Anasayfa » Ambalaj » Quadtech Otomasyon ve İş Akışında En Yeni Teknolojileri Sergiliyor

Quadtech Otomasyon ve İş Akışında En Yeni Teknolojileri Sergiliyor

Canlı ColorTrack gösterimleri arasında ambalaj matbaaları için yapılan yedi “renk yönetim yeniliği” bulunuyor.

QuadTech, sürekli yüksek renk kalitesi ile önemli oranda azaltılmış üretim süreleri, daha az fire ve matbaacılar için daha fazla avantaj sağlamak amacıyla tasarlanan kapsamlı renk yönetim, register kontrol ve arıza yönetim çözümleri yelpazesini tanıttı. QuadTech’in ambalaj matbaacıları için geliştirdiği en yeni renk iş akış çözümü ColorTrack™ en son düzenlenen drupa’da tanıtılmıştı.

Ambalaj için QuadTech Çözümleri

QuadTech, ambalaj baskı makineleri için, çeşitli baskı altı malzemelerde ilginç renkler sunan inline bir sistem olan SpectralCam™’’lı Renk Ölçümünü tanıtıyor. Akıllı spektrofotometre teknolojisi, makine çalışırken sistemin, meydana gelen kalorimetrik değişimlerle yoğunluk değişimlerini hızlıca algılamasına ve analiz etmesine imkan sağlıyor. Bir baskı çalışması süresince renk kalitesinin korunması, renk hassasiyetinin yeni bir seviyeye getirilmesine imkân veriyor ve baskıcılar ile marka yöneticilerinin renk şartnamelerine uymasını sağlıyor.

Son düzenlenen drupa’da lansmanı yapılan DeltaCam™’lı Renk Ölçümü, bireysel ambalaj matbaaları için gelişmiş inline spektral ölçümü ekonomik hale getiriyor. Ambalaj matbaacıları, diğer inline sistemlerin maliyetinin yaklaşık yarısına, film, kâğıt veya karton üzerinde hassas, otomatik L*a*b* ölçümünü kullanabiliyor. Böylece, basılan tüm ürünlerin müşterilerinin renk şartnameleri dahilinde olmasını sağlıyorlar. M1, M0, ISO uyumlu teknoloji matbaacıların süreyi ve fireyi azaltmasına imkân verirken, bobin süresince bobin değiştirme için beklemeye gerek kalmadan rengin korunmasını sağlıyor.

Flekso ve gravür ambalaj uygulamaları için benzersiz yeni bir renk yönetim yazılımı olan ColorTrack ™, ambalajlama matbaacıları için endüstrinin ilk uyarlamalı “kutusunda renk uzmanı” çözümü. Yazılım, elde taşınan ve inline konfigürasyonlar için çeşitli seçenekler ile, baskı makinesinin yanında hızlı ve hassas düzeltme yapılmasını kolaylaştırıyor. ColorTrack, baskı makinesinde herhangi bir donanım değişikliği yapmadan, makineden makineye, vardiyadan vardiyaya ve tesisten tesise sürekliliği otomatikleştiriyor.

2362b_main-760x583

Yedi “Renk Yönetim Yeniliği”

QuadTech Çin Satış ve Operasyonlar Yöneticisi Wang Zhenhua’ya göre yedi “renk yönetim yeniliği” teknolojisinin tanıtılması için canlı ColorTrack gösterimlerinden faydalanıldı. Geliştiricilerinin ve mühendislerinin geçen yaz gerçekleştirilen ColorTrack lansmanından beri çok meşgul olduklarını belirten Wang sözlerine şöyle devam etti: “Dünya genelinde endüstride çok büyük etkisi olmasını beklediğimiz yedi ilki ortaya çıkarmakta ve açıklamakta istekliyiz.”:

  1. Laminasyon öncesi ve sonrası Renk Desteği
  2. ColorTrack makine Yanında Formül Düzeltme Modülü
  3. Mürekkep Sertlik/Anilox Renk Düzeltme
  4. ISO 20654’e göre Spot Renk Ton Değeri Hesaplaması
  5. Strip tarama aracılığı ile İyileştirilmiş Renk Ölçümü
  6. Patentli “Virtual Scales” aracılığı ile Basitleştirilmiş Mürekkep Miktarı İzleme
  7. Tam, Basitleştirilmiş İş Akışı

Ticari Baskının ve Gazete Baskısının Modernize Edilmesi

INSTRUMENT FLIGHT® ve SpectralCam™’li QuadTech Renk Kontrol Sistemi renk yönetimi çabalarını desteklemek ve endüstri standartlarına bağlılığı izlemek için ihtiyaç duyulan L*a*b*, TVI ve yoğunluk verileriyle birlikte eşsiz renk kontrolü ve kalitesini sunar. Sistem katı mürekkep yoğunluğunun yanı sıra aynı zamanda üç renkli gri dengesi ile orta ton nokta şişmesini de kontrol ediyor ve sürekli en iyi renk kalitesinin elde edilmesini sağlıyor. Bu en son yenilik matbaacıların baskı üretimini G7® standartlarına göre (her gün, her baskı çalışmasında) kontrol etmesine imkan veriyor

QuadTech Dijital Mürekkep Sistemi, tüm baskı hızlarında daha hassas mürekkep yoğunluğu kontrolü sağlayarak ticari web ve gazete matbaacıları için kayda değer kalite ve maliyet tasarrufu iyileştirmesi sunuyor. Daha hassas ve iyileştirilmiş görüntü kalitesinin yanı sıra mürekkep tasarrufu sağlayan sistem, geleneksel açık kaynakların yerini alan bilgisayar kontrollü bir mürekkep enjeksiyon çözümü ve mevcut “pompa ve ray” sistemlerini iyileştirmek amacıyla kullanılabiliyor.

MultiCam® TRIM™’li Register Guidance gazete matbaaları için sunulan son derece ekonomik, gelişmiş bir renkten renge register ve kesim kontrol çözümü. Tek genişlikli, tek klasörlü gazete uygulamaları için geliştirilen MultiCam TRIM basitleştirilmiş çalışma için modernleştirilmiş bir dizi özellik sunuyor. Böylece, düşük maliyetle yüksek kaliteli bası için mükemmel register sağlıyor.

 

#Quadtech #OdakKimya #Ambalaj #BaskiKontrol #BaskiYonetimi #MultiCam #TRIM #SpectralCam #

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*