Anasayfa » Ambalaj » Sappi Yeni Kuşelenmemiş Yüzey Kâğıdını Duyurdu

Sappi Yeni Kuşelenmemiş Yüzey Kâğıdını Duyurdu

Sappi, yeni birincil liflerden oluşan kuşelenmemiş yüzey kâğıdı ile oluklu uygulamaları hattını genişletiyor.

Sappi, Fusion Uncoated ile koruyucu karton ürün serisini genişletiyor ve oluklu piyasasına piyasasına bir kuşelenmemiş bir yüzey kâğıdı sunuyor. Tamamen beyazlatılmış bir birincil liflerden oluşan kuşelenmemiş yüzey kâğıdı olan Sappi Fusion Uncoated’ın geliştirilmesi ile birlikte, uzman kâğıt imalatçısı yüksek hacimli oluklu piyasası için sunduğu ürün çeşitlerini genişletmeye devam ediyor. Fusion Uncoated’ın temelinde çok başarılı olan Fusion Topliner için bir kâğıt konsepti bulunuyor. Fusion Uncoated, duble kaplanmış Fusion Topliner’ın aksine, doğal, kaplanmamış bir yüzeye sahip. İdeal uygulamalar arasında, üst ve iç astar ve oluk yivleri için çok beyaz görünüm gerektiren oluklu ve karton ambalaj bulunuyor.

Sappi Containerboard Ürün Grup Müdürü Bernd Gelder, Sappi’nin temel uzmanlığının birincil liflerden oluşan kâğıtlar olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu durum, daha cazibeli bir koruyucu karton portföyünün oluşturulması isteğimizde Fusion Uncoated’n geliştirilmesini bir sonraki adım yapıyor. Artık, birinci sınıf oluklu sektörü için doğal bir görünüm ile kaplanmamış bir yüzey sunabiliyoruz. Fusion Uncoated ahşap içeriyor, yüksek beyazlık ve mukavemet değerleri ile de etkiliyor.”

Fusion Uncoated’ın doğrudan gıdayla temasa uygunluğu kanıtlandı ve markalı ürün imalatçıları, tasarımcıları ve oluklu işlemcileri kahverengi astar kâğıtlarına alternatif aradığı esnada kullanılmak üzere tavsiye edildi. Bu uygulamalar arasında, son teknoloji ile üretilen parfüm kutuları için beyaz oluklu insertlerin yanı sıra gıda ambalajları gibi iç ambalajlar yer alıyor. Genellikle baskısız olan bu kartonlar yüksek parlaklık seviyeleri sayesinde lüks bir yüzey sonlandırmasına sahip. Diğer uygulamalar arasında ise display ve hazır raf ambalajlar yer alıyor ve bunlar için kuşelenmemiş kâğıt sonlandırmalar için genellikle tercih edilen seçenek oluyor.

Fusion Uncoated, Sappi’nin Stockstadt tesisinde üretildi. Bu tesis, kuşelenmemiş kâğıtların üretimi alanında çok deneyimli. Şu anda tabaka ve bobin formatlarında 70 – 130 g/m2 arasında yedi ağırlık sınıfı mevcut. Fusion Topliner’da olduğu gibi, düşük ağırlıklar oluklu ambalajlar ile ağırlık tasarrufu konusunda artan talebi karşılıyor. Ayrıca gıda ambalajı için özel bir gereklilik olarak, bu yüzey kâğıdının bir başka versiyonu, optik parlatıcılar eklenmeden geliştirildi ve Fusion Uncoated OF adı altında sunuldu. Hem Fusion Uncoated hem de Uncoated OF ofset, flekso, serigrafi ve dijital baskı ile mükemmel basılabilirlik özelliğine sahip.

 

#Sappi #Kagit #Fusion #FinePaper #UstKagit #Ambalaj #Topliner #BerndGelder #OlukluYuzeyKagidi