Anasayfa » Aktüel » Okulumuz Sektör ile Ele Ele Büyüyecek

Okulumuz Sektör ile Ele Ele Büyüyecek

Esra Garip: “Matbaacılık eğitiminin öğrencilerimize maksimum seviyede kazandırılabilmesi ve gelecekteki mezun öğrencilerimizin daha kolay iş bulabilmelerine ve sektörün de daha iyi yetişmiş öğrencilere duydukları ihtiyacı karşılayabilme adına basım sektörü ile birlikte çalışmak gerektiğini, biliyoruz. Bu sebeple okulumuz için Sanayi işbirliği büyük önem taşıyor.”

Borsa İstanbul Kavaklı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Esra Garip, Okul sanayii işbirliğinin genişletilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak geçtiğimiz ay MATKİM Matbaa Kimyasalları şirketi yöneticisi Şafak Yılmaz ve TOYO Matbaa Mürekkepleri Direktörü Engin Kurt ile bir araya gelen Garip, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

Teknik ziyaretler ve fuar gezileri

“10ncu sınıf öğrencilerimizin meslekî eğitime başladığı bu yıl, sektörle bütünleşmeye devam ediyoruz. Öncelikli çalışmalarımız Matbaa Teknolojileri bölümündeki öğrencilerimizin meslek derslerinde edindikleri teorik bilgileri pekiştirebilmelerini sağlamak için gerekli teknik ziyaretleri yapmak oldu. Bu çerçevede birinci sömestrde başlayan teknik ziyaretlerimiz ikinci sömestrde de devam ediyor. Öğrencilerimiz bugüne kadar etiket, ticari baskı ve ambalaj matbaaları başta olmak üzere, mücellithane ve diğer üretim alanlarını gezdiler. Bu teknik geziler kapsamında Yeditepe Ofset, Özçelik Mücellithanesi, TOYO Inks Renk Üretim Merkezi, Merintaş Etiket ve Omaks Matbaacılık ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu ziyaretlerin yanı sıra öğrencilerimiz Sign İstanbul, FESPA Eurasia ve Avrasya Ambalaj Fuarlarını da gezdiler.

Öğrencilerimizin bu geziler sayesinde pekiştirdikleri bilgilerin sürekli olabilmesi ve bir Proje Okul adayı olan okulumuzun sanayi işbirliğinin maksimum seviyede gerçekleşmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

MATKİM ve TOYO okulumuzun yanında

Matkim Matbaa Kimyasalları şirketi sahibi Şafak Yılmaz, Borsa İstanbul Kavaklı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sektöre bu denli sıcak ve yakın oluşunun büyük bir fırsat olduğunu, söylüyor ve öğrencilerin en yüksek seviyede eğitim almaları için her türlü dökümantasyon ve bilgi desteğini vereceklerini, ekliyor: “Okul Müdürü Esra Hanım’ın yaklaşımını çok olumlu buluyorum. Biz her zaman olduğu gibi yine eğitimin en büyük destekçisi olacağız. Bu desteğimizi teknik sorumlularımızın öğrencilere vereceği eğitim seminerleri şeklinde ve temrinlik temini şeklinde sürdüreceğiz.”

ENGİN_KURT_TOYO

TOYO Matbaa Mürekkepleri Satış Direktörü Engin Kurt, Müdürümüzün ziyaretinde okulumuzun yeni bir okul olmasına rağmen bu kadar kısa bir zamanda sektöre sesini bu denli yaygın bir biçimde duyurmasının önemli olduğunu, söylüyor. “Okul Sanayi işbirliğinin yapılabilmesi sadece sanayiinin tek başına üstlenebileceği bir vazife değil. Okulumuzun da sanayi işbirliğine açık olması çok önemli. Esra Garip Hocamız bu konuda çok gayretli ve eğitim kalitesini yükseltecek her türlü destek konusunda sanayiye açık olduğunu görüyoruz ve bundan duyduğumuz memnuniyeti verdiğimiz ve sürdüreceğimiz desteklerle ortaya koyacağız”, diyor.

Okul Müdürümüz Esra Garip ise yeni bir okul olarak yenilikleri benimseyeceklerini, Okulu asla geçmiş teknoloji ile beslenen bir eğitim kurumu haline sokmak istemediklerini, söylüyor. Müdürümüz göreve başladığı günden bu yana üretimden kaldırılmış, pazardaki etkinliğini kaybetmiş eski ofset ve tipo makinelerini okula sokmamak için gayret ettiklerini, sektörün okula yapacağı en büyük katkının öğrencileri on yıl sonrasının teknolojilerine hazırlamak için gereken bilgi ve teknoloji ile donatılması hususunda yardımcı olması gerektiğini, anlatıyor.

 

#Esra Garip #ŞafakYılmaz #EnginKurt #Borsaİstanbul #KavaklıMatbaaOkulu #BorsaIstanbulMeslekLisesi #Matbaa #Egitim #MatbaaOkulu #Matkim #ToyoMatbaaMurekkepleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*