Anasayfa » Aktüel » Paperworld, 25 – 28 Ocak 2014’te Frankfurt’ta

Paperworld, 25 – 28 Ocak 2014’te Frankfurt’ta

Fuara Türk kırtasiye pazarından 30’dan fazla firma katılıyor

Dünyanın en büyük kâğıt, kırtasiye ve ofis ürünleri fuarı olan Paperworld, 25-28 Ocak tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleştirilecek. Messe Frankfurt tarafından düzenlenecek olan Paperworld,  bir kez daha uluslararası kâğıt, kırtasiye ve ofis ürünleri dünyasını aynı çatı altında toplayacak.  Paperworld, satın almacılar ve katılımcılar tarafından dünyanın en önemli sektör etkinliği olarak görülüyor.

Paperworld fuarında ofis ürünleri, yazıcılar, bilgi teknolojisi aksesuarları, yazma  araç ve gereçleri, kutlama kartları, kâğıt ürünleri, paketleme ürünleri, okul ürünleri, sanatçı malzemeleri ve hediyelik ürünler dahil pek çok ürün sergilenecek. Paperworld Frankfurt’ta ziyaretçiler dünyanın dört bir yanından ilginç ürünler keşfedip sipariş verebilecek. Fuarda ayrıca özel sergiler, ödül törenleri, sektör özelinde seminerler dahil olmak üzere pek çok etkinlik düzenlenecek ve bu etkinlikler en yeni trendlere ve geleceğin pazarına ışık tutacak. Gelecek sezonun renkleri, malzemeleri ve tasarımlarına ilham olacak Trend Show’da fuarın dikkat çeken etkinliklerinden biri olacak.

 

Barındırdığı çeşitlilik, uluslararası düzey ve ilham, Paperworld’un pazar ihtiyacı olduğu platform olduğunu kanıtlıyor. Paperworld’de sektör oyuncuları, satın alma yetkisi olan fuar ziyaretçileriyle buluşuyor; ciddi bir uluslararası ilgiyi üzerine çekiyor. Aynı zamanda perakendeciler ve ticari kâğıt, ofis ürünleri ve kırtasiye ürünleri kullanıcıları sayısız ürün, trend ve eğitim fırsatıyla karşılaşıyor.

Geçtiğimiz yıl Paperworld fuarı 64 ülkeden bin 780 katılımcıya ve dünyanın dört bir yanından 45 bin 360 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Ziyaretçilerin 28 bin 231’i Almanya dışından fuara katıldı, uluslar arası satın almacı sayısında artış gözlendi, buda fuarın uluslararasılık derecesini %62’ye çıkardı. Çek Cumhuriyeti, Ukrayna ve Slovakya başta olmak üzere Doğu Avrupa, Türkiye, Japonya, Danimarka, Tayvan, Kanada, Güney Afrika ve Meksika’dan önceki yıllara oranla daha fazla satın almacı geldi. Fuara en çok ziyaretçi Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere ve Hollanda’dan geldi.

 

Paperworld ve Türkiye

1991 yılından beri Paperworld Fuarı’na katılan Türk kırtasiye firmaları bu yıl da fuara yoğun katılım gösteriyor. Her geçen yıl daha da büyüyen Türk kırtasiye pazarından bu yıl 30 üstü firma Paperworld’e katılıyor. Paperworld fuarı dünyanın dört bir yanından gelen firmalarla yeni iş ve ortaklık anlaşmalarının yapılabileceği kaçırılmaz bir buluşma platformu. Türk firmaları Paperworld fuarında hem sahip oldukları ürün çeşitliliğini dünyaya gösterecek, hem de yeni firmalarla ortaklık yapabilecek.

Satın alıcılara ve üreticilere, dünyanın dört bir yanında farklı pazarlara girme ve yeni iş bağlantıları kurma imkanı sunan Paperworld Frankfurt, kırtasiye dünyasına yön veren yeni trend ve ürünlerin sergileneceği önemli bir buluşma platformu görevi görecek.