Anasayfa » Baskı Yönetimi » Technotrans’dan Ankara Çıkarması

Technotrans’dan Ankara Çıkarması

Yayın matbaalarımızın en önemli iki işletmesi, Ankara’nın yenilikçiliği kendine prensip edinmiş iki matbaası Tuna Matbaa ve Ertem Basım web baskı makineleri için Technotrans mürekkep pompaları kurulumlarını tamamladılar. Technotrans Türkiye temsilcisi Bakon Mühendislik tarafından yapılan kurulumlar iki matbaada toplamda 2 kilometrelik bir hatta ulaştı.

Tuna Matbaa ve Ertem Basım bünyesinde montajları tamamlanan Technotrans Mürekkep Sistemleri dahilinde yeni nesil pompalar kurularak toplamda 2 kilometre uzunluğunda tesisat hattı ile matbaalara teslim edildi.

Yayın gruplarında sezon hazırlıkları sürerken Ankara dahilinde kurulan heatset baskı makinelerine mürekkep transferi sağlayacak sistemler de gündeme alındı. Bu süreçte makine üreticilerinin de orijinal donanımlarına dahil olan Technotrans Sistemleri Türkiye disbrütörü Bakon Mühendislik tarafından montajları tamamlanarak matbaalara teslim edildi.

Tuna Matbaa bünyesinde 4 farklı makine birimine 250 metre x4 adet yani toplamda bin metre boru tesisatı ve 12 pompa ile aynı matbaa içindeki en büyük sistem kurulmuş oldu. Ertem Basım’da ise yine bin metre boru tesisatı ve 8 adet pompa ile en geniş matbaa alanı ve makine parkuru dahilinde sistemler teslim edildi.

Tuna Matbaa’da 2. Nesil Yönetimde

Tuna Matbaa Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Yıldırım, oğlu Tuna Yıldırım’ı  tanıştırırken birçok teknik konuda matbaada kontrolü Tuna Bey’e devrettiğini aktarıyor. Makine ve teknik donanımlar, montajlar ve devreye alma süreçlerini takip eden Tuna Yıldırım, en verimli ve problemsiz sistemleri tayin ederek satın alma süreçlerinde de matbaanın yönünü belirliyor. Tuna Matbaa dahilinde yöneticilerin, son derece hassas ve simetri odaklı tutumları dolayısıyla tüm makine mürekkep tesisatları tamamen orijinal Technotrans ekipmanları kullanılarak ve hem matbaanın hem de baskı makinelerinin pozisyonları dikkate alınarak nizami ve görüntü kirliliği oluşturmayacak şekilde organize edildi.

Ertem Basım’a 20 Yıl için teşekkür…

Ertem Basım ve Bakon Mühendislik işbirliği 20 yıl öncesine dayanıyor ve bu süreçte 3 farklı konfügirasyon ile mürekkep tesisatı montajı gerçekleşti. Tamer Yenibeken, “Bakon Mühendislik olarak yeniden Ertem Basım bünyesinde bir projede tercih ediliyor olmamızdan ötürü öncelikle Mustafa Ertem’e ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz. Yeni baskı makinesi yatırımları ile birlikte montajı yapılan  Technotrans pompa ve tesisatları, matbaanın her metrekaresi ile ilgilenen ve tüm teknik konuları yakından takip eden Mustafa Ertem tarafından tercih edildi” diyor.

Ertem Basım’da tüm projelerin, yatırımların ve iş geliştirme sistemlerinin verimlilik ve kalite odaklı olmasının ardında Mustafa Ertem imzasının olması işletmenin nasıl bu denli geliştiğini açıkça ifade ediyor. Yoğun bir sezona başlayan matbaada makine yatırımların tamamının üst düzey donanım ve aksesuara sahip versiyonlarla yapılmasıyla sezon sürecinde hiçbir detay şansa bırakılmıyor.

Technotrans Merkezi Mürekkep Sistemleri Web grupları için son derece önem arz eden bir birim olmakla beraber, ünite sayısı fazla olan tabaka baskı matbaaları için de gerekli bir ünite olarak değerlendiriliyor. Soğutma ve mürekkep sistemleri alanında ki en büyük üretici olan Technotrans’ın globalde en büyük ilk üç bayisinden biri olan Bakon Mühendislik A.Ş. Türkiye’de 300‘ün üzerinde pompa kurulumu ve toplamda 30 km uzunluğunda boru tesisatı montajıyla matbaacıların  bu alanda en çok tercih ettiği ekip oldu.

#TunaMatbaası #ErtemBasim #TunaYildirim #MustafaErtem #WebOfset #Technotrans #Bakon #MurekkepBesleme #TamerYenibeken