Anasayfa » Sarf Malzeme » Sappi “Uluslararası Kâğıt & Selüloz” Ödüllerine Aday Gösterildi

Sappi “Uluslararası Kâğıt & Selüloz” Ödüllerine Aday Gösterildi

Alfeld fabrikasının ürünleri olan Algro Nature ve Fusion sektörün takdirini topluyor

Alfeld Mill (Almanya)’da üretilen Algro® Nature ve Fusion®, Brüksel’de 12 Kasım’da gerçekleşecek ödüller için aday gösterildi.

Çok özel, home çözünebilir tek tarafı kaplı bir ürün olan Algro Nature, Sürdürülebilir Ambalaj kategorisinde Yenilikçilikte Gelişmeler alanında aday gösterildi. Son kullanıcılar, çevre dostu kâğıtların varlığını öğrendikçe, fabrikaların ürünlerinin çevre dostu konumlarını devam ettirmeleri daha önemli hale geldi ve Sappi de bu konuda ciddi bir kaynak tahsisatı yaptı. Sappi ve Algro Nature, Innovia Films ve NatureFlex™ ile bir araya gelerek gıda, şekerleme ve içecek alanlarında son kullanıcılar için uygun laminat yapı potansiyelini gösterdi.  Bu çabanın sonucunda kompost yapılabilirliği arttıran yenilebilir kaynakları kullanan ve teknik olarak fonksiyonel olan bir ürün elde edildi.

Virjin liflerden oluşan ve oluklu mukavva üzerine laminasyon için tasarlanan birinci kalite beyaz üst kat, bu senenin yeni bir kategorisinde aday gösterildi: Özelleşmiş Kâğıtlarda Yenilikçilikte  İlerlemeler. Bu yeni kategori özel kâğıtlardaki gelişmeyi ortaya koyma amacını taşıyor. Fusion, ürünlerinin rafta daha fazla dikkat çekmesini isteyen marka sahipleri için son derece çekici bir seçenek.

ISO 9001 ve 14001 sertifikalı ve Eko Yönetim Kontrolü Programı (EMAS) tescilli Alfeld fabrikasında kâğıt üretimi 1706’da başladı. Sahada hem selüloz hem kâğıt üreten entegre bir fabrika. Temel enerjisinin %48’i, yenilenebilir kaynaklardan geliyor.

Sappi’nin Yeni Özelleşmiş Kâğıtlar Pazarlama Müdürü Kerstin Dietze, “Sappi’nin tasarım kabiliyeti ve ambalaj ve grafik sanatları piyasasının sürdürülebilirlik taleplerini ve performans ihtiyaçlarını karşılayan düzeyde üretme konusundaki kararlılığının, bu kadar önemli ödül adaylıklarıyla tescil edilmesi bizi çok mutlu etti. Müşterilerimiz bu ürünlerin yüksek kaliteli baskı ve ambalaj sağladıklarını zaten görüyor ama bu yeni adaylıklar sayesinde daha geniş bir kitleye ulaşabileceğiz.”

Sappi’nin adaylık başarısında Sappi Fine Paper Avrupa’nın Jaz Silk ürünü de var. Bu ürün Yılın Yenilikçi Ürünü alanında seçildi. Yılın Promosyonel Kampanyası kategorisinde Sappi Fine Paper Avrupa ve  Sappi Fine Paper Kuzey Amerika aday gösterildi.