Anasayfa » Dijital » Mouvent TX801 ile İlk Kez Bir Fuarda
Mouvent

Mouvent TX801 ile İlk Kez Bir Fuarda

Mouvent TX801 ile İlk Kez Bir Fuarda

Mouvent, tekstil baskı makinesi TX801’in ilk küresel ticaret fuarı tanıtımı ile birlikte Kasım ayında önemli bir dönüm noktasına ulaştı. 27-30 Kasım 2017 tarihlerinde ShanghaiTex süresince TX801 ile çok sayıda canlı gösterim yapıldı ve bunların tümü olumlu karşılandı.

Türkiye’de PSC Tekstil tarafından temsil edilen ve ülkedeki ilk gösterimini ITM İstanbul fuarında yapacak olan 8 renkli multi-pass bir dijital tekstil yazıcısı TX801, 2.000 dpi’ye kadar optik çözünürlüğü ile çok yüksek baskı hızlarına ulaşıyor. TX801 ve Mouvent’ın diğer yenilikçi makinelerinde gerçekleştirilen dijital yeniliklerin merkezinde, endüstri için önemli bir atılım olan, yüksek düzeyde entegre edilmiş cluster’a dayanan dijital baskı teknolojisi kullanılan MouventTM Cluster bulunuyor.

Mouvent Tekstil Makineleri Pazarlama ve Satış Müdürü Ghislain Segard, ShanghaiTex’de TX801’i çalışırken görenlerin, ortaya çıkan baskının kalitesinden çok etkilendiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Mouvent standına gelen yüzlerce ziyaretçinin tepkileri çok olumluydu. Bu makinenin kalite, endüstrileşme ve güvenilirlik açısından çok büyük bir atılım olduğuna inanıyoruz. Böyle prestijli bir etkinlikte yer alarak bu makineyi tanıtmak bizim için bir onur.”

MouventTX801, 8 renge kadar baskı yapıyor ve tarama yapan bir makine olmasına rağmen, baskı işlerinin %50’sine kadarı tek geçişte tamamlanabiliyor. Böylece üretkenlik, kaliteden ödün vermeden 200 m2/saat’e kadar artabiliyor. TX801 bu üretkenlik seviyelerine ulaşmak için, temelinde MouventTM Cluster Teknolojisi bulunan ve Fujifilm’in Samba yazıcı kafalarının entegre edildiği kompakt, özel bir baskı motoru kullanıyor. Bu, hız, hassasiyet ve ölçeklenebilirlik ile bağlantılı bir durum ve tek geçişte 16 g/m2’ye kadar mürekkep kullanılıyor. TX801, MouventTM Cluster Teknolojisi sayesinde, 2.000 dpi’ye kadar çıkan optik çözünürlükle baskı yapıyor. Bu sayede sonlandırması yapılmış ürün en yüksek baskı kalitesine sahip oluyor. Makine, 1.820 mm maksimum kumaş genişliğinde ve 400 mm’ye kadar ulaşan rulo çaplarına sahip örme, dokuma ve dokuma olmayan tekstilleri işleyebiliyor.

TX801, çok sağlam, kompakt ve erişilebilir bir yazıcı. Yazıcı kafalarının uzun ömürlü olması ve dayanıklılığı kanıtlanmış ve MouventTM Cluster’ın olağanüstü uzun hizmet ömrüne sahip olmasını garantiler. Sınıfının en küçük dijital baskı makinelerinden biri olan cihaz, minimum ayak izi ile üretkenliğin arttırılmasına yardımcı oluyor, uygulaması basit, çok ergonomik ve olağanüstü hızlı ve verimli iş değişimi sağlıyor. Bu da çok kısa çalışmalarda bile maliyet açısından çok etkin olmasını sağlıyor. TX801’in metre kare fiyatı da çok uygun ve temel yazıcılara kıyasla benzersiz baskı kalitesi sunuyor.

Mouvent Baş İşletme Görevlisi Reto Simmen sözlerine şöyle devam etti: “Bu Mouvent için bir dönüm noktası oldu. Dijital tekstil baskısı için küresel sahnede olduğumuzu duyurduk. Bu makineleri tüm dünyadan ortaklara teslim etmeye başladık ve bir sonraki aşama için çok heyecanlıyız. Bu, dijital tekstil baskısında yeni bir aşamanın başlangıcı.”

#Mouvent #RetoSimmen #DijitaltekstilBaskisi #BirMatbaaTeknikVar #GhislainSegard #ShanghaiTex #Fuar