Anasayfa » Makale » Matset, Printtek’e Davet Ediyor
Matset

Matset, Printtek’e Davet Ediyor

Tüm bu yenilikler ve daha fazlası için sizleri 4 – 8 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi Printtek Fuarı 2. Salon 212 numaralı Matset standına bekleriz.

Önder BabataşÖnder Babataş, MATSET A.Ş

Teknolojisinin gelişim günlük yaşantımızda birçok şeyin öncelik sırasını değişmiştir. Bunların başında da daha önceleri sadece iletişim aracı olarak kullandığımız mobil telefonlarımız bulunmaktadır. Mail ve internet gibi çok sayıda özelliği barındıran bu cihazlarda en çok kullanılan uygulama sosyal medyadır. 2 milyardan daha fazla kullanıcısı olan ‘Facebook’ ve 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan ve şuanda yaklaşık 700 milyon kullanıcıya ulaşan, 2018 yılında sadece Amerika’da 106 milyon kullanıcıya ulaşması beklenen ‘Instagram’ bu uygulamaların en önemlileridir. Günlük ortalama 75 milyon içeriğin paylaşıldığı ve %90 oranında genç nüfusa sahip olan Instagram, global firmalar için hedef kitlelerine ulaşmakta önemli bir rol oynamaktadır. Bu genç nüfusa hitap ederek gelecekte de varlıklarını büyüyerek sürdürmek isteyen bütün üretici firmalar bu platformları daha etkili kullanmaya gayret göstermektedir.

Coca Cola, Kit Kat, Oreo, Nutella, Heineken gibi firmalar sosyal medyada başlattıkları projelerini etiket ve ambalajları ile destekleyerek büyük başarı elde etmişlerdir. Coca Cola tarafından yapılan ve Türkiye’de de hayata geçirilen ‘kişiye özel isim ‘kampanyası ile hedef kitlesine beklentinin ötesinde bir hizmet sunmuştur. Bu kampanyanın devamı niteliğinde olan ve İsrail’de 2 milyon, Amerika ve Kanada’da 16 milyon olmak üzere her biri diğerinde farklı toplam 18 milyon adet body sleeve projesi ile çok büyük bir başarı elde etti. Tasarım üzerinde otomatik olarak değişiklikler yaparak grafik departmanının işini kolaylaştıran, HP Indigo Dijital Baskı Makineleri için geliştirilen ‘Mosaic’ yazılımı ile hayata geçirilen bu proje ürün satışlarını ciddi olarak arttırarak kısa sürede amacına ulaştı. Ayrıca şişe üzerinde yer alan kodu kullanarak aynı görsele sahip pazar çantası, şapka, t – shirt, mobil telefon kılıfı gibi çok sayıda ürün sipariş edebilecekleri bir platform oluşturarak kullanıcılarının kendilerini özel hissetmelerini sağlamışlardır.

Yine Mosaic programı kullanılarak yakın zamanda İtalya’da başlatılan ve hala devam bir kampanya yürüten Nutella, mevcut müşterilerinin sadakatini arttırmanın yanı sıra yeni kitlelere ulaşarak hedeflerini beklediğinden daha kısa sürede tutturdu.

Kit Kat ve Oreo, hazırladıkları online veri tabanı sayesinde müşterilerine kendi ambalajlarını tasarlama olanağı sundu. Çikolata ambalajının üzerine müşterilerinin resimlerini basan Kit Kat ve kullanıcılarına ambalaj tasarımının yanı sıra özel not ekletme imkanı sunan Oreo bu ürünleri müşteri adreslerine göndererek yüksek müşteri memnuniyeti sağlamışlardır.

Yapılan kişiselleştirilmiş ürün kampanyaları ile birlikte satış rakamlarını, müşteri memnuniyetini ve sadakatini arttırmanın yanı sıra hedef kitlenize ait yaş, cinsiyet, lokasyon, hobi gibi kişisel bilgileri de toplayabilirsiniz. Böylelikle bir sonraki kampanyada nelere dikkat etmeniz gerektiğini, ne zaman ve hangi bölgelerde yapacağınıza kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Bu tarz projeler ve daha fazlasını hayata geçirmek için üretim parkurunuzda en az bir tane HP Indigo bulunmalıdır. Yüksek baskı kalitesi, renk tutarlılığı ve malzeme çeşitliliği sunan HP Indigo, Label Expo 2017, drupa 2016 ve Interpack 2016 da olduğu gibi 4 – 8 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan Printtek 2017 fuarlarının da yıldızı olacaktır.

Dünyada 1000 adetten fazla kurulumu yapılan HP Indigo 6000 serisinin son versiyonu olan HP Indigo 6800, geniş malzeme çeşitliliği ile etiket sektörünün bütün taleplerine cevap verir. Tüm renk seperasyonlarını sırası ile blankette toplayan ve malzemeye tek seferde aktaran OneShot teknolojisi sayesinde tüp malzemesi, PVC, OPP, PET ve PP gibi ısıya karşı hassas malzemelerde kusursuz register sağladığı gibi baskı altı lakı ve korona üniteleri sayesinde de çok geniş bir malzeme gamutuna baskı yapabilme imkanı sunar. Beyaz dahil 7 renk baskı yapabilme kabiliyetine sahip olan HP Indigo 6800, Turuncu, Yeşil ve Mor renkleri sayesinde Pantone kataloğunun %97 sini kapsar. drupa’daki ‘Colormatch’ bölümünde istediğiniz Pantone rengini dahili spektrofotometresi yardımı ile anında elde ederek bu özelliğini kanıtlamıştır. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde HP tarafından özel olarak üretilen Pantone renginin tek tüp halinde hazırlanabiliyor olması hız ve maliyet avantajı sağlar.

Matset340 mm malzeme besleme ve 320 mm x 980 mm net baskı alanına sahip olan HP Indigo 6800, 4 renkli baskıda dakikada 30 metre hızla baskı yapar. Siyah rengi kullanmadan, CMY renklerinin açısını değiştirerek baskı yapabilen EPM modu ile baskı yapıldığında, dakikadaki hızı 40 metreye çıkar.

12 mikrondan 450 mikrona kadar her çeşit malzemeye baskı yapabilen HP Indigo 6800, üstün imaj kalitesi ile 0.7 puntoya kadar mikrotext baskısı yapabilmektedir. Ayrıca görünmez mürekkepleri, değişken data baskısı ile birleştiğinde eşsiz bir güvenlik sistemi kombinasyonu oluşturur. Baskı ve son ürüne uygulama konusunda çok yüksek hassasiyet gerektiren sleeve baskısı için özel olarak üretilen beyaz mürekkebi ile fark yaratan HP Indigo 6800, LabelExpo 2015 fuarında tanıtılan ve kullanıma sunulan florasan pembe mürekkebi sayesinde raftaki ürünü daha dikkat çekici hale getirir. HP Indigo, Drupa 2016’da tanıttığı ve yakın zamanda kullanıma hazır olacak olan karanlık ortamda belirginleşen fosforlu mürekkebi, yine yeşil, sarı ve mavi renkler için geliştirilen florasan mürekkepleri ile Ar – Ge konusunda sektörün öncüsü olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. HP Indigo, ısıya maruz kaldığında kabaran ve hazır hale gelen özel lakı ve fark yaratan kokulu mürekkepleri ile geleceğe yön vermeye devam etmektedir.

Kapalı devre kontrol sistemi ile işleri sürekli kontrol ederek herhangi bir hata olması durumunda baskıyı durduran uyarı sistemi ve istenilen Pantone rengine ulaşmak için otomatik olarak olası bütün renkleri basan ve spektrofotometresi sayesinde gerekli ölçümleri yaparak istenilen rengi elde eden renk tutturma yöntemi, hassas işlerde yüksek müşteri memnuniyeti sağlar.

Printbeat ve PrintOs sistemleri ile makinenizin anlık performansını görebilir, dünyanın herhangi bir yerindeki HP Indigo Dijital Baskı Makinesi ile kendi makinenizi senkronize olarak çalıştırabilirsiniz.

Light cyan ve Light magenta mürekkepleri sayesinde fotoğraf baskısında daha hassas renk geçişleri elde eden, 980 mm baskı uzunluğuna sahip olan Hp Indigo 6800 farklı iş alanlarında da yüksek üretkenlikte baskı yapabilme imkanı sunar.

drupa 2016’da lansmanı yapılan ve etiket sektörü için çok önemli olan vernik, lak ve yaldız gibi önemli işlemleri tek geçişte tamamlama imkanı sunan ‘Kombine Baskı’ opsiyonu, baskı sürecindeki operasyonları minimuma indirmektedir. Bu sayede HP Indigo Dijital Baskı Makineleri ile baskısını gerçekleştirdiğiniz işleri istediğiniz gibi sonlandırabilirsiniz. Baskı hızı ile aynı hızı sahip olan ‘Kombine Baskı’ ünitesi müşterinizin bütün beklentilerini karşılamaktadır. Mozaic yazılımı ile de entegre çalışan bu sistem, değişken data baskısında büyük kolaylıklar sunmaktadır. Talep edildiği anda ve istenildiği kadar baskı yapma olanağı sunan HP Indigo, Kombine Baskı sistemi ile sizleri istenmeyen stok maliyetinden kurtarır. Uygulama çeşitliliği sunan bu sistem sayesinde pazarın bütün taleplerine cevap verebilirsiniz. 2017 sonunda hazır olması planlanan bu sistem size ciddi bir zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Alanının en iyisi olan ABG firması tarafından geliştirilen sonlandırma makineleri ile etiketlerinizi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. HP Indigo 6800 ile inline ya da harici olarak çalışabilecek şekilde tasarlanan Digicon ve Digi Lite serilerini ile yaldız, serigraf, kesim ve ayıklama başta olmak üzere taleplerinize göre konfigüre edebilirsiniz.

MatsetHP Indigo 6800 modelinin daha üretken ve hızlı versiyonu olan HP Indigo 8000, 4 renk işlerde dakikada 60 metreye kadar çıkarak flekso hızında dijital baskı yapma imkanı sunmaktadır. Dakikada 80 metre hıza çıkan EPM modu ile daha yüksek üretkenlik elde edebilirsiniz. Dahili baskı altı lakı ve korona üniteleri ile 12 mikron ile 450 mikrona kadar tüm malzemelere baskı imkanı sunan HP Indigo 8000, tıpkı HP Indigo 6800 modelinde olduğunu gibi, OneShot teknolojisi ile tüp malzemesi, PVC, OPP, PET ve PP gibi ısıya duyarlı malzemelerde kusursuz register sağlar. Beyaz dahil 7 renk ünitesine sahip olan HP Indigo 8000, dahili spektrofotometresi sayesinde Pantone kataloğunun %97 sine ulaşma imkanı sunar.

IML ve sleeve baskısı gibi üretkenlik gerektiren işlerde benzersiz bir performans gösteren HP Indigo 8000, Mozaic yazılımı ile uyumlu çalışarak yüksek adetli ve değişken datalı işleri kısa sürede tamamlamanızı sağlar. 320 mm x 980 mm net baskı alanına sahip olan HP Indigo 8000, kalite, hız ve değişken data baskısının artık hayal olmadığını kanıtlamaktadır. ‘Kombine Baskı’ opsiyonuna da sahip olan HP Indigo 8000, büyük bir maliyet ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

HP Indigo 6800 modelinin çift baskı kazanlı versiyonu olan ve HP Indigo 6800 modelindeki tüm özelliklere sahip HP Indigo 8000 Dijital Baskı Makinesi tarafından basılan işleri sonlandırmak için ABG firması tarafından üretilen ‘Fast die Track’ sonlandırma hattı kısa sürede işlerinizi tamamlama imkanı sunmaktadır. Dakikada 150 metre ile alanın en hızlısı olan ‘Fast die Track’, HP Indigo 8000 ile inline ya da harici olarak çalışabilmektedir.

Geniş renk gamutu, rakipsiz baskı kalitesi ve yüksek renk tutarlığı ile pazarda büyük kabul gören HP Indigo, HP Indigo 20000 modeli ile esnek ambalaj sektörü için de çözümler üretmektedir. 740 mm x 1100 mm net baskı alanı ile sektörün tek dijital baskı makinesi olan HP Indigo 20000 beyaz dahil 7 renk baskı yapabilme kapasitesi sayesinde Pantone kataloğunun %97 sine ulaşma imkanı verir. Beyaz, cyan, magenta ve sarı renklerinin yanı sıra turuncu, yeşil ve mor renklerinden oluşan konfigürasyonu sayesinde müşterilerinizin bütün taleplerine cevap verebilirsiniz.

Dahili baskı altı lakı ve korona üniteleri ile 10 mikron ile 250 mikron arasındaki tüm malzemelere baskı yapma imkanı sunan HP Indigo 20000, kısa sürede 20 farklı ülkede 60 adetten fazla kurulum ile sektörde kendini kanıtlamıştır. Mozaic yazılımı ile entegre çalışabilen HP Indigo 20000, tıpkı HP Indigo 6800 ve HP Indigo 8000 gibi OneShot özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde ısıya karşı hassas malzemelere baskı yapabilirsiniz.

IML baskısı başta olmak üzere bir çok farklı alanda iş imkanları sunan HP Indigo 20000, 250 mikron kalınlığındaki malzemelere baskı yapabilme özelliği sayesinde taşıyıcılı etiket üretiminde de efektif bir çözümdür. Yıllık 1000 kg’dan fazla basılmış film firesinden, 10.000 m2 ‘den fazla flekso kalıbından ve 25.000 gravür silindirinden tasarruf etmenizi sağlayarak büyük bir maliyet avantajı sağlar.

HP Indigo 20000 ile baskısını yaptığınız esnek ambalaj ürünlerini Comexi Nexus L20000 su bazlı laminasyon makinesi ile kürleme zamanını neredeyse sıfıra indirerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. 920 mm web genişliğine ve dakikada 150 metre hıza sahip Comexi Nexus L20000, HP Indigo 20000 için özel olarak üretilmiştir.

HP Indigo 20000 ile baskısını yaptığınız etiketleri ABG ve Edale firmalarının ortak olarak ürettiği Digicon 3000 modeli ile istediğiniz gibi sonlandırabilirsiniz. 762 mm web genişliğine ve dakikada 100 metre hıza sahip Digicon 3000 sayesinde yüksek üretkenlikte etiket baskısı yapabilirsiniz.

drupa 2016’da lansmanı yapılan ve çok büyük ilgi gören bir diğer yenilik ise, HP Indigo ve Karlville firmalarının ortak çalışmaları sonucu tasarlanan, HP Indigo 20000 baskılarını sonlandırmak için kullanılacak olan ‘Pack Ready’ paketleme makinesiydi. Özel folyosu sayesinde HP Indigo 20000 ile baskısını yaptığınız esnek ambalaj paketlerini kürleme zamanı olmaksızın hemen son ürün haline getiren bu yenilik sayesinde termin süreleri çok kısalacak. Dakikada 100 metre hızla paketleme yapan Pack Ready, HP Indigo 20000 ile birlikte pazarın en büyük sıkıntıları olan düşük tiraj işler ve kürleme zamanı sıkıntılarını ortadan kaldıracak. Termal laminasyon ile baskısını yaptığınız filmi hemen lamine etmenin yanı sıra kullanıcı dostu yazılımı sayesinde birçok alandaki maliyetleri minimuma indirerek hem maliyet avantajı hem de istenilen ürünü çok kısa sürede teslim ederek maksimum müşteri memnuniyeti sağlayacaktır.

#Matset #ÖnderBabataş #Printtek2017 #HPIndigo #PackReady #Karlville