Anasayfa » Aktüel » “ Şafak Okaygün Ofset Laboratuvarı” Kuruluyor

“ Şafak Okaygün Ofset Laboratuvarı” Kuruluyor

Borsa İstanbul Kavaklı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi önümüzdeki eğitim öğretim yılı başında çalışır hale gelecek şekilde bir ofset laboratuvarı oluşturulması için Pasifik Trading ile anlaştı. Merhum Şafak Okaygün’ün isimi verilecek olan laboratuvarın ana makinesi Pasifik Trading tarafından karşılanacak.

TOYO Matbaa Mürekkepleri sponsorluğunda 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılında endüstrinin verdiği desteğe ve hibelere teşekkür için ilgili şirket ve yöneticilerini okula davet eden Okul Müdürü Esra Garip,  açılış konuşmasında, “Okulum kuvözde bir bebek. Yaşaması için desteğe ihtiyacı var” dedi. “Okulun gereksinimlerinin özellikle atölye donanımlarının satın alınmasına milyonlarca öğrenci için yüzbinlerce okulda eğitim veren Devletin yetişmesi elbette mümkün değil. Bu noktada sanayii okul işbirliğinin başlama zorunluluğu başlıyor” diyen Garip, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öncelikli amacımız, henüz şekillenmemiş atölyelerimizi sanayinin ihtiyaç duyduğu ara elemanları yetiştirmeye uygun doğru teknolojiler ile donatmak ve uygun eğitimi verebilmektir. Okulumuzda 9uncu sınıflarda 201, 10uncu sınıflarımızda iki bölümde toplam 107 öğrencimiz var. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında Grafik ve Fotograf ile Matbaa Teknolojileri bölümlerimize Bilişim Teknolojileri bölümü de eklenecektir. Yeni bir okul olarak gelişmiş teknoloji ile beslenen bir kurum haline gelmek istiyoruz. Üretimden kaldırılmış, pazar etkinliğini kaybetmiş ofset ve tipo makineleri okulumuza sokmak istemiyoruz. Sektörün yapacağı en büyük katkının öğrencilerimizi 10 yıl sonrasının teknolojisine hazırlanması için bize yardım etmesi olacağını, söylemek istiyorum. Okulumuzun piyasaya ucuz iş gücü yetiştiren değil en iyi matbaa eğitimini veren ve devletimizin 2071 vizyonuna yakışır öğrenciler yetiştirebilmesi en büyük arzumuzdur.”

Okulun Matbaa Teknolojileri Bölümünün ilk laboratuvar projesi olan ve Pasifik Trading sponsorluğunda gerçekleştirilen “Şafak Okaygün Ofset Laboratuvarı” da bu toplantıda açıklandı. Pasifik Trading tarafından oluşturulacak ofset atölyesi yaz aylarında kurularak önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete girecek.

BORSA_ISTANBUL-(4)

Toplantıya yıl başından bu yana değişik vesilelerle okula destek veren BASEV adına Başkan Sadettin Kaşıkırık ve Koordinatör Yahya Görgün ile FESPA Eurasia, FOLPA, Gezegen Basım, Mat Kâğıt, MATBAA&TEKNİK Dergisi, Merintaş Etiket, Omaks Matbaacılık, Pasifik Trading, PİMMS Group, TOYO Matbaa Mürekkepleri, yöneticileri katıldı.

#BASEV #BorsaIstanbul #FESPAeurasia #BetulBinici #PasifikTrading #SafakOkaygun #Pimms #TOYOINKS #Omaks #BurhanOzdemir #MerintasEtiket #SadettinKasikirik #manRoland #Ofset #GezeğenBasim #MatKagit #EsraGarip