Anasayfa » Manset » Sadece Blanket: Rubbexx
Rubbexx

Sadece Blanket: Rubbexx

Rubbexx Türkiye Genel Müdürü Timur Sakancı “Rubbexx olarak sadece kauçuk ile meşgul olduğumuz için çok geniş bir ürün yelpazemiz var”, diyor. Printtek 2017 fuarına katılan Rubbexx Türkiye bir ılı aşan kısa geçmişinde Türkiye’de önemli adımlar atmış Şirketin Almanya’daki satış yönetiminden sorumlu Sina Stephan, “Türkiye pazarı için iyi bir iş ortağımız var”, diyor ve ekliyor: “Biz inanıyoruz ki burada çok sayıda potansiyel mevcut. Türk matbaacılar için doğru ürünleri sunduğumuzu duyuyorum, bu iyi haber. Blanketimizin Almanya’da üretiliyor olması da Türk matbaacıları için iyi bir referans. Rubbexx Türkiye oldukça iyi bir iş çıkarıyor, İstanbul’da. Satış rakamlarından ben mutluyum, patronum da öyle. Timur, pazarı bizim için geliştirmeye devam ediyor.” Sakancı ise Rubbexx Türkiye ile ilgili şu bilgileri paylaşıyor:

“İşimiz ve uzmanlığımız blanket ve bu sebeple pek çok alana yönelik çok sayıda farklı serilerimiz var. Metal ambalaj için, IML işi için ayrı çok farklı ürün sunuyoruz ve daha farklı baskı teknikleri için de. Yeni haber; Türkiye’de bir çıtalama merkezi kurduk. Avrupa’da kullanılan çıtaları kullanıyoruz. Burada çıtalama yapıyoruz. Kendi müşterilerimize hizmet verdiğimiz gibi fason çıtalama da yapıyoruz. Bunun dışında pres bant satıyoruz. Bayisi olduğumuz Marks3zet markası var. Bir de blanket ile alakalı olduğu için yıkama bezleri var. Bütün ürün gamımız bundan ibaret. Türkiye’de bilinen klasik malzemeci yapısı Avrupa’da olmadığı için bizde de yok. Ne hazne suyu ne kimyasal ne mürekkep. İşimiz sadece blanket…”

Rubbexx Almanya dışında da büyüyor ve özellikle Türkiye’de

Almanya’da blanket konusunda ilk ikideyiz. Almanya çok büyük bir pazar tabii. Fransa ve Amerika’da ofisler var. İtalya geçen sene kuruldu. Türkiye’de öyle. Takribi satış rakamları yarı yarıyadır. Almanya ve Almanya dışı olarak. Biz de Rubbexx Türkiye olarak büyümemizi sürdürüyoruz. Bir buçuk senedir üç kişi olarak çalışıyorduk. Şimdi Levent Bey de bize Satış Koordinatörü olarak katıldı. Bizim satışlarımızın %50’si İstanbul. Gerisi İzmir, Ankara, Gaziantep gibi şehirler. Direkt olarak büyük matbaalar ile çalışıyoruz. Camiş Ambalaj, Flok Ambalaj, Printer Ofset, Barem Ambalaj, Kontensan gibi. Bunu dışında bayiilerimiz kanalıyla her yere uzanmak ve ulaşmak imkanımız var. Ancak bizim hedeflerimiz arasında en çok blanketi biz satalım gibi bir hedef yok. Bizim kullandığımız çıtalar konusunda hedeflerimiz var. Türkiye’ye her yerden blanket toplandığı için Uzak Doğu’dan, Çin’den Hindistan’dan, çıtalar çok farklı geliyor. O anlamda bizim bu teknolojiyle piyasaya girerek daha kaliteli çıta satılmasının teşvik edilmesine sebep olursak seviniriz. Çünkü blanketi tek başına almıyorsunuz. Çıtayı da alıyorsunuz ve çıtadaki en küçük problem blanketi de çöpe atmanıza sebep olacaktır. Bu yüzden piyasaya biraz daha katkıda bulunabiliriz, diye düşünüyoruz.”

#Rubbexx #Blanket #Printtek2017 #TimurSakancı #SinaStephan #blanket #Almanya