Anasayfa » Aktüel » Müller Martini ve Kolbus Gelecekleri için Stratejik Bir Rota Belirlediler.

Müller Martini ve Kolbus Gelecekleri için Stratejik Bir Rota Belirlediler.

Müller Martini, yumuşak kapak takma ve sert kapak bölümünü Kolbus’dan satın aldı. Bu aynı zamanda dünya genelinde   kurulu halde olan tüm Kolbus yumuşak kapak takma ve sert kapak  makineleri için servis hizmeti ve yedek  parça teminini de içermektedir.Kolbus bundan böyle ambalaj ve kapak taslama makineleri ile parça üretimi ve döküm işine konsantre olacaktır.

Müller Martini Yönetim Kurulu  Başkanı Bruno Müller  “Yapısal değişim, son yıllarda grafik sanatları endüstrisinde de değişime neden oldu ve pazarımız daha da küçüldü ve çok yönlü hale geldi. Müşterilerimiz düzenli olarak teknolojik yenilikler bekliyorlar ve bu yenilikler azalan satış adetleri ile finanse edilmek zorunda. Bütün bunların ötesinde müşterilerimiz kapak takma işindeki çalışmaların bir araya gelmesiyle yaratılan verimlilikten kazanç sağlayacaklardır” dedi.

Pazardaki değişiklikler müşterilerimizi doğrudan etkilemekte ve dijitalleşme gibi yeni iş modelleri ile  karşı karşıya bırakmaktadır. Müller Martini,  personel, know-how, teknoloji ve alt yapı gibi her iki firmanın  başarı potansiyeli kaynağı  üstünlüklerini bir araya  getirerek, pazara  uzun dönemde yenilikçi çözümler sunabilecektir.

Bruno Müller ” Bu durum  sert kapak ve yumuşak kapak takma işinin geleceğini gerek  müşteriler  ve her iki makine üreticisi için gerekse bu alandaki işler  açısından    güvence altına almaktadır” demiştir.

Rahden’de üretim  devam edecek

Kolbus kapak takma işi, yeni oluşturulan Müller Martini Buchbinde -Systeme GmbH bünyesine transfer edilecek, Rahden’deki fabrika korunacak, fabrikada   istahdam edilen tüm çalışanlara birlikte  Müller Martini grup içine entegre edilecektir.

Kolbus,  Yönetim Kurulu Başkanı Kai Büntemeyer  yönetiminde yola  devam edecek. Mevcut 900 çalışanı ile Kolbus, ambalaj, kapak taslama, parça üretim ve döküm işine odaklanacak. Kai Büntemeyer, bu karar ile Kolbus’un başarılı bir gelecek için doğru bir adım attığı hususunda müsterih.”Son yıllarda ambalaj pazarı düzenli olarak büyüyor.Bu konuda güçlü bir potansiyel görüyoruz ve mevcut aktivitelerimizi bu alanda güçlü bir şekilde genişleteceğiz.Ayrıca Müller Martini Buchbinde Systeme GmbH ve Kolbus Luxury Packaging gibi gelişmiş  mekanik mühendislik firmalarının ihtiyaç duyduğu komponent alanında da güçlü bir  potansiyel  görüyoruz.”dedi.

Makine Portföyü ve Teknolojik Birikim aynen korunacak

Müller Martini tarafından satın alınan Kolbus makine portföyünün teknolojik uzmanlığı (know-how) güçlendirilecek ve daha da geliştirilecek. Kolbus’un Ramden’deki  kapak takma bölümündeki  yaklaşık 250 çalışanı da  mevcut çalışma koşulları korunarak, Müller Martini bünyesine alınacaklar. Ambalaj ve taslama alanlarında çalışanlar ise Kolbus bünyesinde çalışmaya devam edecekler.

#MüllerMartini #Kolbus #sertKapak #Yumusakkapak #Ciltleme #Finishing #satinAlma #Matbaa #baskiSonrası #Flashhaber

Müller Martini hakkında

Müller Martini bir aile şirketi olarak 1946 yılında kurulmuş olup, merkezi  Zofingen’dedir (İsviçre’nin Aargau kantonundadır)  ve 1800 çalışanı ile baskı sonlandırması alanında endüstriyel sistem çözümleri üretim ve geliştirmesi üzerine faaliyet göstermektedir.Dünya üzerinde yumuşak kapaktan sert kapağa geniş bir yelpazedeki basılı ürünler, dergiden, kataloglara, reklam duyurularından, gazetelere tümü Müller Martini sistemleri kullanılarak üretilmektedir.

www.mullermartini.com

Kolbus hakkında

Kolbus GmbH &Co.KG ‘nin kuruluşu 1775 yılına kadar uzanmakta olup,merkezi  Eastwestfalien eyaletindeki Ramden şehridir, ilave olarak Gerabronn (Baden-Württemberg), Krostitz (Saxony) ve Kalamazoo (Michigan) şehirlerinde de üretim tesisleri vardır.Kolbus özellikle lüks ürün segmentinde geniş  ürün gamıyla  kutu yapımı ve kağıt ve karton ambalaj için makine modülleri üretecektir.Kolbus ayrıca ultra modern tesisleri ile  yıllardır gerek Almanya gerekse diğer ülkelerdeki ileri teknolojiye haiz  makine üreticilerinin döküm ve metal malzeme tedarikçisidir.

www.kolbus.de