Anasayfa » Ambalaj » RMGT Tecrübesi ile LED-UV’li Ofset Baskı

RMGT Tecrübesi ile LED-UV’li Ofset Baskı

Kamil Polat, Satış Müdürü, Mitra A.Ş

Öncelikle RMGT ‘den bahsedelim.

logo-rmgtRMGT nedir? RMGT, 2014 yılında birleşen Japon devleri Ryobi ve Mitsubishi’nin bundan sonra üretecekleri makinelerinin markasıdır. Artık tüm tabaka ofset ve dijital baskı makinelerinde RYOBI ya da MITSUBISHI amblemleri yerine RMGT amblemini göreceksiniz.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen drupa fuarında da RMGT markasını ön plana çıkaran firma, RMGT logosunu standın tamamında, makine üzerlerinde ve tüm görsellerinde kullanarak tanınırlığını arttırmayı planlamış ve bunu başarmıştı.

2014 yılında birleşen Ryobi ve Mitsubishi’ nin bu döneme kadar olan üretimlerinden oluşan bilgi birikiminin ortaya çıkardığı teknolojik ve ekonomik faydalar harmanlanarak bugünkü RMGT ürünlerinin temelleri oluşturuldu.

Şuan RMGT’ nin ürün portföyünde, 36x52cm’den 82x113cm’e kadar çok renkli baskı makineleri sunulmaktadır.

Ofset baskı alanında gelişmelerin ve yönelimlerin büyük çoğunluğunun ambalaj sektörüne olduğunu dikkate alan RMGT, teknolojik gelişimlerini ve araştırmalarını bu doğrultuda yürütmekte, daha kısa zamanda en kaliteli üretim nasıl sağlanır konularını araştırmaktadır. RMGT’ de, hem Ryobi’ nin hemde Mitsubishi’ nin geçmişlerinden gelen bilgi birikimleri ile ürünlerini bu kapsamda geliştirmektedir.

 

ekliresim1_mitra_08_16

 

Örneğin,  aynı anda kalıp takma sistemi (Simulchanger), aynı anda yıkama sistemleri, işe hazırlık ve iş kontrol sistemleri, (IPC, PCS-G),  kamera kontrol sistemleri (PQS-Eye) gibi özellikler, birleşme öncesinde de üretilen şimdi ise daha gelişmiş ve hızlı özellikler olarak göze çarpıyor.

 

ekliresim2_mitra_08_16 ekliresim3_mitra_08_16

 

LED-UV’nin kazandırdıkları

LED-UV kurutma sistemi, Eco UV kurutma sistemi, Eco tahrik motoru gibi özellikler makinenin enerji sarfiyatını azaltmakta, tasarruf sağlayarak hem ekonomik hem de ekolojik fayda sağlamaktadır.

LED-UV sisteminde de uzun ömürlü lambalar bulunmaktadır ve esasen geleneksel UV lambalara kıyasla güç tüketimini ciddi oranda azaltır. Ünitenin ışık kaynağı minimal ısı üretimi sayesinde filmlerde ve diğer baskı yüzeylerinde ısı etkisi azalır. Buna ek olarak, sistem anında aç/kapa özelliği ile daha etkili bir baskıyı kullanıma sunar.

 

ekliresim4_mitra_08_16

 

Eco UV kurutma sisteminin enerji tasarrufu LED-UV kurutma sistemini yakından izlemektedir. Eco UV sistemi de LED-UV ler de olduğu gibi standart bir çıkışa takılabilir ve çalışmakta olan makinelere kolayca uygulanabilir.

 

ekliresim5_mitra_08_16

 

2008 yılında ilk LED-UV sistemli ofset baskı makinesini tanıtan Ryobi, bugün dünya çapında 240’tan fazla ofset baskı makinesinde kurulu LED-UV sistemi ile bu alandaki başarısını kanıtlamıştır.

Son dönemde yapılan ve yapılması planlanan yatırımların birçoğunda LED-UV sistemi düşünüldüğünden, RMGT’ de pazardaki payını arttırmak için bu alandaki teknolojisini her gün geliştirmek için tüm gücüyle çalışmaktadır.

#UV #LEDUV #RMGT #Ryobi #LED #Mitra #KamilPolat #matbaa #baski #ofset