Anasayfa » Ambalaj » Radior İle Daha Parlak ve Daha Etkili Baskılar

Radior İle Daha Parlak ve Daha Etkili Baskılar

“Matkim şirketi yöneticisi Tan Yılmaz, Radior’un yüzyılı aşkın geçmişinden gelen tecrübe ve üretim kalitesinin Radior mürekkeplerine yansıdığını, söylüyor.”

120 yıllık bir geçmişe sahip mürekkep üreticisi olan Fransız şirketi Radior, yaldız mürekkepleri ile artı değer katılmış baskılar üretmekte matbaacılara yardımcı oluyor. Şirket son anlaşması ile Türkiye Temsilciliğini malzeme tedariğinde 45 yıllık bir geçmişe sahip Matkim’e verdi. Matkim şirketi yöneticisi Tan Yılmaz, Radior’un yüzyılı aşkın geçmişinden gelen tecrübe ve üretim kalitesinin Radior mürekkeplerine yansıdığını, söylüyor. Yılmaz, yaldız mürekkeplerinin özellikle hızla büyüyen ambalaj pazarına üretim yapan matbaacılara baskı kabiliyetlerinin farklılığını ve baskı ustalığını göstermek için imkan sağladığını, belirtiyor.

120 Yıl Önce Başlayan İhtisas
Tamamen yaldıza odaklanmış bir şirket olan Radior, başlangıçta toz baskı için metalik pigmentler ve bronz tozların üretiminde uzmanlaşmış. Şirket sonradan tabaka ofset, kurutmalı web, flexo, gravür baskı ve serigrafi için metalik mürekkeplerin üretimine odaklanmış. Özellikle ambalaj baskısı (kağıt, karton, etiket, film) alanına ağırlık veren Radior mürekkepler, bronz ve alüminyum metal pigmentlerden oluşan en iyi metalik parlaklığı sağlamaktadır.

Ambalajda En İyi Metalik Parlaklık ve Güvenlik Yaldızları
Radior ambalaj sektörüne yönelik olarak ön plana yüksek parlaklığa sahip metalik mürekkeplerle birlikte flekso (konvensiyonel ve UV) ve serigrafi (konvensiyonel ve UV) için eksiksiz bir kazıma mürekkep hattı sunuyor.
Bu mürekkepler doğrudan pazarlama, oyun ve kendinden yapışkanlı etiketlerin baskısı alanlarında uzmanlaşmış matbaacılara özel farklı çözümler sağlıyor.

Tabaka ofset Radior mürekkepleri 

Radiorplus ve Radiorplus ile yüksek parlaklık:
R+ ve R+ yüksek parlaklık mürekkepleri çok çeşitli alanlarda kullanılmak üzere adapte edilebilen ve çok yüksek parlaklıkta metalik çözümler sağlayan mürekkeplerdir. Baskı kaliteleri rakipsizdir.
Suprametal ofset ve ofset UV:
Radior’da SUPRAMETAL mürekkep için ofset ve ofset UV versiyonları bulunmaktadır. Vakumla metalize edilmiş pigmentler için üretilen bu mürekkeplerin amacı metalize edilmiş yüzey (kağıt, film veya kartpostal) üzerinde metalik bir etki ya da bir altın işleme etkisi oluşturmaktır. Çizgi baskı oldukları için çok metalik bir parlaklık ve daha iyi bir verimlilik seviyesi sağlarlar. SUPRAMETAL daha pahalı olan metalize edilmiş malzemelere nazaran daha ekonomik bir alternatiftir.
Radiorplus UV:
R+ UV mürekkep, kağıt ya da karton üzerine baskı yapabilmek için özel tek bileşenli bir mürekkeptir. Çok iyi metalik parlaklık ve mükemmel sağlamlık verir. İki bileşenli olarak da mevcuttur. Radium Bronze laboratuarı, güvenli baskı üstü kaplama için RADIORPLUS LOW VOC mürekkeplerini geliştirdi. RADIORPLUS zor kuruyan mürekkepler aşınmaya karşı daha kuvvetli bir direnç sağlarken, RADIORPLUS gümüş bazlı mürekkepler metalik bir etki verir.