaşımız yönetici oldu. Matbaalar artık bize çok daha kolay ulaşabilecekler. Biz zaten büyük küçük matbaa ayırımı yapmıyoruz. Bizim için matbaa bir ünite demek. Bir ünite makinesi olan her yerde büyük memnuniyetle hizmet veririz.”

TÜYAP ve Printtek ekibine teşekkürler

“Biz her sene ambalaj fuarına katılıyoruz ve her sene çok keyifli bir konsept ile çıkıyoruz. Geçen ambalaj fuarında çok önemli bir katalog açıkladık. Çok sayıda farklı uygulamanın olduğu bir katalogla çıktık. Çok önemliydi. Bu fuarda yeni ürünlerle çıktık. Seneye de inşaalah Ambalaj fuarında yeni bir şeylerle çıkarız. Ben TÜYAP ekibine Bülent Bey’den itibaren Sevgili Oya Hanım’a ve tüm ekibine gösterdikleri bu süper performans için teşekkür ediyorum. Galiba bizim sektörümüzü bizden daha çok seviyor ve destekliyorlar. Bizim işimize bizden daha çok inanıyorlar. Bizi yalnız bırakmadılar, Printtek’i yaptılar, devamlılığını sağladılar, biz her zaman onlarla birlikteyiz, sonsuz teşekkürler.”

#Matkim #Printtek2017 #MatbaaKimyasalları #ŞafakYılmaz #Solvent