Anasayfa » Aktüel » Paperworld, 26 – 29 Ocak 2013’te Frankfurt’ta

Paperworld, 26 – 29 Ocak 2013’te Frankfurt’ta

Kağıt, kırtasiye ve ofis ürünleri dünyasının nabzının attığı Paperworld, bu yıl 26 – 29 Ocak 2013 tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl 1.800 katılımcı firma ve dünyanın dört bir yanından 49.350 ziyaretçi ağırlayan Paperworld, hem Frankfurt’un, hem de dünyanın en “uluslararası” fuarlarından biri haline geldi. Geçtiğimiz yıl eş zamanlı düzenlenen Paperworld, Christmasworld ve Creativeworld fuarları büyük bir sinerji oluşturdu ve 3 fuar toplamda 155 ülkeden 87.000 uluslararası ziyaretçiye ulaştı. Ziyaretçi kalitesinde ve uluslararası siparişlerde önceki yıla göre artış gözlendi.  Messe Frankfurt Yönetim Kurulu Üyesi Detlef Braun 2012 fuarını şu şekilde değerlendirdi: “Bu fuar üçlümüz uluslararası satın almacılar için gerçek bir mıknatıs. Bunu ziyaretçi sayılarımızdaki istikrardan görebiliyoruz. Daha da heyecanlandırıcı ve cesaretlendirici olan ise katılımcılar ve satın almacılar tarafından bize belirtilen büyük sipariş miktarları”.

Paperworld, Türkiye’de  kağıt, kırtasiye ve ofis ürünleri sektörünün de en gözde organizasyonu. Fuara bu yıl 34 Türk firma katılacak. Paperworld fuarını Türkiye’den her sene 850’yi aşkın profesyonel ziyaretçi ziyaret ediyor.

Paperworld , 4 gün boyunca sektörün en son ve en yeni ürünlerini geniş bir yelpazede aynı çatı altında toplayacak. Fuarda her yıl olduğu gibi yılın en yeni kağıt ürünleri, kalemleri, ofis ve okul malzemeleri, masa üstü aksesuarları, pc/printer ürünleri, hediyelik eşya ürünleri, sanat ve grafik art malzemeleri, yazı araç ve gereçleri, kaplama kağıtları, tebrik kartları ve yayınlar ziyaretçilerle sunulacak. İyileştirilmiş hol yapısı sayesinde Paperworld 2013’te sayısız ürün grubu yeniden düzenlenecek. Paperworld Direktörü Michael Reichhold: “Yeni hol düzenlemesi hem ziyaretçilere hem de katılımcılara birçok avantaj sunacak. Yeni düzenleme ile ürün grupları birbiri ile çok daha uyum içinde olacak”diyor.

Brunnen, Durable, Edding, Faber-Castell, Schneider/Novus/Dahle ve Uhu gibi sektörün ana oyuncuları da dahil olmak üzere pek çok büyük, orta ve küçük ölçekli firma, 10 fuar holünde uluslararası kağıt, kırtasiye ve ofis ürün yelpazelerini sergileyecek. Katılımcılar, ürün sunumlarının yanı sıra yeni iş kontakları edinmeye ve müşterileriyle iletişim kurmaya büyük önem gösteriyorlar.

Tanınmış katılımcılar, eşsiz bir tamamlayıcı program ve yeni holler: Paperworld 2013 için başarılı bir kombinasyon.

Paperworld etkinlikleri        

Ziyareçiler va katılımcılar, fuarda sektörün en yeni ürünlerini takip etmenin yanı sıra, ilgiyle izleyecekleri önemli konferanslar, sempozyumlar ve workshop’lara da katılma fırsatı bulacak. Paperworld Forum, kağıt, ofis malzemeleri ve kırtasiye üzerine önemli sunumlar içeren bir organizasyon. Sektör uzmanları  pazarlamadan sürdürülebilirliğe, dijital pazarda yeni satış kanallarından hizmet kalitesine değerli profesyonel bilgilerini katılımcılarla paylaşacak.

Fuar kapsamında birçok özel show ve yarışma gerçekleşecek. Fuara damgasını vuracak olan “Paperworld Trend Show”, yeni ürün trendlerini ve fikirlerini görmek isteyenler için kaçırılmaz bir etkinlik olacak. Bu Trend Show’da ziyaretçiler en yeni renkleri, şekleri ve malzemeleri keşfetme fırsatı bulacak.

Tebrik kartları yarışmasının 10. Yıldönümü Paperworld 2013’te yapılacak. Yaratıcı tasarım öğrencilerinin sıra dışı tebrik kartı fikirleri Paperworld’de 10.kez ödüllendirilecek. Fuar ziyaretçileri ister Facebook üzerinden ister fuarda en beğendikleri tebrik kartlarını oylayabilecek. Paperworld, bu yarışma ile sanat, tasarım ve grafik tasarım öğrencilerinin hayal güçlerini destekliyor.

Bu yıl fuarda olacak yeni bir etkinlik ise “Quick and easy ways to wrap with the WOW factor!”. Bu canlı sunumda hediye paketleme ve trendleri konusunda dünyaca tanınmış Arona Khan, canlı bir gösteri yapacak. Burada perakendeciler ürünlerin nasıl basit ve hızlı, aynı şekilde özel bir dokunuşla paketleneceğini görecekler. Hangi okazyona ait bir hediye olursa olsun paketleme için özel ipuçları verecek.

Yazıcı araçları ve aksesuarları geri dönüşüm sektörü alanındaki ürün ve hizmetlerin sergileneceği Remanexpo da yine  Paperworld kapsamında yer alacak.

Fuar,  “Yılın Ürünü”, “Yılın Sektör Kişiliği” gibi pek çok ödül töreni ve farklı etkinlikler de de ev sahipliği yapacak.

2013/2014 sezonunun trendleri: Sıradışı stil, Ciddi Tat (formal taste) ve modern bakış

Gör, keşfet ve ilham al –  6.1 numaralı holde gerçekleşecek olan Paperworld Trend Show duyulara hitap eden bir deneyim. Fuardaki ürünleri kullanarak, gelecek renkler, tasarımlar ve malzemeler hakkında kesin öngörüler yapacak.  Paperworld ziyaretçileri 2013/14, sezonuna hakim olacak trendleri fuarda görebilecek. Trend Show öncesinde bora.herke.palmisano stil tasarımcıları eğilimlerin çerçevesini çiziyor. Bunların doğrultusunda ortaya çıkan trendler 2013/14 Trend Kitabı’nda özetleniyor. Bu yılın 3 ana trendi: Sıradışı Stil, Ciddi Tat (formal taste) ve Modern Bakış.

Paperworld sırasında bora.herke.palmisano uzmanları rehberliğinde Trend Show turları düzenlenecek. Ziyaretçiler Paperworld Trend Broşürü’nü 6.1 numaralı holden alabilecek.

Paperworld ve Türkiye

1991 yılından beri Paperworld Fuarı’na katılan Türk kırtasiye firmaları bu yıl da fuara yoğun katılım gösteriyor. Her geçen yıl daha da büyüyen Türk kırtasiye pazarından bu yıl 34 firma Paperworld’e katılıyor. Paperworld fuarı dünyanın dört bir yanından

gelen firmalarla yeni iş ve ortaklık anlaşmalarının yapılabileceği kaçırılmaz bir buluşma platformu. Türk firmaları Paperworld fuarında hem sahip oldukları ürün çeşitliliğini dünyaya gösterecek, hem de yeni firmalarla ortaklık yapabilecek.

Satın alıcılara ve üreticilere, dünyanın dört bir yanında farklı pazarlara girme ve yeni iş bağlantıları kurma imkanı sunan Paperworld Frankfurt, kırtasiye dünyasına yön veren yeni trend ve ürünlerin sergileneceği önemli bir buluşma platformu görevi görecek.