Anasayfa » Baskı Sonrası » POLAR Yeni Eğitim Merkezine Yatırım Yapıyor
POLAR

POLAR Yeni Eğitim Merkezine Yatırım Yapıyor

POLAR’ın kısa süre önce faaliyete geçen yeni eğitim merkezinde, iki farklı alanda eğitim alan 24 kursiyer bulunuyor. Gençlerin eğitilmesinin her zaman için çok önemli bir konu olduğu POLAR’da yüksek düzeyde kalifiye genç yeteneklere eğitim veriliyor. 

POLARPOLAR’daki eğitimler hem ticari hem de endüstriyel meslek dallarına yönelik veriliyor ve Main-Taunus bölgesinin sınırları kapsamında büyük takdir alıyor. Teknik alanda uzmanlaşmış olan şirket, endüstriyel mesleklerde verilen eğitimlere önem veriyor. Bu nedenle, endüstriyel kursiyerlerin kendi atölye çalışmaları oluyor ve burada iki eğitmen genç kursiyerlerin profesyonel niteliklere odaklanması sağlanıyor. POLAR, gelecekte de bu yüksek standartların korunmasını sağlamak amacıyla yeni bir eğitim merkezine yatırım yaptı.

POLARDaha önce eğitim alınan eski binada artık mevcut standartlar korunmuyor. Bu nedenle POLAR, yeni bir eğitim merkezine yatırım yapmaya karar verdi. Mevcut tesisler, eğitim standartlarına ve genç öğrencilerin ihtiyaçlarına uyacak şekilde değiştirildi. Odalar yenilendikten ve ilave donanıma yatırım yapılarak, modern eğitim merkezi kısa süre önce resmi olarak açıldı.

Eğitmenlerden biri olan Stefan Jösch, şunları söyledi: “Kursiyerler ve eğitmenler yeni, modern eğitim merkezinden çok memnun. Bu yatırıma kesinlikle değdiğini söyleyebiliriz. Eğitim herkes için artık daha eğlenceli.”

POLAR üç meslek dalında eğitimler sunuyor: Endüstriyel Yönetim Asistanlığı, Endüstriyel Mekanik ve Mekatronik Mühendisliği. Üç buçuk yıllık eğitim, meslek okullarındaki pratik çalışmaların ve teorik eğitimin bir birleşimi. Bu da profesyonel ve teorik bilginin eşit ağırlıkta verilmesini sağlıyor.

#POLAR #Eğitim #StefanJösch #EndüstriyelYönetimAsistanlığı #EndüstriyelMekanik #MekatronikMühendisliği