Anasayfa » Ambalaj » Metal Ambalajdaki Kusursuz Denetçi, AVT

Metal Ambalajdaki Kusursuz Denetçi, AVT

CROWN Imballaggi Italia MPC Müdürü Ugo Manghi: “AVT Titan tarafından baskı kusurlarının %100 belirlenmesi baskı kalitemizi iyileştirmemize imkan sağlıyor.”

Dünyanın önde gelen gıda metal ambalaj tedarikçilerinden Crown Holdings, Inc.’nin bir parçası olan CROWN Imballaggi Italia kısa süre önce, Calerno’daki (İtalya) imalat tesisinde yeni bir AVT Titan %100 denetleme çözümünün kurulumunu yaptı.

Bu kurulum Crown ile AVT arasındaki iş birliğinin daha da büyüdüğünün bir işareti. Şu anda çeşitli CROWN Packaging Europe üretim tesislerinde Titan kurulumu mevcut.

Türkiye’de Dünyaca Ltd. tarafından temsil edilen AVT %100 Denetleme Sistemi’nin metal baskı ve dekorasyonun özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan çözümü AVT Titan, %100 denetleme yapılmasını ve basılı her metal tabakanın izlenebilmesini sağlayan son teknoloji bir kalite güvence ve süreç kontrol çözümü. Temelinde AVT’nin gelişmiş kalite kontrol algoritmaları bulunan Titan, renk değişiklikleri, kayıp renk oturma (vernik dahil), hatalı baskılar, noktalar, metin, çizgiler, çizikler, damlamalar, kirlenmeler, kenarlar, kıvrılmalar vs. gibi tipik baskı hatalarını belirliyor.

Bu özelliklerin Crown’un hedefleri ile mükemmel bir eşleşme sağladığını belirten MPC Gıda Bölümü ve Proje Müdürü Ugo Manghi, “AVT Titan, metal ambalaj için kullanılan KBA 6-renkli baskı makinemizin kurulumunu tamamlayan temel bir unsur. Calerno tesisindeki kurulum şirketimiz için en önemli kurulumlardan biriydi. Müşterilerimiz perakende dağıtımda en iyi bilinen markalar arasında. Kalite bizim için bir ayrıcalık değil, zorunluluk” diyor.

Kalite Bir Zorunluluk

Ugo Manghi AVT Titan için sözlerini şöyle sürdürdü: “Günde 24 saat çalışan yeni, yüksek hızlı KBA baskı makinesi ile manüel denetleme artık bir seçenek değil. AVT Titan %100 denetleme çözümüne hızlı bir geçiş yaptık. Artık Calerno’da müşterilerimize, metal ambalaj üretim sürecinde tam hizmet sunabiliriz, bu da yeni iş fırsatları ararken kâr payı ödüyor. Sıra bir baskı denetleme çözümü seçmeye geldiğinde, AVT’nin ihtiyaçlarımız için en iyi özümü sunduğuna şüphe yok.”

AVT’nin %100 denetleme çözümünün standardizasyon projelerinde çok yardımcı olduğunu belirten CROWN Imballaggi Italia Süreç Mühendisi Alessandro Silecchia, şu yorumu yaptı: “Çünkü bu çözüm, baskı hatası ortaya çıkar çıkmaz operatör tarafından giderilmesine imkan sağlıyor. Artık binlerce metal tabakayı çöpe atmamız gerekmiyor. Sistem her sorunu anında ortadan kaldırıyor. Bu da şirketin önemli miktarda tasarruf elde etmesini sağlıyor. Çünkü, tüm tabakaları yok etmek zorunda kalmıyoruz. Bunun yanı sıra, üretimi önemli miktarda arttırdık. Titan bizim elektronik gözümüz haline geldi; insan gözünden çok daha hassas ve hızlı. Ona tamamen güvenebileceğimizi biliyoruz. Bu nedenle diğer faaliyetlere odaklanabiliyoruz. İş değişimi de kesintisiz gerçekleşiyor. AVT ekibinden aldığımız mükemmel eğitim sayesinde Titan’ı çok kolay öğrendik ve usta olduk.”

CROWN ve AVT – Sağlam Bir İşbirliği

AVT ile iş birliğine dayanan bir ilişki inşa ettiklerini belirten Ugo Manghi sözlerine öyle devam etti: “Süreç boyunca, ihtiyaçlarımızı anlamaya çalışarak ve sorunlarımızı çözmemize yardım ederek adım adım bizi izlediler. Sonuçta, ihtiyaçlarımıza göre uyarlanmış özel bir çözüm ortaya çıktı. AVT, uygulama sırasında çok değerli olduğunu kanıtladı: ekip, kapsamlı sınıf oturumları ve pratik, gerçek zamanlı senaryolarla operatörlerimizi çok yüksek bir standartta eğitti. Proje başlangıçtan itibaren iyi yönetildi. Üretimimiz sorunsuz ve mükemmel bir şekilde başlatıldı. Operatörlerimizin ve şirketin tamamının memnuniyetine çok fazla, eğer eklemem gerekirse.”

 

#AVT #Dunyaca #CenkAydin #%100Inspection #MetalOffset #TenekeOfset #BaskiYonetimi #BaskiDenetleme #Crown #UgoManghi #Titan