Anasayfa » Aktüel » Mouvent Pazara Duyuruldu

Mouvent Pazara Duyuruldu

Öncü Dijital Teknolojileri Kullanarak Dijital Baskıya Odaklanan Yeni Bir Şirket

Matbaacı olan herkesin yakından tanıdığı bir marka olan BOBST, DOD inkjet dijital baskı alanında uzun bir geçmişe sahip çok sayıda paydaştan oluşan Radex ile bir araya geldi ve BOBST’un dijital baskı yetkinlik merkezi ve çözüm sağlayıcısı olacak Mouvent’in duyurusunu yaptı. Mouvent, İsviçre’de 80 çalışanı ile dijital baskının geleceğini oluşturmaya odaklanacak. 

Mouvent’deki dijital yeniliklerin merkezinde Radex tarafından geliştirilen ustaca yapılmış bir dijital baskı teknolojisi bulunuyor. Endüstri için önemli bir atılım olan bu teknolojide bütünüyle entegre bir Cluster yer alıyor. Bu cihaz, akıllı ve kompakt tasarımı sayesinde tekstil, etiket, oluklu mukavva, esnek ambalaj, karton ambalaj ve daha pek çok piyasa için Mouvent tarafından geliştirilen oyun değiştiren yeni makinelerin en önemlisi olacak.

MOU_Portrait_Jean_Pascal_Bobst_420x297mm_300dpi_sRGB

 

Bobst Group SA CEO’su Jean-Pascal Bobst, hangi endüstri veya piyasa olursa olsun bunun, dijital baskının geleceği için önemli bir olay olduğuna inandıklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Endüstri trendleri –  Kısa tiraj, hızlı erişilebilirlik, tanıtım ve sürüm oluşturma, kişiselleştirilmiş ve mevsimlik ürünler ve maliyet ve çevreye karşı duyarlılığın artması da dahil olmak üzere – yüksek kalite ve ekonomik dijital baskı makinelerine talep olmasına neden oluyor. Mouvent aracılığı ile biz de bu alanda büyük bir adım atmayı ve piyasaya en çok ihtiyacı olan şeyleri amaçlıyoruz. Bunların arasında, farklı baskı altı malzemeler üzerine rekabetçi fiyatlara yapılan güvenilir endüstriyel dijital baskılar bulunuyor.”

Mouvent dijital baskı makinelerinin yanı sıra bütünüyle entegre edilmiş, eksiksiz bir çözüm de sunuyor. MouventTM Cluster’a dayanarak dijital yazıcılar geliştiriyor, tasarlıyor, test ediyor ve endüstrileştiriyor, yazılım yazıyor, çeşitli baskı altı malzemeler için mürekkepler ve kaplamalar geliştiriyor, bunun yanı sıra eksiksiz hizmet seçenekleri sunuyor. Şirket inkjet etiket üretim maliyetinde ve kalitesinde, mürekkep fiyatlandırmasında, kafa sağlamlığında, kalitede ve makine performansında yeni bir standart oluşturuyor. Piyasaya sürülen ilk makine tekstil için kullanılan yenilikçi, yüksek düzeyde üretken dijital bir yazıcı ve 8 renge kadar baskı yapabiliyor.

Yenilikçi Cluster tasarımı mevcut ve geliştirilmekte olan tüm sistemler için bir temel yapıtaşı. Mouvent kurucu ortaklarından Piero Pierantozzi şunları söyledi: “Radikal yeni yaklaşımımız, farklı uygulamalar ve farklı baskı genişlikleri için farklı baskı kafası hattı yerine modüler, ölçeklenebilir bir matriste düzenlenmiş bir temel cluster kullanmak. Mouvent Cluster, Mouvent makinelerinin ardındaki önemli teknoloji ve canlı, renkli, çok yüksek baskı kalitesi için yüksek optik çözünürlüğün yanı sıra görülmemiş esneklik ve makine geliştirme açısından da fırsatlar sunuyor. Basitlik bizim mühendislik felsefemiz.”

Mouvent yazıcıları kategorisinin en küçük dijital yazıcıları. Flekso gibi geleneksel analog baskı makinelerine kıyasla masaüstü baskıya daha yakın olan bu cihazlar çok kompakt, hafif ve kolayca erişilebilir. Modüler, kompakt sistem, daha az ince ayarlama gerektirerek, daha kolay ayarlama yapmaya ve başlatmaya imkan sağlıyor, bunun sonucunda da üretkenlik artıyor. Kompakt tasarımın, daha küçük ayak izi, daha hızlı iş değişimi, basit uygulama ve düşük maliyet gibi pek çok başka avantajı daha var.

MOU_Portrait_Simon_Rothen_Kreis_300dpi_sRGB

Gelecek aylarda iletişim hatlarını da piyasaya sürmeye başlayacakları için çok heyecanlı olduklarını belirten Mouvent CEO’su Simon Rothen, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün, geniş ölçekli dijital baskının çeşitli endüstrilere dahil edildiği ilginç bir yolculuk başladı. Mouvent tarafından sunulan dijital baskı çözümleri her tür şirket için yeni fırsatlar sunacak, daha fazla esneklik ve benzersiz üretkenlik sağlayacak, piyasaya ulaşma sürelerini kısaltacak ve sonsuz varyasyonlar sunacak ve tüm bunları çok kompakt ve enerji açısından verimli bir tasarımla gerçekleştirecek. Bu da dijital baskı dünyasında oyunu değiştirecek.”

Mouvent_Logo_Black_CMYK

Mouvent Ekibi, etiket endüstrisi için geliştirilen yeni dijital baskı makinelerini tanıtacağı Labelexpo 2017’de Salon 3’deki A60 numaralı stantta sizleri bekliyor.

 

#Mouvent #Bobst #Dijitalbaski #Etiket #Tekstil #Ambalaj #Printer #JeanPascalBobst #SimonRothen #LabelexpoEurope