Yeni ‘Ok Compost 'Sertifikalı Etiket Malzemesi

Yeni ‘Ok Compost 'Sertifikalı Etiket Malzemesi ~ 20/07/2020
Avery Dennison has successfully achieved OK Compost certification for a BPA-free and FSC®-certified thermal label material

Avery Dennison, BPA (Bisfenol A) içermeyen ve FSC® sertifikalı termal etiket malzemesi ile birlikte yeni bir yapıştırıcı SX6030 için OK Compost sertifikasını başarıyla aldı ve daha sürdürülebilir ambalajlara yepyeni seçenekler sunuyor.

Geliştirme mühendisi Jennifer Bijkerk, yeni malzemenin, kompoze edilebilir termal malzemelerin arzında önemli bir eksiklik olduğunu belirtti: “Kompostlanabilir etiketler de dahil olmak üzere sürdürülebilir termal etiketlere olan talep çok büyük ve Avrupa EN13432 standardı 'OK Compost' sertifikasından önce son derece katı gereklilikler getiriyor. Bu yeni malzeme, ürün referansı BW099 (Termal Eko BPA İçermeyen FSC SX6030-BG40WH FSC), özel depolama koşulları gerektirmeyen ve normal raf ömrüne sahip sağlam ve pratik bir malzeme sağlamak için yeni bir yüzey malzemesi / yapışkan kombinasyonu kullanır. Kompostlama standartları sınırlı olduğundan, EN13432 Avrupa dışındaki pek çok ülkede de uyumluluk standardı olarak kabul edilecektir. ”  

BW099 için ana uygulama, kompostlanabilir gıda ambalajı ve kompostlanabilir plastik torbaların etiketlenmesi, özellikle süpermarketteki tüketiciler tarafından tartılan ve paketlenen meyve ve sebzeler için son dakika doğrudan baskılı etiketler. Tek kullanımlık plastikler üzerine hızla yayılan yasaklar, aynı zamanda, bir araya getirilebilir etiket gerektirecek olan, kompostlanabilir taşıma poşetleri ve diğer ambalajların kullanılması yönünde bir hareket olduğu anlamına gelir.

Konu ve kompostlamanın potansiyel bir çözüm olduğu hakkındaki kamuoyu, Ekim 2018'de Ellen MacArthur Vakfı ve BM Ortamı tarafından başlatılan Küresel Taahhüt ile vurgulanmış: Avery Dennison, hükümetler, STK'lar, üniversitelerle birlikte çalışarak bu taahhüdü destekleyen 250'den fazla şirketten ve plastik atık ve kirliliği ortadan kaldıran diğer kuruluşlardan biri.  

Select Solutions Ürün Müdürü Luuk Zonneveld, yeni malzemenin pazarın daha geniş taleplerini desteklemek için 2 metre genişlikte ve optimize edilmiş üretim verimliliği ile mevcut olduğunu, anlatıyor: “Bu ürün kategorisinin dönüştürücüler ve son kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bunu kendi daha geniş ve yüksek hırslı sürdürülebilirlik hedeflerimize önemli bir katkı olarak görüyoruz. Benzersiz bir baskı yüzeyi / yapıştırıcı kombinasyonu oluşturarak bu yeniliği üretmek için konvansiyonel teknolojiyi kullanabildik ve daha sertifikalı ürünlerle kombine edilebilir ürün yelpazemizi genişletmeye yönelik çalışmalar uzun süredir devam ediyor. ”

Scrool down for English edition


A New ‘Ok Compost’ Certified Label Material For Thermal Applications From Avery Dennison

Avery Dennison has successfully achieved OK Compost certification for a BPA-free and FSC®-certified thermal label material combined with the brand new adhesive SX6030, offering brands new options to more sustainable packaging.  

Jennifer Bijkerk, development engineer, said that the new material addresses a significant shortfall in supply for compostable thermal materials: “Demand for sustainable thermal labels is huge, including compostable labels, and the European EN13432 standard imposes extremely strict requirements before ‘OK Compost’ certification can be awarded by TUV Austria. This new material, under product reference BW099 (Thermal Eco BPA Free FSC SX6030-BG40WH FSC) uses a new facestock/adhesive combination to ensure a robust and practical material that needs no special storage conditions and which has a normal shelf life. As composting standards are limited, the EN13432 is also to be accepted as compostability standard in many countries outside of Europe.”  

The main application for BW099 will be labelling of compostable food packaging and compostable plastic bags, especially last minute direct printed labels for fruit and vegetables that are weighed and packed by consumers in the supermarket. Rapidly spreading bans on single-use plastics also means there is a drive towards using compostable carrier bags and other packaging, all of which will require a compostable label. Public opinion on the issue and composting being a potential solution is underlined by the Global Commitment launched by the Ellen MacArthur Foundation and UN Environment in October 2018: Avery Dennison is one of more than 250 businesses supporting this commitment, working with governments, NGOs, universities, and other organisations to eliminate plastic waste and pollution.  

Luuk Zonneveld, product manager Select Solutions, said that the new material is available at 2m width and with optimized production efficiency to support the broader demands of the market. “We know how important this product category is to converters and end users, and we see it as a key contributor to our own wider and highly ambitious sustainability goals. We have been able to use conventional technology to produce this innovation, by creating a unique facestock/adhesive combination, and work is already well underway towards expanding our compostable range with more certified products.”  

#etiket #termaletiket #labelsurface #BPA #OKcompostCertification #kompostlanabilirTermalEtiket #Compost #AveryDennison#JenniferBijkerk #LuukZonneveld
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr