Anasayfa » Baskı Yönetimi » PressMak.Com ile Matbaacının İşi Daha Kolay
PressMak

PressMak.Com ile Matbaacının İşi Daha Kolay

Ankara’da bulunan PressMak, ofset baskı konusundaki uzmanlığı ile matbaacılara yardımcı olmayı sürdürüyor ve yetki alanını genişletiyor. Printtek 2017 standında konuştuğumuz Selim Uzan, “Yedek parça, makine bulma, ekspertiz, kurulum gibi hizmetler veriyoruz”, diye anlatıyor: “Yedek parça makinenin işlevselliği hızı verimliliğini artırmak için çok önemli. İki alternatifiniz var; Orijinal ya da muadil ürünler. Bizi pazardaki diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimiz ofset makineleri ve özellikle Heidelberg makineleri çok iyi tanıdığımız için değişmesi gereken hangi parçanın orijinal olması gerektiğini hangi parçanın muadil olmasının problem çıkarmayacağını çok iyi biliyoruz. Bir yerde orijinal yedek parça kullanılması gerekiyorsa biz muhakkak orijinal kullanıyoruz. Muadil kullanılması gereken yerler varsa muadil kullanırız.” Yedek parça deyince bir de tornacı durumu var. Bunu Uzan’a sordum, gerçekten bir tornacıda her parçayı üretebilir miyiz?

“Tornacıda yapılan parçalar ile ilgili şunu söyleyebilirim: Çok iyi, çok kaliteli parça yapan yerler de var ama daha ucuz olacak diye tornada olamayacak hassas parçaları yaptırmaya kalkmak makinelere daha büyük zararlar verebilir. Matbaacılara tavsiyem ucuz yerine profesyonel hizmet veren, işinin arkasında durabilen kişilerle çalışmalarıdır.”

Yedek parça ya da tamiratı

“Ofset baskı makine ünitesi üzerinde 2 binin üzerinde parça vardır. Bu parçaların tamamını bir şekilde karşılarız ama bizim tecrübemizden edindiğimiz sonuçlarla en çok ihtiyaç duyulan parçaları stoğumuzda tutuyoruz. Ya da tamir ediyoruz. Hava yastıkları mesela. Tamiratlarını yapıyoruz, muadillerini oluşturduk, onları getiriyoruz. Veya baskı pistonları gibi, bu parçaların da tamiratına başladık Özel bir sistem kurduk ve bunu Türkiye’de yapan da yok. Maliyetleri çok yüksek, biz daha cüz’i miktarlara tamirlerini yapıp test edip gönderiyoruz.”

PressMak.Com ile Türkiye’nin her yerine yedek parça

“Ankara merkezdeyiz ama şimdi Pressmak.com ile bütün Türkiye’ye açıldık. Hatta bu fuarla birlikte dünyaya da açılmış olacağız. PressMak.com’a bütün ürünlerimizi girdik. Online satışa hazır hale getirdik. Üye girişini yapan matbaacı hangi ürün var, hangi fiyata? tüm bilgilere ulaşabilir ve sipariş verebilir. Ürünü bulamıyorlarsa bile teklif alıp getirtebilirler. Cuma günü sipariş ettiğim ürünü pazartesi gümrüğe getirebiliyorum. O yüzden stokta olmayan parçalar konusunda da çok hızlıyız. Stoğumuzda olan malı ise aynı gün kargoya verip ertesi gün müşterimizin eline geçmesini sağlayabiliriz ya da çok acilse uçak kargo ya da otobüse vererek aynı gün eline geçmesini de sağlayabiliyoruz.”

Boettcher ve Technifold

“Bunun dışında Boettcher Bölge Bayiiliğimiz devam ediyor ve Technifold Türkiye Temsilciliğimiz var. Kaliteyi düşünen çatlama konusunda problemleri olan müşterilerimize Technifold ürünlerini tavsiye ediyoruz. creasestream markası altında masaüstü makineleri de var. Ayrıca 400’ün üzerinde ürün çeşidi var. Boettcher Ankara Bölge bayiisi olarak da merdane konusunda daha aktifiz. Son altı aydır sarf malzeme konusuna da ağırlık verdik. Sarf malzemeyi PressMak.com’a koyduk online sipariş alabiliyoruz. Matbaacılara kredi kartına 6 taksitle ödeme imkanı veriyoruz. Oldukça kaliteli ürünler müşterilerimize daha iyi tanıtmak için çaba gösteriyoruz. Bu tip kaliteli ürünlerle çalışmak bize de keyif veriyor.”

#PressMak.Com #Printtek2017 #Boettcher #Technifold #SelimUzan