Anasayfa » Ambalaj » Sappi’nin Algro Design ® ile Gelen Şıklık ve Saflık

Sappi’nin Algro Design ® ile Gelen Şıklık ve Saflık

Şık bir ambalaj marka ve müşterisi arasındaki ilişkiyi güçlendirir. Sappi’nin ultra-parlak beyaz Algro Design ürünü tam olarak bunu yapıyor.

Fransa’nın Epernay bölgesinde bulunan Besserat de Bellefon, Lanson-BCC grubuna ait. Şirket 1843 yılında Edmond Besserat tarafından kuruldu ve hala Champagne bölgesinin tarihin önemli isimlerinden birisi. Ürünleri özellikle lüks dükkanlar, birinci sınıf oteller ve restoranlarda sunuluyor. Besserat de Bellefon her sene 800 bin şişe satıyor.

Çok özel bir içki

Cuvee des Moines’i temsil eden özel içki felsefesi 1930’larda Champagne bölgesinde doğdu. Üretiminde ise en özel hammaddeler kullanılıyor. Besserat de Bellefon’un Marka Müdürü Marine Gantet şişeleri için Sappi’nin şık Algro Design ürününü neden seçtiklerini şöyle anlatıyor: “Üreticiden ihracatçıya kadar tüm ekipler, ürünlerimizin mükemmeliyetini sağlamak için aynı gelenek ve kaliteye uygun çalışıyorlar. Şişelerimizi en iyi şekilde sunmak için görüntünün içerik kadar iyi olmasını sağlamamız gerekiyordu. Grafik tasarım açısından temel amacımız şıklık ve saflıktı.”

House of Besserat de Bellefon üç senedir Sappi ile çalışıyor. Ondan önce ise Gantet, tüm serisinde yine Sappi ile çalışmıştı. Bu sefer ise amaç ultra-parlak beyaz bir ambalaj tasarlamaktı. Üstelik bu tasarımın kompleks finisaj işlemlerine de dayanabilmesi gerekiyordu.

İtalyan lider içki ambalajı üreticisi Artigrafiche’in lüks piyasalar bölümü başkanı Michel Lasalle de Gantet’e bu seçiminde yardımcı olmuş. Şöyle anlatıyor: “Algro Design eşsiz beyaz yüzeyi sayesinde rakiplerin açık farkla önüne geçti. Üstelik çok derin ve çok-katmanlı kabartma işlemi olsa bile yırtılmıyor. Hem lüks bir görünüm, lüks bir dokunuş hem de kompleks finisaj işlemlerine uygun bir yapı sunuyor.”

“Ambalajın grafikleri için metalik etkiye sahip beyaz bir arka plan gerekiyordu. Kabartma ve sıcak yaldız kullandığımız için bu sonlandırma süreçlerinin gerilimine dayanabilecek malzemeleri kullanmalıydık. Sappi tüm gereklilikleri karşıladı. Mat vernikle boyamak suretiyle doğal bir cila sağlayabildik. Algro Design malzemesinin son derece yumuşak olması sayesinde soğuk yaldız ile çalışılabiliyoruz. Bu da özel metalik renkleri kullanabileceğimiz anlamına geliyor. Buna ek olarak karton baskı makinesi üzerinde de son derece kararlı, yani Cuvee des Moines gibi lüks ürünler için son derece ideal.”

Marka ve müşterileri arasındaki ilişkiyi güçlendirmek

Sappi---Algro-Design---Besserat-1_LRLasalle şöyle anlatıyor, “Piyasanın yeni talepleri var, bu nedenle altın folyo, soğuk ve sıcak gümüş folyoların ve diğer metalize filmlerin kullanımı arttı. Besserat de Bellefon ambalajında elde ettiğimiz sonuçlardan çok memnun kaldım. Ambalaj bu özel ürünlerin itibarını gerçekten de daha güçlendiriyor.”

Gantet şöyle bitiriyor, “Sappi eşsiz bir ortak. Bu çok özel ürünü sayesinde müşterilerimizin ürünün sunum şeklinden çok memnun kalacağına eminim.”

Yüksek kaliteli ve prestijli ambalaj için ideal malzeme

Algro Design on sene önce piyasaya sürüldüğünden beri birçok önemli engeli aştı ve yüksek kaliteli ambalajda bir numaralı SBB karton seçimi haline geldi. Birçok ünlü marka sahibi ve ambalaj üreticisi Algro Design’ın doğru seçim olduğunu artık biliyorlar. Algro Design (tek tarafta kaplı) ve Algro Design Duo (her iki tarafta da simetrik kaplı), Sappi’nin tüm uzmanlığını ortaya koyuyor. Algro Design’ın üstün ultra-parlak beyaz görünümü, çok yüksek UV direnci ve ipeksi yapısı çok etkileyici.

Algro Design’ı kullanan işlemciler, yüksek kaliteli yüzey sonlandırmasına sahip ultra-parlak beyaz kartonun, baskı ve sonlandırmada tutarlı mükemmeliyet için ideal malzeme olduğunu defalarca kanıtladılar. Malzeme yüzeyinin düzenliliği sayesinde ambalajda homojen bir görünüm elde edilebiliyor ve bu da raf değerini biraz daha arttırıyor.

#sappi #karton #algroDesign #packaging #ambalaj #kartonAmbalaj #foldingCarton