Anasayfa » Ambalaj » Tek Geçiş ile Hızlı İş Dönüşü ve İşletme Gelişimi

Tek Geçiş ile Hızlı İş Dönüşü ve İşletme Gelişimi

Yüksek kaliteli, yüksek hızda çalışan, 1,8 metre genişliğe kadar malzemeler üzerine dakikada 75 lineer metreye kadar baskı yapan dijital LED ile yapabilirsiniz. EFI Nozomi C18000 ile işletmenizde sürekli operasyonel, çevresel ve rekabetçi iyileştirmeleri gerçekleştirin.

Oluklu, ambalaj ve satışa yönelik sergileme stand becerilerinizi, EFITM’nin tek geçişli LED dijital inkjet teknolojisi ile güçlendirin. Daha hızlı iş dönüşü, versiyonlama ve değişken veriler, zamanında baskı ve talep üzerine baskıda envanter maliyetlerini ve atıkları azaltırken baskı uzunlukları ve geri dönüş süreleri değiştiği için, müşteri taleplerine maliyet etkin bir şekilde yanıt verilmesi gerekiyor. Artık bunların tümünü yüksek kaliteli, yüksek hızda çalışan, 1,8 metre genişliğe kadar malzemeler üzerine dakikada 75 lineer metreye kadar baskı yapan dijital LED ile yapabilirsiniz. EFI Nozomi C18000 ile işletmenizde sürekli operasyonel, çevresel ve rekabetçi iyileştirmeleri gerçekleştirin.

Yüksek değerli uygulamaları ve operasyonel verimliliğinizi arttıracağız. EFI Nozomi C18000;

  • Diğer baskı süreçlerinin karmaşıklığından uzak, yüksek kaliteli, tam renkli grafikler üretir

– Kalıp maliyetlerini, süreyi ve depolamayı azaltarak kârları arttırır

– Mürekkep hazırlama (özel mürekkep yapımı) ve depolama ile bağlantılı iş gücünü ortadan kaldırır.

  • Doğrudan malzemeye baskı ile litho laminasyon (sıvama) süreçlerinde işçilik maliyetlerini azaltır ve fersüde atığı ortadan kaldırır
  • Versiyonlama, son dakika ve hatta baskı anındaki değişiklikler, düzenlemelerde müşteri taleplerini karşılar
  • Renk uyumunu iyileştirir ve atıkları azaltır — çalıştırma esnasında manüel olarak mürekkep karıştırmaya gerek yoktur, bu nedenle renkleriniz üretim süreçleri boyunca uygun kalır — provadan nihai baskıya kadar — ve işten işe
  • Düşük VOC’ler ile daha yeşil LED baskı imkanı sunar, atıklar ve sarf malzemeleri azalır
  • Mürekkepler geri dönüştürülebilirlik ve saygınlık kabul edilebilirlik açısından OCC belgelendirmesine uygundur

Nozomi C18000’in ilk kullanıcısı İspanya’dan

Xátiva (İspanya) merkezli ve entegre ambalaj geliştirme ve konvörting alanında öncü Rafael Hinojosa S.A., yeni EFI™ Nozomi C18000 single-pass LED inkjet oluklu karton baskı ünitesinin kurulumu için bir sözleşme imzaladı.

Hinojosa CEO’su yaklaşık 70 yıldır ambalaj yenilikleri alanında öncü olduklarını, müşterilerinin daha iyi, daha yenilikçi çözümler geliştirmesine yardımcı olduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bunlara, müşterilerin markalarından daha fazla değer katmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan gelişmiş üst ve direkt dijital inkjet teknolojileri dahil. ‘’

fedaa0_97158d3a085c4fc6b8e856606b0bfa8a-mv2_d_3618_1465_s_2

Oluklu imalatında olağanüstü üretkenlik ve çok yönlülük

Nozomi C18000 press, oluklu imalatçılarının ve markalarının, daha hızlı geri dönüş süreleri ile oluklu mukavva işinde geniş renk skalasına ve daha geniş tasarım seçeneklerine erişmesine ve bu esnada düşük üretim maliyetlerini korumasına yardımcı oluyor. Makine dakikada 75 lineer metreye kadar baskı yapabiliyor ve saatte 7,224 metre kareye kadar üretim yapabiliyor.

Hinojosa’ya, baskı altı malzeme konusunda çok yönlülük sağlayacak olan makine, hızından taviz vermeden geleneksel malzemeler ve kraft dahil, üçlü duvar kartonuna kadar çeşitli malzemelere baskı yapabiliyor.

EFI™ VUTEk® HS125 Pro hakkında iki farklı referans – oluklu dijital baskıda başka bir çözüm

Minneapolis merkezli bir başka kuruluş olan Imagine! Express, üretim kapasitesini arttırmak amacıyla  EFI™ VUTEk® HS125 Pro hybrid roll/flatbed inkjet baskı makinesi satın aldı. Yeni, 3,2 metre genişliğindeki, yüksek hacimli UV-inkjet cihaz daha eski model olan EFI VUTEk yazıcının yerini aldı.

Imagine! Express Başkanı Mike Lecus bütün seçenekleri araştırdıktan sonra VUTEk ile devam etmeye karar verdiklerini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Çünkü, bu makineleri her yanıyla biliyoruz, kalitelerini ve güvenilirliklerini tanıyoruz ve EFI, HS125 Pro ile ürün ailesini yeni bir seviyeye taşıdı. Güçlü ve yüksek kaliteli üretim yapan makine kapasitemizi 10 kata kadar arttıracak.”

EFI_VUTEk_HS125

Hızlı çalışmalarda, yüksek kaliteli grafiklerin üretiminde ezberleri bozuyor

Lecus, VUTEk HS 125 Pro baskı makinesinin, diğer hibrit yazıcıların aksine hem karton hem de bobin için 126 inç genişlikte baskı yapabilmesinden son derece memnun kaldı ve bunun kendileri için önemli bir faktör olduğunu söyledi.

Nashville merkezli Ingram Express, saatte 125 tabaka kartona kadar hızlarda yüksek hacimli üretim yapabilen, 3.2-metre wide hybrid roll/flatbed bir printer olan EFI™ VUTEk® HS125 Pro inkjet baskı makinesinden bir tane satın aldı. Ingram Exspress’in çeşitli ürün seçeneklerine uygun yeni makine, büyük miktarlı point-of-purchase (POP) tabela dahil küçük ve büyük kişiye özel işlerin üretimini yapabiliyor.

Sadece 24 yaşındayken, erkek kardeşi ve ortağı ile küçük bir uygulama şirketi satın alan ve 15 yıl süreyle uyguylama işleri yaptıktan sonra, dört yıl önce baskı hizmeti vermeye başlayan şirketin CEO’su Adam Ingram dijitale ilk geçtiklerinde tüm baskı işlerini dışarıdan tedarik ettiklerini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Artık sadece %80’ini kurum içinde yapıyoruz. Saatte 200 feet kare iş çıkaran küçük bir yazıcı ve basit bir kesim ile başladık ve dört ay içinde bir başka flatbed yazıcı satın aldık. Her zaman en gelişmiş ekipmana ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyoruz.”

Dijital Ambalaj Üretiminin Geleceği için Entegre İş Akışları

Diğer baskı türlerinde olduğu gibi ambalaj ve etiket konvörting alanlarında da kısa tirajlara, hızlı geri dönüşlere ve daha esnek üretime talep artıyor. Ama daha kısa tiraj iş başına üretimle ilgili olmayan daha fazla maliyet anlamına geliyor. İş ister yüz tanelik ister bir milyonluk olsun, bu maliyet muhakkak meydana geliyor: tahmin, rezervasyon, tasarımın alınması ve kontrol edilmesi, üretimin programa bağlanması, envanter kontrolü, paketleme, gönderim…

Bu nedenle, daha fazla kısa tiraj sadece bu sorunu arttırıyor.  Uçtan uca iş yönetim süreci baskı öncesi ve üretimle ne kadar entegre edilebilirse ve süreç ne kadar otomatik olursa maliyet artıyor ama manüel süreçlerdeki hata riski minimuma inebiliyor.

Ancak bunun için sadece bir MIS (yönetim bilgi sistemi) veya ERP (işletme kaynak planlaması) çözümü uygulamaktan daha fazlasını gerektiriyor. Baskı satış ve teslim sürecinde ciddi bir entegrasyon olmalı. Bu nedenle hybrid analog ve dijital üretim ortamlarına sahip olan etiket ve ambalaj üreticileri EFI™ Packaging Suite sertifikalı uçtan uca iş akışlarını kullanarak bu sorunla başa çıkıyor.

EFI Packaging Suite’de daha önce mevcut olmayan işletme ve üretim otomasyonunu seviyelerini sunmak amacıyla tasarlanmış 20 sertifikalı iş akışı bulunuyor. Sertifikalı iş akışlarının temelinde, EFI’nin ve Esko’nun Automation Engine’i gibi üçüncü tarafların çeşitli modüler bileşenleri ile entegre edilmiş EFI Radius® ERP yazılımı bulunuyor, bu da üreticilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Packaging Suite iş akışlarını yapılandırmasına imkan sağlıyor.

Bu yaklaşım Esko ile ortaklık vesilesiyle geliştiriliyor. drupa’da duyurulduğu gibi, iki şirket bir niyet mektubu imzaladı. Bu kapsamda şirketler, hem dijital hem de geleneksel analog baskıyı destekleyecek tek eklemesiz ve entegre iş akışına sahip ambalaj üretmelerini sağlayacak kombine bir iş akışı çözümü geliştirecekler.

EFI, oluklu üretim iş akışı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni bir Corrugated Packaging Suite (oluklu alanında tüm işletme ve üretim iş akışı ihtiyaçlarını kapsayan piyasadaki ilk uçtan uca dijital oluklu yazılımı) piyasaya sürdü. Yazılım, oluklu ambalaj işinin tüm alanlarında gerçek zamanlı durumu ortaya koymak için entegre kontrol panelleri ile ölçeklenebilir işlevsel bir platform sunuyor. Yazılımın temelinde ayrıca, kanıtlanmış Manufacturing Execution System (MES) teknolojileri bulunuyor.

Dijital fark

EFI’nin Suite yaklaşımı hem analog hem de dijital olarak basılmış etiket ve ambalajı eşit şekilde destekliyor. Dijital ambalaj üretim modelinin farkı, yapılması ya da işlenmesi gereken kalıpların olmaması, başlangıçta fire üretmemesi ve çok kısa ve kişiselleşmiş işler için destek sunması değil sadece.  Dijital ön uca sahip bir dijital baskı makinesi olması çok önemli. Bu da üretimin geri kalanı ve yönetim sistemiyle iki yönlü bir iletişim olması ve bu iletişimin baskı üretimine de uzatılması anlamına geliyor. Böylece makine durumu, iş ilerleyişi ve tüketim malzemeleri kullanımı hakkında anlık bilgi sağlanabiliyor. Bu da hem üretim hem izlemede otomasyon ve işlem izlenebilirlik derecesini arttırıyor.

Yeni EFI/Esko iş birliği, birleştirilmiş bir üretim ekosistemi oluşturmak amacıyla EFI Fiery dijital front end’leri (DFEs), Esko baskı öncesi iş akışlarını ve EFI MIS/ERP platformlarını birbirine bağlayacak. Bu sistem, ticari baskı müşterileri için tasarımdan teslimata kadar kesintisiz bir iş akışı sunmak amacıyla EFI’nin web-to-print çözümleri ile de entegre edilecek.

Esko iş akışı kullanıcıları işleri output için hazırladıktan sonra EFI’nin optimizasyon araçlarıyla bunları Fiery-driven üretim cihazlarına yönlendirebilecekler. Kombine iş akışı sayesinde üretim kalemleri hem gerekli dosya hazırlama hem de baskı öncesi işlemleri açısından bir kerede tanımlanabilecek.

Temelinde blade-based donanım bulunan Fiery XB platformu, iş parçalarını ön belleğe alma ve değişken veri yönetim tekniklerini kullanarak geleneksel ‘RIP-once, print many’ kitap üretiminden versiyonlanmış B1 ambalaj çıktısına kadar her konuda yüksek düzeyde ölçeklenebilir. Özellikle, marka renkleriyle eşleşmenin çok önemli olduğu ambalaj ile ilgili olan Fiery XB platformu ölçeklendirilebilir, genişletilmiş renk gamı ve yedi taneye kadar temel mürekkep rengini destekleyebilmesi itibariyle standart CMYK ötesine geçebiliyor.

2016 sonunda piyasaya sürülen, Esko Automation Engine, EFI Packaging Productivity Suite ve Fiery arasındaki entegrasyonun ardından 2017 yılında Fiery DFE, Esko otomasyon platformuyla kombine edilecek ve EFI’nin productivity suite’ine entegre olacak.

#EFI #Corrugated #Oluklu #DijitalBaski #efi #NathalieHizveren #Nozomi #Fiery #VUTEkHS125Pro #VUTEk #ambalaj #display #stand