Anasayfa » Baskı Yönetimi » Multiweb Özellikli Gallus Labelmaster Advanced Serisi ve Labelfire 340
Multiweb

Multiweb Özellikli Gallus Labelmaster Advanced Serisi ve Labelfire 340

Gallus Labelmaster Advanced serisinin çarpıcı modüler tasarımı, yüksek düzeyde otomasyon ile maksimum esnekliği birleştiriyor. Yeni baskı makinesi etiket matbaacılarına benzersiz proses çeşitliliği sunuyor çünkü, çok sayıda sonlandırma ve baskı ünitesi her türlü makine konumunda hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebiliyor.

MultiwebTüm Gallus Labelmaster baskı makineleri aynı özel platform tasarımını paylaşıyor ve müşterinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için yapılandırılabiliyor. Bu makine serileri, açık arayüzleri ile çok güvenli bir yatırım ve kullanıcıların piyasadaki gelecek değişikliklere esnek bir şekilde cevap vermesine imkan sağlıyor.

Yeni platform sisteminde, Gallus Labelmaster her biri iki baskı ünitesinden oluşan modüllerden meydana geliyor. Bu modüllerin üç farklı çeşidi mevcut. Temel çeşit, tüm temel etiket baskısı standartlarını kapsıyor. Plus versiyonu etiket endüstrisindeki pek çok uygulamayı kapsayan önemli miktarda arttırılmış esneklik sunuyor. Advanced hattı ise her türlü ihtiyacı karşılayabiliyor ve gerektiği kadar otomasyonu içerecek şekilde yapılandırılıyor. Gallus bu modüler sistemi sunarak etiket matbaacılarının genel piyasa ihtiyaçlarını karşılayabilmesini ve her zaman geleceğe hazır olmasını sağlıyor – hepsi de daha önce son teknolojik ürünler için akla getirilemeyecek seviyede yatırım için.

Baskı üniteleri arası son derece kısa 1.4 m baskı yolu ve 200 metre/dakika yüksek azami hızı gibi. Bu da Gallus Labelmaster’ı Gallus’un şimdiye kadar ürettiği en hızlı etiket baskı makinesi yapıyor. Manüel girişim de desteklenmesine rağmen baskı makinesi, bir HMI dokunmatik panel aracılığı ile merkezî olarak kontrol edilebiliyor, operatörler değişiklikleri kolay ve daha da önemlisi çok hızlı yapabiliyor. Bu nedenle ayar süreleri çok kısalabiliyor.  Bu makine için özel tasarlanan hafif alüminyum baskı silindirleri sadece bir kaç hızlı adımda değiştirilebiliyor. Bu da değişikliklerinin benzersiz hızda tamamlanabilmesini sağlıyor.

Doctor blade için optimize edilmiş bir ink chamber’da sadece 250g mürekkep olması gerekiyor ve bu nedenle ink köpürmesi en düşük seviyede kalırken ilgili maliyetler de düşük seviyede kalıyor. Yeni tasarlanmış fleksografik baskı ünitesi, aile şirketi Heidelberg’de tabaka beslemeli ofsette oluşturulmuş prensiplerden faydalanıyor, iki servomotor tarafından doğrudan yönlendiriliyor ve Gallus’a başlangıçtan itibaren birinci sınıf kalite sunuyor. Baskı makinesi, fleksografik baskı üniteleri ile birlikte sunulmasının yanı sıra, kullanıcıların son teknoloji sonlandırma seçeneklerinin çoğunu gerçekleştirmesine imkân sağlayan yeni geliştirilmiş serigrafi ünitesi ile de donatılabiliyor.

Gallus Labelmaster’in register hassasiyeti özellikle dikkat çekiyor. İster düşük ayar hızında çalışsın, ister maksimum hıza çıksın, basılan görüntü her zaman register’da oluyor ve en küçük bir düzeltmeye bile gerek olmuyor. Bu performans Gallus Labelmaster’ın hassasiyetini vurguluyor.

Dijital baskı artık ilave inline finishing işlevlerine sahip

MultiwebLabelexpo’da dijital olarak basılmış etiketlerin üretilmesi için iş yapma süresini azaltmaya odaklanan Gallus, ilave inline sonlandırma prosesleri ile birlikte Gallus Labelfire dijital etiket baskı presini de sergiledi. Bu işlevler, çok sayıdaki müşteri talebine dayanılarak, döner bir serigrafi ünitesini içerecek şekilde genişletildi. Bütünüyle entegre edilmiş serigrafi ünitesi, makineye yukarı veya aşağı yönde yerleştirilebiliyor. Örneğin, dijital baskı ünitesinin önünde müşteri beyaz serigrafi mürekkebinin rakipsiz opaklığından faydalanıyor. Aşağı yönde, tüm avantajları; spot lak, dokunsal efektler veya özel serigrafi mürekkepleri ile güvenlik uygulamaları, uygulanabiliyor.

Piyasada mevcut olan ve sadece dijital baskı yapıp ardından etiket için aşağı yönde bir proseste ilave proses adımları gerçekleştiren dijital etiket baskı makinelerinin aksine, Gallus Labelfire tek bir üretim işleminde sonlandırılmış ve şekilli kesim yapılmış etiketler üretebiliyor. Bu nedenle Gallus Labelfire dijital olarak basılmış sonlandırması yapılmış etiketler için daha hızlı üretim yapabiliyor ve daha az kağıt firesi oluşuyor. Böylece etiket matbaacıları, çok adımlı üretim süreçlerine kıyasla zamandan, maliyetten ve malzemeden tasarruf ediyor. Çünkü bunu takip eden ilave işlemler için değiştirme gerekmiyor. Ayrıca, Fujfilm’in en son nesil inkjet baskı kafaları sayesinde Gallus Labelfire, ofset baskı kalitesi ile karşılaştırılabilen 1200 dpi çözünürlüğe ulaşıyor.

#GallusLabelmaster #GallusLabelmasterAdvanced #Labelfire340 #Matbaa #DijitalBaskı #Etiket