Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri yeni yatırımı için Valmet’i seçti

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri yeni yatırımı için Valmet’i seçti ~ 29/07/2021
Yeni hat, Valmet’in Eczacıbaşı için sağladığı ikinci üretim hattı.

#Selüloz, #kağıt ve #enerji sektörlerinin öncü şirketlerinden #Valmet, #Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin yeni temizlik kâğıdı üretim hattını tedarik edecek. Son tüketici ve ticari kullanım için yüksek kaliteli yüz temizleme mendili, peçete, tuvalet kağıdı ve havlu peçete türlerinde üretim yapacak olan yeni hat, Valmet’in Eczacıbaşı için sağladığı ikinci üretim hattı.


Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Manisa Fabrikası'nda kuracağı yeni temizlik kağıdı hattı için tedarikçi olarak Valmet'i seçti. Hamur hazırlama, otomasyon ve Focus Bobin Sarma makinesini içeren yeni Valmet Advantage DCT 200TS serisi, şirketin küresel temizlik kağıdı pazarlarındaki hızlı büyümesini destekleyecek.

Valmet, daha önce Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri'nin Manisa fabrikasına 2015 yılında devreye aldığı Advantage DCT 200 temizlik kağıdı hattını da sağlamıştı.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Operasyon Direktörü Erdem Ülkümen yeni yatırım konusunda, “Son yıllarda Valmet ile çalışma şansımız oldu ve önceki başarılı projemiz bizi Valmet'in piyasadaki en iyi şirketler arasında olduğuna ikna etti. Valmet'in teknolojisi şüphesiz işimize değer katacak ve büyüme planlarımızı destekleyecektir,” dedi.

Valmet Satış Başkan Yardımcısı Jan Erikson ise, “Eczacıbaşı'ndan ikinci siparişi almaktan onur duyuyoruz ve bir önceki projede kurulan başarılı iş birliğini devam ettirmekten mutluyuz. Son 15 yılda 100'den fazla satılan Advantage DCT 200 serisi, yüksek kaliteli temizlik kağıdı üretimi için güvenilir ve yüksek verimli bir teknoloji olduğunu kanıtlamıştır," diyerek siparişten duydukları memnuniyeti dile getirdi.


Üretim hattı Valmet DNA Otomasyon Sistemine sahip

Teslimat, Valmet hamur hazırlama sistemleri ve Advantage DCT 200TS temizlik kağıdı makinesini içeren eksiksiz bir temizlik kağıdı üretim hattından oluşacak. Makine bir OptiFlo hamur kasası, BlackBelt özellikli Advantage ViscoNip pres ve Advantage AirCap başlıklı Yankee döküm silindiri ile bir Focus Bobin Sarma makinesini kapsıyor.

Teslimat içerisinde ayrıca, proses, makine ve sürücü kontrolleri ile makine durum izleme özelliklerine sahip kapsamlı bir Valmet DNA Otomasyon Sistemi debulunuyor. IQ Tarayıcı, IQ Elyaf Ölçümü, MD Kontrolleri ve CD Kontrollü IQ Sulandırma Sistemine sahip Valmet IQ Kalite Kontrol Sistemi (QCS), yüksek ürün kalitesi sağlıyor. Teslimat kapsamında, kağıtta oluşan hataları hızlı ve ayrıntılı şekilde analiz eden Valmet IQ Web Denetleme Sistemi (WIS)de mevcut. Tüm mühendislik, kurulum denetimi, eğitim, devreye alma da Valmet tarafından sağlanacak.


Temizlik kağıdı makinesi 5,6 m genişliğe ve 2,200 m/dk tasarım hızına sahip olacak. Yeni hat, son tüketici ve ticari kullanım için yüksek kaliteli yüz temizleme mendili, peçete, tuvalet kağıdı ve havlu peçete türlerinde üretim yapacak. Yeni hattın hammaddesi ham elyaf olacak. Üretim hattı ayrıca, enerji tasarrufu sağlamak ve nihai ürün kalitesini artırmak için optimize edildi.

#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr