Anasayfa » Ambalaj » Müller Martini, drupa’da Finishing 4.0’i Sergiledi

Müller Martini, drupa’da Finishing 4.0’i Sergiledi

Müller Martini drupa standında Finishing 4.0 live’ı sergileyerek piyasa lideri ve yenilik öncüsü konumunu bir kez daha tescillendirdi

Akıllı otomasyon, tam bağlantılı makine nattı, değişken, özelleşmiş üretim ve temassız iş akışı konseptlerini sergilemek amacıyla 20’den fazla hibrid baskı ürünü üzerinde yüzlerce kopya üretildi.

Müller Martini’nin Finishing 4.0 teması, bugünlerin çok konuşulan konsepti Industry 4.0’a dayanıyor. Müller Martini Industry 4.0’ın tüm çevrim boyunca değer zincirinin tamamında süreç ve sistemlerin dijitalleştirilmesi ve birbirine bağlantılı hale gelmesi olduğunu anlıyor. Industry 4.0 ayrıca çeşitli yenilikler, dijital ve ofset segmentlerinde baskı finishing’ine yönelik kombine endüstriyel çözümleri de kapsıyor. Industry 4.0 gibi Finishing 4.0 da, endüstriyel üretim kullanarak özelleşmiş ve değişken baskı ürünlerin maliyet etkin ve verimli bir şekilde üretilmesi anlamına geliyor.

Müller Martini müşterileri için bu, dijital iş verisine göre tam otomatik olarak yeni ürünler üretmek için kendisini hazırlayabilen bir üretim sisteminin avantajına sahip olmak anlamına geliyor. Üstelik manüel müdaheleye gerek olmadan üretimi başlatmak da mümkün olmalı. Süreçte yapılan değişiklikler otomatik olarak tespit ediliyor. Müller Martini’nin CEO’su Bruno Müller anlatıyor: “Bunun için sorunsuz bir iş akışı, yüksek otomasyon derecesi ve sorunsuz makine  yapısı gerekiyor. Bu üç bileşeni koordine ediyor ve iş akışının müdahale olmadan çalışmasını sağlıyoruz. Böylece grafik sanatları alanında üretim maliyetleri düşük kalırken tirajlar kısa olabiliyor ve ürünler daha çeşitli oluyor.”

Dünya Prömiyerleri ve Diğer Yenilikler

Müller Martini, ‘Finishing 4.0’ drupa temasına uygun olarak standında sergilediği yeniliklerle dergi, broşür, kitap ve gazete üretiminde müdahelesiz iş akışını optimuma çıkarmaya yardımcı olacak.

Primera MC

drupa’da çıkışı gerçekleştirilen yeni Primera MC, yenilikçi Motion Control Teknolojisi sayesinde son derece kısa işlem sürelerine izin veriyor. Bu sayede maksimum kârlılık mümkün oluyor. Dijital olarak basılmış ürünlerin etkili bir şekilde işlenmesi için Primera MC Digital’e kolayca yükseltilebiliyor. Bu da müşteri için değişen piyasa ortamında daha yüksek yatırım koruması olarak geri dönüyor.

muller-martiniAlegro Digital

Müller Martini, drupa’da son derece başarılı Alegro’nun yeni ve dijital bir versiyonunu sergiledi. İki tane yeni ve spesifik özelliği var: blok kalınlığı düzeltme ve dinamik iş değişim fonksiyonu.

InfiniTrim

Müller Martini drupa’da yenilikçi bir sürücü, taşıma ve traşlama sistemine sahip yepyeni bir üç bıçaklı bıçağı InfiniTrim’i sergiledi. Tüm makaslarlar ve bıçaklara yönelik birim sürücü teknolojisi yanında SmartPress teknolojisi sayesinde doğru pozisyonlamayı sağlamasıyla son derece etkileyici. Böylece her bir ürün tam otomatik olarak ideal presleme işleminden geçiyor. InfiniTrim, Müller Martini’nin yeni üç-klempli Vareo kapak takmanın mükemmel tamamlayıcısı olarak sunuluyor.

Ventura MC Digital

drupa için iplikle dikim makineleri serisine (daha önce Ventura MC 160 ve Ventura MC 200’den oluşuyordu) tamamen yeni bir model – Ventura MC Digital – eklendi. Yeni model, hem dijital tabaka hem de bobin baskı makinelerinin ürünleriyle B2’ye kadar forma boyutlarıyla ve saatte 9 bin 600 çevrim hızıyla çalışabiliyor ve üstün dikiş kalitesiyle dikkat çekiyor.

Diamant MC

Diamant MC kitap hattındaki kapsamlı yenilikler, sert kapak üretiminde yeni standartlar getiriyor. Diamanat MC Digital, hem kısa tirajlar hem de bir kopya tirajı üretimi için kitap cildi ihtiyaçlarına göre adapte edildi.

SigmaLine dijital kitap üretiminde üç tane yeni fonksiyon var. SigmaFolder II’in üst hızı şu anda 1000 feet. Yeni geliştirilen hızlı format değişim fonksiyonu sayesinde format değişimleri sorunsuz, müdahalesiz bir iş akışı olarak gerçekleştiriliyor ve baskı makinesinin durdurulmasına ya da operatörün müdahalesine gerek olmuyor. VDP üretimi şu anda üç yeni Connex modülü sayesinde mümkün.

Yeni Bağlantı Seçeneklerine Sahip Connex: Connex veri ve süreç yönetim sisteminde şu anda üç ortağın arayüzlerine standart arayüz sağlanıyor ve bu sayede müdahelesiz iş akışı mümkün oluyor: Heidelberg’den Prinect, HP SmartStream Production Center ve Enfocus’dan Switch. Bu sayede mevcut iş akışlarıyla entegrasyon Müller Martini müşterileri için daha kolay.

Connex’da yepyeni bir arayüz: Yeni entegrasyon seçeneklerine ek olarak Connex’e drupa için yeni bir kullanıcı arayüzü ekleniyor. Böylece kullanıcılar yeni işleri daha kolay oluşturup, düzenleyebilecekler.

Connex’de Değişken Veri Kullanımı: ‘Normal’ PDF formatlarına ek olarak SigmaLine, değişken verinin üretimini sağlamak için PDF/VT verisini işleyebilecek ve PDF/VT verisinin dijital sayfa oluşumu gibi SigmaLine’ın bilindik tüm avantajlarından faydalanacak.

Connex.Info 4.0: drupa için Müller Martini, tanıdık izleme modülünün yeni bir versiyonunu sunuyor. Şu anda kullanıcıya kapsamlı üretim izlemede yardımcı olacak raporlar ve grafik analizleri de sunuluyor.

MMServices

MPOWER: Devrimsel, yeni müşteri portalı etkili sorun giderme konusunda yardımcı olmakla kalmıyor aynı zamanda süreç güvenilirliğini arttırıyor ve müşterilere Müller Martini’nin satış sonrası hizmetlerinin bir parçası olarak entegre çözümler sunuyor. Web tabanlı ve PC, tablet ya da akıllı telefon üzerinden kullanılabiliyor. Örneğin Live View modülü makineler hakkında anlık bilgi sunuyor ve performans ve üretim bilgisi hakkında eş zamanlı bilgi sağlıyor.

#MullerMartini #drupa2016 #DiamantMC #VenturaMCDigital #Alegro #PasifikMumessillik