Anasayfa » Aktüel » Mouvent 8 Renkli Dijital Tekstil Yazıcısını Duyurdu
Mouvent

Mouvent 8 Renkli Dijital Tekstil Yazıcısını Duyurdu

Öncü dijital teknolojileri kullanan dijital baskıya odaklanan BOBST ile Radex arasındaki ortak teşebbüsten ortaya çıkarak kurulan yeni bir şirket olan Mouvent 3 Temmuz’da yapılan Global bir basın toplantısı ile ilk yazıcısının piyasaya çıktığını duyurdu.  8 renkli bir dijital tekstil yazıcısı olan TX801, 2.000 dpi optik çözünürlüğe kadar tekstiller üzerine yüksek kaliteli baskılar üretiyor ve benzersiz bir baskı hızına sahip. 

Mouvent’de Tekstil Makineleri Pazarlama ve Satış Müdürü Ghislain Segard, bu ürünün, tekstil baskısında büyük bir adım olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “TX801, geniş bir yelpazedeki tekstil materyalleri üzerinde kısa ve orta baskı uygulamaları için düşük maliyetli, net, renkli ve çok yüksek baskı kalitesini sağlıyor. Bu makine, tekstil baskısının yanı sıra mevcut dijital yöntemlerde de kalite, endüstrileşme ve güvenilirlik konusunda elde edilmiş büyük bir ilerleme.”

TX801 tarama tipi bir makine olmasına rağmen 8 renge kadar baskı yapabiliyor ve baskı işlerinin %50’si tek geçişli olarak tamamlanıyor. Böylece, kaliteden taviz verilmeden üretkenlik 200 m2/saat’e veya 120 m2/saat’e kadar artıyor. TX801 bu üretkenlik seviyelerine ulaşmak için ustaca yapılmış, çok kompakt baskı motoru gelişmelerini kullanıyor, Fuji’nin Samba baskı kafası teknolojisini entegre ediyor. Bu da hız, hassasiyet ve ölçeklenebilirlik ile bağlantılı. Tek geçiş modunda 16 g/m2 mürekkep kullanılıyor. Motorlarda MouventTM Cluster bulunuyor ve bunun sonucunda yüksek optik çözünürlük ve çok yüksek baskı kalitesi elde ediliyor. Makine dokuma, örme ve örme olmayan tekstiller üzerine baskı yapabiliyor. İşlenebilen maksimum kumaş genişliği 1.800 mm, bobin çapı da 400 mm.

TX801’in çok sağlam ve kolay erişilebilen bir yazıcı olduğunu belirten Ghislain Segard konuşmasına şöyle devam etti: “Baskı kafalarının kanıtlanmış uzun ömrü ve dayanıklılığı MouventTM Cluster’ın olağanüstü uzun hizmet ömrüne sahip olmasını sağlıyor. Sınıfının en küçük dijital yazıcılarından biri olan cihaz minimum ayak izi ile üretkenliği arttırmaya yardımcı oluyor. Kullanımı çok ergonomik ve son derece hızı olan yazıcı, verimli iş değişimi sağlıyor bu da çok kısa işlerde bile yüksek düzeyde maliyet etkinliği sağlıyor.”

“TX801 aynı zamanda temel dijital yazıcılara kıyasla metre kare başına çok rekabetçi fiyatları benzeriz baskı kalitesi ile sunulmasını sağlıyor. Bu cihazın dijital tekstil baskısının yüzünü değiştireceğine inanıyoruz.”

TX801, BOBST’un dijital baskı yetkinlik merkezinin Mouvent tarafından piyasaya sürülen ilk yazıcı. Şirketin gelecek aylarda piyasaya çıkacak başka dijital baskı makineleri de var.

#BOBST #Radex #Mouvent #dijitaltekstilyazıcısı #GhislainSegard