Anasayfa » Baskı Sonrası » Ofis Cihazları İçin Akıllı Teknik Servis: “NOSİTECH”

Ofis Cihazları İçin Akıllı Teknik Servis: “NOSİTECH”

eraysan_kuruoglu_08_15Erkan Kuruoğlu: “Bu hizmetin çıkış noktası kesinlikle ticari amaçlı değildir. Hedefimiz piyasadaki talepler doğrultusunda Türkiye’deki bu boşluğu bilgi ve birikimimizle doldurmaktır. Güvenebileceğiniz ofisinizde olmadığınız zaman dahi düzgün hizmet alabileceğiniz garanti altında olacağınız bir hizmeti sizlere sunma arzusundayız. Havacılıktaki hızı ve kaliteyi “NOSİTECH” e uygulayıp, sizlerin sorunlarını kendi sorunumuz olarak algılayıp akılcı çözümler üreten bir marka olma yolunda ilerleyeceğiz.”

Sektörün lider tedarikçilerinden biri olan Eraysan A.Ş. ofis cihazları için yeni bir teknik servis hizmeti başlatıyor. Şirket Genel Müdürü Erkan Kuruoğlu ile yeni proje “NOSİTECH” Teknik Servis Hizmetleri hakkında konuştuk. Kuruoğlu, “Havacılıktaki hızı ve kaliteyi “NOSİTECH” e uygulayıp, sizlerin sorunlarını kendi sorunumuz olarak algılayıp akılcı çözümler üreten bir marka olma yolunda ilerleyeceğiz” diyor:

matbaa&teknik: Erkan Bey öncelikle bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Erkan Kuruoğlu: 1968 Arhavi doğumluyum, Selçuk Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden 1989 yılında mezun oldum. Mezuniyet sonrasında turizm sektöründe çeşitli yöneticilik görevlerini yürüttüm.

1998-2008 yılları arasında GATE GOURMET USAŞ ve AAC Lufthansa şirketi olan LSG nin group firmalarının Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Müdürlüğü ve Satınalma Direktörlüğü gibi üst yönetim kadrolarında yer aldım. Birçok başarılı projeye imza attık. 2012 yılının sonlarına doğru 2be Satınalma hizmetleri ve A.Ş. olan kendi şirketimi kurdum.

2015 yeni yılında ise ofis ve kırtasiye sektöründe faaliyet gösteren sektörün lider firması Eraysan A.Ş. Genel Müdürlüğüne transfer oldum. Burada da yöneticilik hayatıma devam edeceğim.

matbaa&teknik: Hayata geçirdiğiniz “NOSİTECH” adlı projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Erkan Kuruoğlu: Yeni projemizin adı “NOSİTECH” Teknik Servis Hizmetleri. Nositech’in kelime anlamını merak edenler için “NOSİTECH” akıllı teknik anlamında bir kelime. Özetle bu hizmetimizle akıl ve tekniği bir araya getiren bir hizmet anlayışı sağlayacağız. Ofis cihazlarında teknik servis ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı çözecek akıllı teknik servis hizmetini sektörümüzle buluşturacak bir ekip kurduk. Bu ekip aslında yaklaşık 15-20 yıldır Eraysan Group bünyesinde faaliyet gösteren bir ekipti. Zaman içerisinde otuza yakın teknik personelin bulunduğu bu ekibin, cihazlarımızla ilgili vermiş olduğu hizmetlerin memnuniyetinden dolayı piyasanın bazı talepleri oluşmaya başladı. Başlangıç olarak biz kendi cihazlarımızın bakım ve onarım işlerini yaparken gördük ki belli aşamalarda müşterilerimiz diğer cihazları için de bu hizmetten yararlanmak istiyor. Kısacası piyasa da böyle bir boşluğun olduğunun farkına vardık. Sonuçta bu bir hizmet sektörü, hizmet sektörü olduğu için de kimseyi küçültmek ya da yermek istemiyoruz fakat sokaktaki teknik bir tamirci olan Hasan ustayla veya Mehmet ustayla artık bu işlerin çözülemeyeceği aşikardı.. Bu nokta da yeni bir oluşum yeni bir şirket vs. kurmadan mevcut ekibimizi biraz daha güçlendirerek, bu ekibi tamamen bağımsızlığa kavuşturarak herkesin hizmetine açıp Türkiye’de belki de tek ofis teknik hizmet birimini kurduk. Ekip olarak çok güzel ve başarılı bir iş çıkardığımıza inanıyoruz. Ekip arkadaşlarımızda bunu işi çok sevdi ve ciddi emek verdiler.

Buradan belirtmek isterim ki, bu hizmetin çıkış noktası kesinlikle ticari amaçlı değildir. Hedefimiz piyasadaki talepler doğrultusunda Türkiye’deki bu boşluğu bilgi ve birikimimizle doldurmaktır. Güvenebileceğiniz ofisinizde olmadığınız zaman dahi düzgün hizmet alabileceğiniz garanti altında olacağınız bir hizmeti sizlere sunma arzusundayız. Havacılıktaki hızı ve kaliteyi “NOSİTECH” e uygulayıp, sizlerin sorunlarını kendi sorunumuz olarak algılayıp akılcı çözümler üreten bir marka olma yolunda ilerleyeceğiz.

matbaa&teknik: “NOSİTECH”  faaliyetlerine ne zaman start verecek?

Erkan Kuruoğlu: “NOSİTECH”  hizmetlerinde bölge ya da kısım ayrımı yapmadan 2 yıl içerisinde Türkiye’nin bütün bölgelerinde faaliyet göstereceğiz. Öncelikle 6 araç İstanbul’da,  2 araç da Ankara’da olmak üzere 30 kişilik bir ekiple çalışmalarımıza; alanında yetişmiş, eğitimli ve uzman bir kadroyla tüm ofis makinelerinin bakım ve onarımını yapabilecek akıllı teknik bir timle başlıyoruz. İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir, Adana ve Bursa olmak üzere diğer büyük şehirlerimize de hizmet vermeye başlayacağız. “NOSİTECH”  ile ilgili çok ciddi hedeflerimiz var. Sadece Eraysan Group bünyesinde bulunan cihazların genel bakım ve onarımı değil ofisinizde bulunan ve ihtiyaç duyabileceğiniz en ufak tamir ve bakım işlemleri de dâhil olmak üzere tüm hizmetleri “NOSİTECH”   den alabileceksiniz. Ekibimiz 7/24 hizmetinizde olacaktır.

matbaa&teknik: “NOSİTECH”  hizmetlerinden ve müşterilerinizin bu hizmetlerden nasıl avantaj sağlayacağından bahsedebilir misiniz? “NOSİTECH”  neden tercih edilmeli?

Erkan Kuruoğlu: Eraysan Group yaklaşık 30 yıldır ofis ve kırtasiye sektöründe faaliyet gösteren köklü bir firma. Bugün ofislerin geneli incelendiğinde yoğun olarak bizim cihazlarımızın tercih edildiğini görebilirsiniz. Bahsedilen 30 yıl aynı zamanda 30 yaşına ulaşmış makine demek -ki bu gerçekten övünülmesi gereken bir nokta. 30 yıldan bu yana yaklaşık piyasadaki 100 bin cihazımızla edindiğimiz bilgi ve birikimle satış sonrasında ki hizmetimizle sektörün aranan ismi olmayı başardık. “NOSİTECH” ile hizmetimizi bizim müşterimiz olmayan ya da bizim makinelerimizin dışındaki tüm makinelerin bakım ve onarımına açıyoruz. Bu bir hizmet sektörü ve hizmetteki tüm sınırları ortadan kaldırıyoruz. Bu da bir tercih meselesi olmamızı sağlayacaktır.

Ofislerimizdeki cihazlarımız birçok nedene bağlı olarak örneğin ehilsiz ve işi bilmeyen arkadaşların müdahalesi sonucu bozulabiliyor ya da arıza çıkarıp kullanılmayacak noktaya kadar gelebiliyor. Böyle bir durum her işletme için sıkıntı oluşturur. Ayrıca diğer bir önemli noktaya da değinmek istiyorum.

Cihazlarınızın faaliyetlerine sorunsuzca devam edebilmesi için yedek parça öneminin altını çizmek gerekir. Düşünsenize zamanında temin edilmeyen yedek parça eksikliğinden dolayı cihazınızın 3 gün 5 gün bilemediniz 1 ay boyunca bozuk durması sizlerin nasıl bir ticari kayba uğramanıza neden olacağını? İşte biz burada da devreye giriyoruz. Gerek Türkiye distribütörlüğümüz olan Avrupa menşeli ürünler olsun gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinden aldığımız yedek parçaların temini konusunda dış ticaret ekibimizle hızlı ve akılcı çözümler sağlıyoruz. Bu da bizim en önemli avantajlarımızdan biridir. “NOSİTECH” sadece bir teknik servis hizmeti değil aynı zamanda yedek parça temini ve yedek parçanın devamlılığını, stokunu ve ya o ürünün geliştirilmesiyle ilgili araştırmaları yapan bir hizmetler bütünü olarak faaliyet gösterecektir.

İlk aşamada “NOSİTECH” deki görevlerimizi birkaç noktada şekillendirdik. Şöyle kısaca açacak olursak ilk olarak şuanda müşterilerimize bünyemizde satışını yaptığımız cihazların garanti sürelerini çok cüzi ücretler karşılığında ve servis bakım antlaşması yaparak 2 yıldan 3 yıla hatta 5 yıla kadar uzatabilme şansı veriyoruz.  İkinci olarak ise daha önce satışını yapmış olduğumuz cihazların yıllık bakım antlaşmalarını yapmak kaydıyla yine çok cüzi rakamlarla bu cihazların tüm yedek parçalarını stoklarımıza alıyoruz ve periyodik ziyaretlerle cihazların bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Yılda bir kez genel bakım olmak üzere, ihtiyaç duyulması halinde ya da cihazların arıza vermeleri durumunda ALOTEKNİK olarak nitelendirdiğimiz hızlı teknik ekibimizle anında müdahale bulunup cihazların sorunlarını gidereceğiz. Bu hizmeti de doğru ve birinci elden, işi bilen, bilgi ve inovasyon donanımlı tecrübelerle gerçekleştireceğiz. “NOSİTECH” in en önemli nedeni akıllı teknik servis yöntemiyle bu hizmeti en az maliyetle gerçekleştirecek olmasıdır. İşini bilen, çok kaliteli ve tecrübeli bir ekibimiz var. Teknik ekipteki arkadaşlarımız bir cihazın anatomisini, kan değerlerini, ömrünü ve yaşam süresini arttırabilecek bununla birlikte karlılığınızın artmasına da katkı sağlayabilecek düzeyde bilgi birikimine sahiptir.  “NOSİTECH” olarak hedefimiz akıllı teknik destek, hızlı ve zamanında çözüm, güven ve sizlerin iş birliğidir…

matbaa&teknik: “NOSİTECH”  ile ilgili piyasadan ne gibi geri dönüşler alacağınıza inanıyorsunuz?

Erkan Kuruoğlu: Bugün evlerimizde kullandığımız cihazlar için her noktada teknik servis hizmeti alabileceğimiz farklı servis birimlerinin çeşitli hizmetleri mevcut. Örneğin evinizdeki televizyonunuz bozulduğunda götürebileceğiniz birçok yer var. Fakat genel anlamda ofisleri düşündüğümüzde özellikle de teknik servis birimi olmayan işletmelerin tamir ve bakımla ilgili ciddi sıkıntıları var. Ofisinizde bulunan herhangi bir cihaz bozulduğunda tamir ettirebileceğiniz yeri araştırıyorsunuz. İşte biz bu boşluğu doldurmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda da sağladığımız hizmetin kalitesine istinaden de müşterilerimizden olumlu yönde geri dönüşler alacağımıza olan inancımız tamdır.

matbaa&teknik: Son olarak “NOSİTECH” e ulaşım nasıl sağlanacak, iletişim bilgilerini de verebilir misiniz?

Erkan Kuruoğlu: Müşterilerimizin bizlere anında ve hızlı olarak ulaşabilmeleri için farklı yol seçenekleri izliyoruz. Yeni bir yazılımla 800 lü hatlarla ve web sitemiz sayesinde ekibimize çok hızlı ulaşılabilecek. Cihazlarınızın özel doktoru gibi olacağız her firmanın bir “NOSİTECH”  i yani akıllı bir teknikçisi olacak. Müşterilerimize onlarla ilgilenecek müşteri temsilcilerinin bilgisi iletilecek ve bu kişilere 7/24 ulaşabilecekler. Gece gündüz demeden 7/24 hizmet vermeyi planlıyoruz. Çünkü arızanın ne zaman çıkacağı belli olmuyor. Özel müşteri temsilcileriyle makineler yakinen takip edilecek ve düzenli bakımları yapılacaktır. Herhangi bir sorunda bu arkadaşlara birebir ulaşılabilecek, kolaylıkla geri dönüşler yapılabilecektir. Ayrıca sözleşme yaptığımız firmalarla bizden kaynaklı cihaza herhangi bir zarar geldiğinde bunu da garanti altına alacağımızı da belirtmek isterim.

Son olarak, 30 senelik bir bilgi birikimimiz var ve cihaz ayırt etmeksizin bir hizmetten söz ediyoruz işin özeti de çok yüksek olmayan çok cazip maliyetlerle ofislerinize bu hizmetleri alabileceksiniz.

“NOSİTECH” Teknik Servis Hizmetlerine 0850 390 66 74 (NOSİ) numaralarından ulaşabilirsiniz.