Inkmaker Group, IM Group Oldu!

Inkmaker Group, IM Group Oldu! ~ 30/04/2021
Inkmaker Group, IM GROUP olarak yeniden markalaşmasını 22 Nisan Dünya Günü’nde duyurdu.

Yaklaşık iki yıldır planlama aşamasında olan resmi lansman, Inkmaker’ın İtalya Turin’deki Genel Merkezinde yapıldı ve artık 22 Nisan'da Inkmaker Group, IM GROUP oldu. Grup birçok cephede gelişiyor; sistemlerinden ve süreçlerinden, yazılımından, kullandığı teknolojiden ve onu nasıl kullandığından dünyanın dört bir yanındaki küresel ekiplerine kadar.

2019'da başlayan uzmanlığı, istihbaratı, teknolojiyi ve donanımı birleştiren birkaç şirketi satın alınmasının ardından Inkmaker’ın stratejisi, tüm markalarını orijinal olarak Inkmaker Group olarak bilinen tek bir holding grubu markası altında birleştirmekti. İşte bu gerçekleşti ve IM GROUP, bir Toplam Çözüm Sağlayıcısı olarak pazarda daha iyi rekabet edebilmek için kendine özgü kimliğiyle yerini aldı.  

Inkmaker Group'un IM GROUP olarak yeniden markalanmasının nedeni:   

Grubun EMEA ve Amerika CEO’su Christophe Rizzo, yeniden markalaşmayı şöyle özetliyor: “Inkmaker Group'u IM GROUP olarak yeniden markalama kararı, grubun teknolojimizi geliştirmek, alanlarımızı genişletmek ve ürünlerimizin avantajlarını yeni pazarlara uyarlamak olan vizyonundan kaynaklanıyor.

Inkmaker, Ekim 2019'dan beri İngiltere'deki Rexson ve Valtech şirketlerinin satın alınması için büyük yatırımlar yaptı; İtalya'daki Tecnopails ve son olarak Almanya'da Swesa… Bu satın almaların arkasındaki itici strateji, temel faaliyetlerimizi sürdürmek için mürekkep, boya ve kaplama endüstrisine ağırlıklı olarak hizmet veren, güvenilir ve eksiksiz bir tedarik zinciri oluşturmaktı.

Bu, markalarımızı çeşitli uzmanlıklar halinde yeniden yapılandırmak, ancak yine de kuvvetli bir güç olmak anlamına geliyordu, dolayısıyla mevcut Inkmaker Group markasını kendi kimliğine sahip olmak için özerk bir holding markası olarak yeniden markalama ihtiyacı vardı. Bu, esasen Inkmaker olan Inkmaker Group'un evrimidir.

Inkmaker, satın almaları sayesinde dünya çapında% 25 büyüdü. Pandeminin neden olduğu mevcut zorlukları hesaba katarak; bu hâla vizyonumuza uygun. Artık tüm özel markalarımıza yön verecek bir holding markası olan IM GROUP'a sahibiz ve tüm markalarımızın katlanarak büyümesini öngörüyoruz."

Güvenlikte bir evrim ve sosyal sorumluluk ile sürdürülebilir uygulamalara bağlılık

Lansmanın 22 Nisan Dünya Günü’nde yapılmasının bir anlamı vardı. Bunu da Küresel İK Direktörü ve IM Group Başkanı Valentina Cigna, anlatıyor: “Güvenli bir çalışma ortamı, teknolojinin yanı sıra IM GROUP’un gündeminde kesinlikle üst sıralarda yer alıyor ancak Grup, ürünlerinin çevreyi, karbon ayak izini etkileme şeklini de geliştiriyor.  "Dünya Günü’nde" #IMGROUP'u lanse etmeyi seçmemizin nedeni de budur! Sosyal sorumluluğumuzu ve sürdürülebilir uygulamalarımızı ilerletme taahhüdümüzün küresel bir açıklamasını yapıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için IM GROUP, #Deloitte ile ortaklık kuruyor. Ekolojik etkimizi yani kullandığımız mevcut kaynakları ve sebep olduğumuz atıkları azaltmak için bir yol haritası oluşturabilir, böylece çevre kirliliğini azaltmada üzerimize düşeni yapabiliriz. Ve güvenli bir çalışma ortamı için etik ilkelerimizi Birleşmiş Milletlerinkilerle uyumlu hale getirebiliriz.  

Toplam Çözüm Sağlayıcısı

Global Ticari Direktör Gianluca Incerti ise şunları söylüyordu: “Misyonumuz Toplam Çözüm Sağlayıcısı olmaktır ve oluşturduğumuz markaları tam da bu yüzden bünyemize dahil ettik. Stratejimiz, logomuzda olduğu gibi markalarımızın her birini, kuvvetli bir güç oluşturmak için bir araya gelebilecek belirli bir uzmanlığa adayan "mükemmellik alanları" oluşturmaktır. Her marka, kendi pazarlarında mevcut müşterileriyle bireysel olarak çalışabilir ve gerektiğinde uzmanlıklarını paylaşabilir - Toplam Çözümler sunabilir - örneğin büyük anahtar teslimi tesis mühendisliği projelerinde olduğu gibi. Bu, her boyuttaki projeyi yönetmek için kaynak optimizasyonunu ve yüksek esnekliği garanti eder. Bu, holding markası olan IM GROUP'u oluşturmanın en önemli nedenlerinden biriydi.

Örneğin; Rexson ve Vale-tech kendi benzersiz teknolojilerine sahiptir, artık büyük bir ekip olduğumuza göre, markalarımızın güçlerini birleştiriyoruz ve kaynakları, teknolojiyi ve yazılımı birleştiriyoruz ve #Inkmaker ile entegrasyonu ile muazzam bir avantaj elde ediyoruz ve teknoloji harikası çözümler sunabiliyoruz.

Markalarımızın yeniden yapılandırılmasıyla Inkmaker, #mürekkep #dispensing ve yazılım tasarımına odaklanacak; Rexson ağırlıklı olarak boya ve sıvı mürekkep işinde olacak. Vale-Tech dar enli baskılar ve pasta tipi mürekkep dispensingine yani UV flekso ve ofset mürekkeplerine odaklanacak. Swesa esas olarak; #gıda, #ilaç, #oluklu #ambalaj, #kozmetik ve daha fazlası için hizmet verirken Teko, POS Renklendirme ve Ar-Ge Eğitiminde kalacak ve Dolum Çözümleri için ise Tecnopails, çalışacak.

Dışarıdan bakıldığında bu kararın, müşterilerimiz açısından markalarımızı ve amaçlarını daha net ayrıştırdığına inanıyoruz. Dahili olarak, bizim için Ar-Ge kaynaklarımızı o markanın uzmanlığını geliştirmeye odaklayabiliriz. Pazardaki sektörleri markalarımıza bölmek, IM GROUP markasını oluşturmanın ana nedenlerinden biriydi ve grubu pazarda farklılaştırmak için önemli bir avantaj olacak. Satın alımlardan bu yana önemli bir rol oynayan bir diğer avantaj ise Inkmaker’ın efsanevi yazılımıdır.”

Ki burada da devreye artık grubun da Türkiye Temsilcisi olan Odak Kimya giriyor.

IM GROUP Yazılım ve Otomasyon Bölümü Global Direktörü Francesco Nesti, bakın bu konuda neler söyledi:  


Inkmaker Yazılımı, IM Group’un arkasındaki beyin

“Sadece ailemizdeki yeni markalarımızla sorunsuz bir geçiş sağlamak değil, aynı zamanda teknolojik yeteneklerimizi artırmak için Yazılım ve Otomasyon bölümüne önemli bir yatırım yapıldı. Inkmaker'ın yazılımı, sistemlerimizin özüdür ve bunları yeni satın aldığımız markaların makinelerine dahil ederek, bu markaların üretkenliğini ve performansını çok daha yüksek ve daha verimli bir seviyeye yükselteceğiz.

Inkmaker’ın yazılımı — artık IM GROUP’un; "IMAESTRO"su olarak biliniyor - Yazılım ekibimiz tarafından şirket içinde tasarlandı ve bizi her zaman rakiplerimiz arasında liderliğe taşıdı, bu nedenle IM GROUP’un küresel stratejisinin operasyonel uygulamasında önemli bir rol oynamaktadır. O zamandan beri, yazılım hattımızı IMPRIMO adında diğer bir hatta genişlettik, yakın zamanda Mürekkep transfer / tedarik sistemimiz Inktrasyst ile piyasaya sürdük ve geliştirme aşamasındaki diğer üçünün de önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Müşteri hizmetleri düzeyinde, Yazılım ve Otomasyon ekibi bu ayın başlarında, ASIST adında müşterilerimiz için yeni bir eğitim programı başlattı - Gelişmiş Yazılım Zekâsı Sistemleri Eğitimi - IoT otomasyonu ve yapay zekayı, IM GROUP uzmanlarının becerileriyle birleştirerek sistemlerimizin eğitim seviyesini artırıyor.

Program, CMYK olarak bilinen dört sertifikadan oluşuyor ve grubun temel makine yapılarından yazılımlarının derinlemesine çalışmasına kadar birçok yeni özelliği kapsıyor ve verimliliği artırmaya, maliyetleri düşürmeye ve pazar taleplerine yanıt süresini kısaltmaya yönelik teknikler sunuyor."


#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr