Anasayfa » Baskı Sonrası » Müller Martini – Pasifik Beraberliği 14. Yılında

Müller Martini – Pasifik Beraberliği 14. Yılında

Kurulduğu ilk günden bugüne kadrosunu yaklaşık olarak %200 büyüten Pasifik Trading her geçen gün faaliyetlerini ve kadrosunu daha da büyüterek müşterilerine en yüksek kalitede hizmeti vermeye devam ediyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen baskı sonlandırma markalarından biri olan Müller Martini’yi 13 yıldan bu yana başarı ile temsil eden Pasifik Trading, 1999 Yılında Şafak Okaygün tarafından İstanbul’da kuruldu. 1 Ocak 2000 tarihinde imzaladığı Mümessillik Sözleşmesi ile Müller Martini firmasının tek ve tam yetkili Türkiye ve Azerbaycan ve K.K.T.C Mümessili olarak faaliyetlerine başladı.

Kurulduğu ilk günden bugüne kadrosunu yaklaşık olarak %200 büyüten Pasifik Trading, her geçen gün faaliyetlerini ve kadrosunu daha da büyüterek müşterilerine en yüksek kalitede hizmeti vermeye devam ediyor. Şirket bu anlamda Toplam Kalite Yönetimini ve Sınırsız Müşteri Memnuniyetini her anlamda tüm departmanlarında uygulayarak içinde bulunduğu sektöre ayrı bir anlayış getirdi.

Müller Martini ve Diğerleri

Pasifik Mümessillik baskı sonrası sistemlerde Müller Martini, GUK, Eurofold , Eco System, Hörauf , MK MasterWork ve Duplo firmaları ile çalışıyor. Ayrıca web baskı makinaları ve Web baskı sonrası sistemlerinde yapmış olduğu müşteri odaklı projeler ile sektördeki liderliği kabul gören şirketin genel müdürü Serdar Tokel, “Baskı sonrası sistemlerde sektör lideri olduğumuzun bilincindeyiz. Satış ve teknik servis ekibimiz bu konuyu iyi bilen, konulara hakim uzmanlardan oluşmaktadır. Bu ekibimizle müşterilerimize ve baskı sektörüne en iyi hizmeti verdiğimize inanıyoruz,”diyor ve ekliyor:

“Önümüzdeki yıllarda ofset ve dijital baskı sonrası sistemlerde yatırım hızının, baskı makinaları yatırımları ile birlikte belli bir artış göstereceğine inanıyoruz. Özellikle gözlemlediğimiz matbaalarında artık bünyelerine yüksek hacimli dijital baskı makinalarını kattıklarını görmekteyiz. Bu sebeble, ürün portföyümüzü daha da geliştirerek basım sektöründe ismi duyulmuş, kaliteli ve en iyi markaları temsil etmeye devam etmeyi hedeflemekteyiz. Sektörün lider firması olarak bu konudaki sorumluluğumuzun bilincindeyiz.”

Değişen Pazarlar ve Müller Martini’nin Yenilikçi ve İleri Teknoloji çözümleri

Medyanın kapsadığı alan yeni medya araçlarıyla her geçen gün daha da genişliyor. Bunun sonucu olarak da matbaacılık endüstrisine aşılması gereken yeni zorluklar getiriyor. Basılı ürünlerin yeni trendlere uyabilmesi ve pazardaki paylarını korumaları gerekiyor. Bu da matbaacılık endüstrisinin müşterilerine yepyeni ürün çeşitleri, yeni fikirler ve yeni anlayışlarla yaklaşmasını zorunlu kılıyor. Burada “baskı sonrası” nın ayrı bir önemi var. Müller Martini matbaacılık endüstrisinde yenilikçiliğin önderidir. Müller Martini, baskı sonrasında harmanlama, iplik dikiş de dahil olmak üzere her tür ciltleme yumuşak ve sert kapak takma sistemleri, tek dikiş makinaları, gazete taşıma ve insert sistemleri, ticari web baskı makina çıkış sistemleri ile mini web baskı makinaları ile değişen sektör koşulları ve müşteri isteklerine yenilikçi ve etkin çözümler sunar.

Sert Kapak Hatları

İplik dikişi düzgün yapılmış, kamburası mükemmel, muatı güzel ve sımsıkı takılmış bir şömizi olan güzel bir kitap endüstriyel ciltlemenin bir sonucudur. İşte bu yüzden iyi bir kitap zevkle okunabilir. Müller Martini makinaları, mükemmel sonuç veren en son teknolojiyi kullanarak en kaliteli kitapları üretebilir.

Müller Martini sert kapak sistemleri tam entegre kitap üretimi imkanı veriyor. Harmandan, iplik dikişe, yan kağıdı yapıştırmadan, sırt bezi tutkallama, üç ağız kesim, kambura, kapak geçirme ve preslemeyi bir arada sunuyor.

Hattın en can alıcı yerini oluşturan Diamant sert kapak geçirme sistemi, eşsiz kitap ve muat presi ile birlikte, iki ayrı modelde sunuluyor. Diamant 35, dakikada 35, Diamant 60 ise dakikada 60 kitap üretim kapasitesine sahip. En ilginci, Diamant 35’i ihtiyaç olduğunda Diamant 60’a upgrade etmek mümkün. Diamant serisi tamamen bilgisayar kontrollü ve bir işten bir işe geçme ayarı sadece  birkaç dakika sürüyor.

Müller Martini sert kapak makinaları serisine devamlı yatırım yapmakta, günümüzün ve geleceğin piyasa taleplerini her zaman karşılayabilecek yeni çözümler geliştirmektedir. İnline sert kapak hattındaki tüm prosesler – katlanmış formadan bitmiş kitaba kadar- tamamen otomatiktir. Yenilikçi, öncü teknoloji içeren sistemlerimiz endüstrimizde tektir ve düşük ve yüksek tirajlı işler için uygundur.

Yumuşak Kapak Takma Sistemleri

Yumuşak kapaklı ciltli kitaplar, karton kapaklı romanlar, gezi rehberleri, telefon rehberleri, okul kitapları, dergiler ve sipariş kitapları gibi, artık gündelik hayatımızın bir parçası oldu. Bunları yüksek kalite standartlarını koruyarak düşük maliyetle üretebilmek prosesle ilgili derin bilgiye ve yenilikleri içeren teknolojiye sahip olmayı gerektirir. Maliyet ve zaman baskıları çoğalmakta ama aynı anda tirajlar azalmakta ve bir yandan da müşteri istekleri devamlı artmaktadır.

Müller Martini’nin çok geniş ve esnek ciltleme sistemleri yelpazesinde bulunan modüler yapılı makinalarla kütlesel üretim yapılabildiği gibi çok özel üretimler de yapılabilir. Tüm proses, baskılı ve katlanmış formadan bitmiş paketlenmiş nihai ürünün istiflenmesine kadar otomatiktir ve ister düşük ister yüksek tirajlı olsun, tek operasyonda tamamlanabilir.

Yayıncılar, reklamcılar, matbaalar ve baskı sonrası firmalarıyla yakından çalışan Müller Martini, bir operatörle çalıştırılabilen kapak takma makinasından tamamen otomatik, yüksek performanslı üretim hatlarına kadar her değişik iş için doğru çözümleri sunabilir.

Tel Dikiş Makineleri

Müller Martini tel dikiş makinaları ürün baskıdan çıktıktan itibaren yüklemeye kadar olan süreçte ona değer katar ve bu işi yarım yüzyıldır yapmaktadır. Müller Martini ilk tam otomatik tel dikiş makinasını dünyaya tanıttığında yıl 1954’tü. O yıldan beri sektöre tanıtılan onlarca yenilikten biri de “uçan tel dikiş kafası” dır.

Doksanlı yıllarda AMRYS (otomatik iş ayar sistemi) piyasaya sunduğumuzda öncü firma olduğumuzu bir kere daha kanıtlamış olduk. Bir tel dikiş makinasında otomasyon verimliliğin ve kalitenin artması demektir. Böyle bir otomasyon aynı zamanda ayar ve iş değişiklik sürelerini en az %50 azaltır. Hızlar da saatte 30 bin gibi yüksek değerlere çıkmıştır ve sofistike kalite kontrol sistemleri sayesinde de süreç daha da emniyetli ve güvenli hale gelmiştir.

Eğer işiniz daha az yer kaplayan, basit ve çok yönlü ve yüksek performanslı makinalar gerektiriyorsa ve müşterileriniz küçük veya büyük tiraj farketmiyorsa Müller Martini, tam size göre çözümdür. Her sistem, uzun ömürlü, sağlam, ekonomik ve verimlidir ve az maliyetle çalışır. Tel dikiş makinalarımız tartışmasız tüm dünyada öncüdür ve teknolojiyi yönlendirmektedir.

Mailroom Çözümü

Türkiye insert pazarı hızla büyüyor. Milyonlarca insert gazetelerin içine Müller Martini tam otomatik, gazete paketleme ve insert sistemleriyle giriyor. Web Baskı makinesinden yüksek süratle çıkan gazeteler el değmeden, aynı süratte insertleri de alarak istiflendikten sonra paketlenip, adreslenip dağıtıma teslim ediliyor.

Müller Martini insert makineleri her türlü kapasiteye uygun olarak tasarlanıp üretiliyor.

Gazete basan matbaaların tek amaçları gazeteleri zamanında teslim etmektir. Rekabet baskısı yüzünden birim maliyetler düşmüş, belli bir zaman diliminde üretilmesi gereken ürün sayısı artmıştır. Buna ek olarak, reklam verenler ve yayıncılar artık bölgesel yayınlara daha çok önem vermekte ve bazı gazetelerin bölgesel ilavelerle ve ticari insertlerle çıkmasını istemektedirler.

Ayrıca, mailroom sofistike ürünlerin de oluşturulduğu yer olmaya başlamaktadır. Müller Martini üretimini müşterinin isteğine terzi usulü uygun hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Bu da baskı makinası çıkışından yükleme rampasına kadar olan, taşıma, biriktirme, insert, balyalama, adresleme paletleme ve hatta tel dikiş ve rotasyon kesime kadar tüm işlemleri kapsar.

Dünyanın her köşesindeki gazeteler mailroom sistemleri konusunda Müller Martini’ye güvenirler. Hız ve çok yönlülüğün yanısıra makinalarımız çok uzun ömürlü, verimli ve yatırımınıza güvenlik sağlayacak şekilde üretilirler.