Anasayfa » Baskı Sonrası » Müller Martini, Dünya Prömiyerini Hunkeler Innovationdays ‘te Yapacak

Müller Martini, Dünya Prömiyerini Hunkeler Innovationdays ‘te Yapacak

Müller Martini, Hunkeler Innovationdays’de Finishing 4.0 felsefesini tanıtacak ve dijital olarak kitap ve dergi baskısı yapan üreticiler için üç çözümü ile tek kopya üretimi yapacak. Dünya prömiyerini yapan Vareo Amerikan cilt sistemine ilave olarak, Hunkeler’in bobinden stoğa hattı, Müller Martini’nin yumuşak kapaklı kitaplar için inline üretim hattında kullanılan Connex veri ve süreç yönetim sistemine bağlanmış şekilde sergilenecek.

Geçtiğimiz yıl Düsseldorf’da düzenlenen drupa’da Finishing 4.0 ile pek çok ziyaretçiyi hayrete düşüren Müller Martini’nin sürekli otomasyon ve bağlanabilirlik konusundaki anlaşılır ve ikna edici açıklaması, değişken ve kişiselleştirilebilir kitap ve dergi üretimi ile kesintisiz, temassız iş akışı grafik sanatlar sektörünün ilgisini çekti. Değişken baskı ürünlerinde verimli baskı sonlandırma yaparak Hunkeler Innovationdays ziyaretçileri üzerinde kalıcı bir etki oluşturmak isteyen Müller Martini, Lucerne’de hem amerikan hem de sırt dikiş segmentlerinde kişiye özel değişken data baskısını (VDP)’i canlı olarak gösterecek. Başka bir deyişle Müller Martini Finishing 4.0’ı iki kompakt çözüm halinde sergileyecek.

Önde gelen İsviçreli iki sonlandırma uzmanı (ev sahibi Hunkeler ile Müller Martini) standlarının birbirine çok yakın olmasından faydalanarak ortak bir çözüm ortaya koyacak. Yumuşak kapak kitap üretimi için Hunkeler’in bobinden stoğa hattı Connex’e bağlanacak. Bu da otomatik dijital sayfa birleştirme, JDF arayüzü, iş yönetimi, baskı makinelerinin kontrolü ve JMF aracılığı ile üretim takibi gibi aşina olunan SigmaLine işlevlerinin gelecekteki Hunkeler/Müller Martini ortak çözümlerinde mevcut olacağı anlamına geliyor. Müller Martini, şimdiye kadar sadece kendi sistemlerinde kullandığı veri ve süreç yönetim sisteminin ilk defa başka bir makine imalatçısının sistemleri ile birlikte kullanılmasına imkan sağlayacak. Bu, Hunkeler / Müller Martini ortak çözümünü kullanarak yumuşak kapak kitaplar üreten müşteriler için büyük bir avantaj. “PDF popüler – kitap düşüşte” prensibi burada da geçerli.

Aşağıda inline çözümüyle bir okul kitabı yapımının ana hatları belirtilmiştir:

  • Connex, Hunkeler hattı için PDF verilerini yükler ve bunları ilgili baskı sistemlerine aktarır.
  • Ön baskısı yapılmış bobinler Hunkeler bileşenleri kullanılarak çözülür.
  • Daha sonra, çift tabakalı kağıt bobin oluşturmak amacıyla kağıt bobin kağıt dokusu yönünde boydan boya bölünür ve birleştirilir. Dynamic Hunkeler çapraz kesici (“Dyna Cut”) farklı uzunluklarda kesmeye imkan sağlar.
  • Daha sonra kağıt Hunkeler tarafından kitap blokları şeklinde, farklı sırt kalınlıklarına, farklı sayfa sayılarına ve değişken içeriklere (VDP) göre istiflenir. Kitap blokları Hunkeler’in yeni geliştirilmiş transfer istasyonu kullanılarak Vareo’ya aktarılır.

Üç kafalı Amerikan cilt Hunkeler Innovationdays’de bir yenilik olarak tanıtacak – Müller Martini değişken sırt kalınlıklarında otomatik kitap bloğu beslemesini ilk defa sergileyecek. VDP okul kitapları Vareo’dan, yenilikçi traşlama konsepti drupa 2016 ziyaretçilerini şaşkına çeviren, değişken boyutlu InfiniTrim üç ağızlı bıçağa aktarılacak. Tüm bileşenler Connex aracılığı ile kontrol ediliyor ve izleniyor.

Müller Martini, Hunkeler Innovationdays’de sırt dikiş segmentinde bir bobin beslemeli ürün (çocuklar ve yetişkinler için kişiye özel boyama kitabı) ile iki tabaka beslemeli iş (offset ve dijital basılmış formalardan oluşan kişiye özel hibrit bir katalog ile Lucerne şehir rehberi) üretecek. Dikiş ve üç ağızlı bıçak tamamen değişken şekilde ayarlanıyor ve kalınlık üründen ürüne değişebiliyor.

Connex Yeni Seçenekler Sunuyor

Müller Martini, Hunkeler Innovationdays’de üç dijital üretim hattı ile canlı tanıtım yapmanın yanı sıra Connex’e de odaklanacak. Müller Martini’nin özel veri ve süreç yönetim sisteminin avantajları da canlı olarak gösterilecek. Hunkeler hattı ile Connex sisteminin entegrasyonuna ilave olarak, Müller Martini yeni bağlanabilirlik seçeneklerini, yeni yüzeyini ve yeni Connex.Info 4.0’ı sergileyecek. Müller Martini’nin benzersiz izleme ve takip modülü tüm üretim ekipmanları için güvenilir, yüksek düzeyde otomatikleşmiş bir veri toplayıcıdır.

 

#HID17 #HunkelerInnovationdays #MüllerMartini #Connex #Hunkeler #InfiniTrim #Vareo #Finishing4.0